Dokuma Kumaş

Dokuma Kumaş
Dokuma Kumaş

Giysi oluşturuyorsanız, dokuma kumaşlar mükemmel bir seçimdir. Dokuma kumaşlar arasında denim, pazen, dimi, saten ve daha fazlası bulunur ve bunlar yüksek kaliteli kumaşlar olarak bilinirler.

Saten Kumaş Alanlar
Saten Kumaş Alanlar

Dokuma kumaş alanlar kullandığınızda, zamanın testine dayanacak kıyafetler yaratabileceksiniz ve aynı zamanda işiniz bittiğinde harika görünecek kıyafetler yaratabileceksiniz. Dokuma kumaşları kullanmanın diğer avantajlarından bazılarına göz atın.

Dokuma kumaşlar güçlüdür.

Dokuma kumaşlar, dişler alınarak ve birbirlerinin üzerine ve altına birçok kez dokunarak oluşturulur. Sonuç olarak, dokuma kumaşlar diğer kumaş türlerine göre katlanarak daha kuvvetlidir. Dokuma kumaşlar kullanılarak yapılmış bir çift kot pantolon giydiyseniz, o zaman ne kadar güçlü dokuma kumaş olduğunu biliyorsunuz. Çıplak ellerinizle kolayca yırtılabileceğiniz ve yırtılabileceğiniz diğer kumaş türleri vardır, ancak bu dokuma kumaşlarda kesinlikle geçerli değildir.

Dokuma kumaşların temizliği genellikle kolaydır.

Bazı ekstra bakım gerektiren ipek gibi bazı dokuma kumaşlar olsa da, dokunmuş kumaşların genel olarak temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Onları yıkayıcıya atabilir ve onları küçülüp kırıştırarak endişelenmenize gerek yok. Dokuma kumaşların mukavemeti, yıkandıklarından hızla geri dönmelerini sağlar.

Dokuma kumaşlar dayanıklıdır.

Dokuma Kumaş
Dokuma Kumaş

Dokuma kumaşlarla ilgili kuvvet nedeniyle, uzun süre dokunmuş kumaşlar içeren ürünler kullanabileceksiniz. Kot alanlar pantolonların çoğu, herhangi bir önemli yıpranma ve aşınma belirtisi göstermeden stilin dışına çıkana kadar giyilebilir. Üstelik, kot kumaş bile yapar solmaya ya da biraz daha zayıf olsun başlar sen ondan kurtulmak zorunda kalmadan önce, hala uzun bir sürü boyunca sürecek gidiyor. Dokuma kumaşlar, size zarar vermeyecek sert giysiler yaratır.

Dokuma, kumaşın oluşturulmasının birincil yoludur. Dokuma kumaşlar, ipliklerin birbiri üstünde ve altında dokumasıyla oluşturulur. Denim, çuha, ipek, saten, pazen ve dimi gibi birçok doğal ve insan yapımı dokuma kumaş çeşidi vardır. Kumaş ipliği, pamuk, keten, bambu, polyester ve hatta rayondan yapılabilir.

Herhangi bir endüstride olduğu gibi, zaman ve emek, eşyaların maliyetlerini yansıtmaktadır. Dokuma kumaşlar tezgahlarda oluşturulur ve sağlam hale getirilir. Kumaş alanlar gerilmez ve küçülmez. Bu daha kaliteli bir giysi üretirken, üretim maliyetlerini artırır. Örme kumaşlar gibi diğer kumaşlar makinelerle yapılır ve buhar makineleri kullanılarak gerdirilebilir. Bu, kumaşı daha az pahalı ama aynı zamanda daha az dayanıklı hale getirir. Bu yüzden bir çift kot pantolon bir tişörtü kolayca geçebilecek.

Konfor

Gabardin Kumaş Alanlar.
Gabardin Kumaş Alanlar.

Dokuma kumaşlar serttir, bu da onları kot pantolon ve tulumlar gibi daha kalın iş elbiseleri için ideal hale getirir. Bu aynı zamanda dokuma kumaşların örgü kumaş alan daha az yumuşak hissetmesini sağlar. Örgü kumaşlar esnektir ve vücutla birlikte hareket eder, gerektiğinde gerilir ve genişler. Rahatlık söz konusu olduğunda, kumaşları örmenin tek dezavantajı, yanlış yerlere yapışabilmeleridir.

Yıkama

Kot gibi çoğu pamuklu dokuma kumaş alanlar akması basittir ve tipik olarak büzülmez veya kırılmaz. Keten ve ipek gibi diğer dokuma kumaşlar, özellikle kumaş kuru temizleme veya presleme gerektiriyorsa, yıkama ile zahmetli olabilir.

Kullanımları

Örme kumaşlar gibi diğer birçok kumaştan çok daha fazla örgü oluşturur ve bu nedenle çok ağır kumaşların örgüleri olma sebebi budur. Dokuma kumaşların örnekleri arasında denim, keten, kadife ve tüfe bulunur. Örgü kumaş rahattır, ancak genel gerilmeden dolayı ağır hizmet kullanımı anlamına gelmez. Örgü kumaş alan örnekleri arasında T-shirt kumaşı, kazaklar, jersey ve terrycloth bulunur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın