Bir Ton Penye Kumaş

bir ton süprem kumaş 2 ton polar kumaş bir ton üç iplik kumaş 2 ton interlok kumaş 1 ton denye kumaş bir ton kadife kumaş

Kumaş satın alanlar. Farklı dikiş kombinasyonlarının yani örgü, pile ve eksik dikişlerin süprem türevi kumaşların bazı fiziksel özellikleri üzerindeki etkisi incelenmiştir. Kumaş alan. Tekstil sektöründe yaygın olarak ticari kullanımda olan kumaşlar seçilmiş ve giyimlik kumaş olarak kulanılmaktadır. Çalışmada yuvarlak örme makinelerinde 19.67 Tex %100 pamuk ipliğinden örme kumaşlar kullanılmıştır.

 Örgü yapısının alan yoğunluğu, kumaş kalınlığı, hava geçirgenliği, dökümlülük yeteneği, esneme ve toparlanma, çekme ve düşük gerilimli mekanik özellikler üzerindeki etkisi araştırılmış ve bu özelliklerin ilmek şeklinden veya örgü yapısından önemli ölçüde etkilendiği bulunmuştur. Diğer örgü parametreleri aynı kalmasına rağmen.

1 TON PENYE KUMAŞ

Top jarse kumaş alan top penye alan toptan iplik alanlar top kadife alan toptan süprem alanlar toptan penye kumaş satın alanlar penye kumaş satın alanlar toptan stok penye alanlar toptan parti kumaş alanlar

Düz, nervür, interlok ve ters örgü, diğer tüm atkı örgülü yapıların türetilebildiği dört temel atkılı örme yapılardır. Bu temel yapıların fiziksel ve mekanik özellikleri büyük ölçüde farklılık gösterir. Yapısal farklılıklarından dolayı örme kumaşlar farklı uygulamalarda kullanılmaktadır.

Farklı dikişler ve dikiş kombinasyonları örme kumaşın özelliklerini etkiler. Örme kumaşın fiziksel özellikleri çoğunlukla ilmek yapısına, dikiş yoğunluğuna, iplik halkası tipine, rotora, kompakta, hammadde elyaf tipine, ipliğin bileşimine, büküm seviyesine vb. bağlıdır. Atkılı örme kumaşların fiziksel özelliklerini etkileyen örgü yapısının yanı sıra farklı faktörler de bulunmaktadır.

1 TON POLAR KUMAŞ

Onlardan bazıları:; iplik mukavemeti, numarası, düzgünlüğü, bükümü, uzayabilirliği, sertliği ve terbiye işlemi gibi iplik değişkenleri; makine ölçüsü, hız, iğne zamanlaması, iğne düzeni, örgü elemanları vb. gibi makine değişkenleri; besleme tipi veya giriş gerilimi ve kumaş sökme gerilimi gibi örgü değişkenleri; ve bir kumaşın örme makinesinden üretimden hemen sonra elde edilen durumu, kuru gevşemiş hali, tamamen gevşemiş hali ve bitmiş hali.

parça penye alanlar parça süprem alan parça interlok alanlar parça interlok alanlar parça viskon alan parça polar alanlar parça iki iplik alanlar parça üç iplik alanlar penye parçası satın alanlar parça kumaş alan

Bir ilmek, iğne ilmeğinin etrafında iki ve tabanın etrafında iki olmak üzere dört bağlama veya geçme bölgesi sergileyen bir dikiştir. Bununla birlikte, tabanın etrafındaki iki geçmeli bölge ortadan kaldırılırsa, o zaman yeni bir yapısal eleman, yani küme oluşur. Ayrıca, dört bağlama bölgesinin tamamı kaldırılırsa, o zaman açık bir şekilde düz bir iplik parçası, yani şamandıra gerçekleşecektir.

1 TON SÜPREM KUMAŞ

Bir kıvırma dikişi, tutulan bir ilmek, bir veya daha fazla ilmek ve örme ilmeklerden oluşur. Kıvrım ilmekleri, kumaş uzunluğunu ve uzunlamasına esnekliği azaltır çünkü kıvırma ilmeğindeki daha yüksek iplik gerilimi, bunların bitişik örülmüş ilmeklerden iplik koparmasına neden olarak onları küçültür ve daha fazla stabilite ve şekil tutma sağlar.

2 TON İNTERLOK KUMAŞ

Eksik bir dikiş veya yüzdürme dikişi, tutulan bir ilmek, birden fazla yüzen ilmek ve örme ilmeklerden oluşur. Eksik dikişli (düz dikişli) kumaşlar, eşdeğer tamamen örülmüş kumaşlardan daha dardır, çünkü kuşaklar yüzdürücüler tarafından birbirine daha yakın çekilir, böylece enine göre elastikiyet azalır ve kumaş stabilitesi iyileştirilir.

Penye parçası alanlar,parça penye alanlar,polar parçası satın alanlar,süprem parçası satın alanlar,şardonlu iki iplik kumaş,parça iki iplik kumaş,şardonlu üç iplik kumaş,parti polar kumaş,parti iki iplik kumaş,parti üç iplik kumaş satın alanlar,Zeytinburnu penye kumaş satanlar,Çerkezköy penye kumaş satanlar,Çerkezköy parça polar kumaş,çorlu parça polar kumaş,Çerkezköy üç iplik kumaş,

Örme sanayinde başta tasarım olmak üzere farklı amaçlarla örme, pile, düz dikişler ve bunların kombinasyonları ile süprem yapımın pek çok türevi geliştirilebilmekte ve ayrıca örme kumaşlara stabilite ve bazı fiziksel özellikleri iyileştirmektedir. Ancak farklı dikiş kombinasyonları süprem örme kumaşların boyut ve konfor özellikleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Kıvırma ve ıskalama ilmekleri, atkılı örme kumaşın patlama mukavemeti üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Kıvrımlı ilmek sayısı arttıkça, tek pike, çift pike, tek laktoz, çift laktoz ve tamamı örgü ilmek içeren kumaşta (düz süprem) patlama mukavemeti kademeli olarak azaldı. Farklı dikişler farklı fiziksel ve mekanik özelliklere sahiptir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!