Merter Toptan Astarlık Kumaş

Jarse kumaşın artıları ve eksileri

Jarse kumaş alanlar. Çoğu moda tasarımcısı ve terzi, jarseye aşinadır – ne tür bir kumaş ve özellikleri nelerdir. Bugüne kadar, çok sayıda olumlu özellik nedeniyle popülerliğin zirvesinde olmuştur:

Parti kumaş alanlar. Çok yönlülük ve pratiklik. Jarse kumaş nedir – bu, kesinlikle her şeyin dikilebileceği, örneğin iç çamaşırları, zarif elbiseler, iş kesimleri, dış giyim ve her şeyin harika göründüğü kesinlikle evrensel bir konudur.

Yüksek yoğunluklu. Materyal yeterince ince, rahat ve pratiktir, ancak şeklini ve güzel kıvrımları korumak için yeterli yoğunluğa sahiptir.

190 tel polyester astar kumaş üreticileri,170 polyester astar kumaş firmaları, 190 polyester astar kumaş bursa firmaları,170 polyester astar kumaş merter firma adresleri,İstanbul 190 polyester astar kumaş,Zeytinburnu 170 polyester astar kumaş,

İyi higroskopisite – tuval, aşırı nemi ve buharlaşmayı mükemmel şekilde emer.

Hafif. Özellikle yün bileşimine sahip kumaşlarda yüksek yoğunluğa rağmen jarse ürünler oldukça hafiftir ve bu da maksimum konfor sağlar.

Yumuşaklık. Jarse kumaş nasıl görünürse görünsün ve bileşimi ne olursa olsun her zaman çok yumuşaktır ve vücuda hoş gelir.

Kuvvet. Jarse jarse ürünleri iyi ve uzun süre giyilir, özellikle bileşiminde keten veya polyester varsa yırtılmaları oldukça zordur.

Esneklik – malzeme her şekle güzel bir şekilde uyar.

Aşınma direnci – malzeme gerilmeye, sürtünmeye, yüksek veya düşük sıcaklıklara ve diğer etkilere karşı çok dayanıklıdır.

Pratiklik – ürünler iyi saklanır, herhangi bir kırışıklık oluşturmazlar. Giyildiğinde, şeyler uzun süre orijinal çekici görünümünü korur.

Kırışmaya dayanıklı – jarse jarse pratik olarak kırışmaz ve buna göre ütülemeye ihtiyaç duymaz.

Bakımı kolaydır – malzeme size fazla sorun çıkarmaz.

Jarse kumaşın sadece artıları değil, eksileri de vardır. Malzemenin olumsuz yönleri, aşağıdaki özelliklerini içerir:

Yüksek higroskopisite nedeniyle, jarse kumaş ürünleri uzun süre kurur ve bu da bazen bazı rahatsızlıklara neden olur.

Polyester astar alan,polyester astar kumaş alan yerler,190 tel astar alan,170 tel polyester astar satın alan yerler,jarse astar parçası alanlar,ham astar kumaş alanlar,denye astar satın alan firmalar,polyester astar nereye satılır,

Yetersiz bakım, ürünlerin esnemesine ve deforme olmasına neden olabilir.

Avantajları ve dezavantajları tarttıktan sonra, ne tür bir jarse kumaş olduğunu objektif olarak değerlendirebilir ve dikim ürünleri için tercih edilmeye değer olup olmadığına karar verebilirsiniz. Kural olarak, kendi lehine bir seçim yapan herkes sonuçtan memnundur.

Jarse kumaş neye benziyor?

Terzilikle uğraşan çoğu kişi jarse kumaşın ne olduğunu, ne olduğunu gayet iyi biliyor. Malzeme benzer şekilde üretildiği için örme olarak sınıflandırılır – örgü makineleri kullanılarak tek sıra halinde ilmek eğirme. Tekstilin ön tarafı küçük dikey çizgilere sahip bir dokudur ve yanlış taraf yatay çizgilerdir, bu, jarseyi çoğu örme kumaş türünden ayırır.

Jarse kumaş bileşimi

Başlangıçta, jarse kumaş tamamen doğal bir bileşime sahipti – en yüksek ısı tutma özelliklerine sahip olduğu için koyun yününden yapılmıştır. Bugüne kadar kumaş üretim teknolojileri çok değişti ve bu, jarse kumaşın bileşimi olabilecek çeşitli varyasyonlar oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Kompozisyona bağlı olarak birkaç çeşit jarse kumaş vardır:

Doğal – pamuk, doğal yün, keten veya ipek liflerinin bileşiminde. Tuvale mat bir yüzey, pratiklik ve ısıyı iyi tutma yeteneği gibi özel özellikler verirler.

Yapay – malzeme viskon veya bambudan oluşur. Yapay bileşime sahip jarse kumaşın tanımı doğala benzer. Malzeme mükemmel nefes alabilirlik ve higroskopisite sağlar, cilt reaksiyonlarına neden olmaz.

Palto astar satışı,toptan palto astarı,ucuz palto astarı,polyester palto astarı,190 tel palto astarı,170 tel palto astar kumaş,bursa palto astarı,toptan palto astarı satış yerleri,istanbul toptan palto astarı,

Sentetik – kumaş polyester, elastandan oluşur. Sentetik jarse kumaş daha yüksek mukavemet özelliklerine sahiptir ancak ısıyı daha az tutar, nemi emer ve havayı daha az geçirir.

Jersey kumaşı diğer örme kumaş türleri ile karıştırılabilir, ancak gerçekten doğru malzemeye sahip olup olmadığınızı belirlemenin kesin bir yolu vardır. Bunu yapmak için, kumaşın veya bitmiş ürünün kenarlarından birini hafifçe gerin ve kumaşın esneyip esnemediğini görün. Jarse jarse anında kıvrılarak belirgin bir rulo haline gelir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!