Astarlık Kumaş Satın Alanlar

Kumaş satın alanlar. Astarlık kumaş satın alan yerler Astarlık kumaş satın alan kişiler Mont Astarı alan firmalar Astarlık kumaş satan yerler spot Astarlık kumaş alanlar stok Astarlık kumaş satın alanlar parça Astarlık kumaş satın alanlar Ham Astarlık kumaş satın alanlar tekleme Astarlık kumaş satın alanlar. Kumaş alan. Toptan Astarlık kumaş satın alan yerler üretim fazlası Astarlık kumaş alanlar ihraç fazlası Astarlık kumaş satın alan imalattan artan Astarlık kumaş satın alanlar fazla gelmiş Astarlık kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış Astarlık kumaş alanlar top başı Astarlık kumaş alanlar metraj Astarlık kumaş satın alanlar metre üstü Astarlık kumaş alanlar Astarlık kumaş alanlar. Tekleme Ham Astarlık kumaş satın alan.

Kumaş satın alanlar. Astarlık kumaş satın alan yerler Astarlık kumaş satın alan kişiler Mont Astarı alan firmalar Astarlık kumaş satan yerler spot Astarlık kumaş alanlar stok Astarlık kumaş satın alanlar parça Astarlık kumaş satın alanlar Ham Astarlık kumaş satın alanlar tekleme Astarlık kumaş satın alanlar.

Kumaş alan. Toptan Astarlık kumaş satın alan yerler üretim fazlası Astarlık kumaş alanlar ihraç fazlası Astarlık kumaş satın alan imalattan artan Astarlık kumaş satın alanlar fazla gelmiş Astarlık kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış Astarlık kumaş alanlar top başı Astarlık kumaş alanlar metraj Astarlık kumaş satın alanlar metre üstü Astarlık kumaş alanlar Astarlık kumaş alanlar. Tekleme Ham Astarlık kumaş satın alan.

Kumaş Alanlar. Pamuklu Astar Kumaşı. Astarlık kumaş isimleri. Astarlık Kumaş Fiyatları. Ucuz Astar Kumaş. Elbise Astar kumaşı. Kiloluk Astar kumaş. Astarlık Kumaş Çeşitleri. Mont astarı.

Çoğu durumda, bir ürünü dikerken kumaşın astarlanması kesinlikle gereklidir. Eşyanın kalitesi ve giyen kişinin rahatlığı doğrudan onun ne kadar doğru seçildiğine bağlıdır.

Astar ne için?

 1. Astar kullanmak, ürünün arka tarafını güzel bir şekilde dekore etmenin iyi bir yoludur. Dikişleri iyi kaplar ve kenarların yıpranmasına izin vermez.
 2. Astar kumaş, vücutla doğrudan temasa geçtiği ve tüm sürtünmeyi emdiği için ürünün ömrünü uzatır.
 3. Astar sayesinde sert kumaşlardan yapılmış bir ürünün giyilmesi daha rahattır.
 4. Astar kumaşı aynı zamanda ürüne şekil stabilitesi kazandırmanın bir yoludur.
 5. Astar, hafif şeffaf kumaşlardan, örneğin örgü kumaştan ürünler dikerken vazgeçilmezdir – vücudu kaplar, bu nedenle çok katmanlara gerek yoktur.
 6. Yukarıdakilere dayanarak, astar kumaş seçimine ana kumaştan daha az ciddiye alınmaması gerektiğini anlamak kolaydır.

Hangi astar kumaşının daha iyi olduğu sorusunu anlamak için karşılaması gereken kriterleri belirlemek önemlidir. İyi bir astar malzemesinin temel özellikleri şunlardır:

 1. yüksek kaliteli ve dayanıklı renk – kumaş solmamalıdır;
 2. hoş dokunsal hisler;
 3. nefes alabilirlik ve higroskopiklik;
 4. bakımda pratiklik – malzeme çok sayıda yıkamaya kolayca dayanmalıdır;
 5. kumaş statik elektrik biriktirmemelidir;
 6. hipoalerjenik, sağlık açısından güvenli.

Bazı durumlarda, şekli koruma yeteneği de önemli bir kriterdir – örneğin, klasik veya dış giyim için bir astar seçerken.

Astar kumaş çeşitleri

Astarın ne tür bir kumaşa sahip olabileceği konusunda sonsuz sayıda varyasyon vardır. Bu amaçlar için kullanılan en yaygın tekstil türleri şunlardır:

Kumaş satın alanlar. Astar satın alan yerler Astar satın alan kişiler Astar alan Astar satan yerler spot Krep şifon kumaş alanlar stok Astar kumaş satın alanlar parça Astar satın alanlar Ham Astar satın alanlar tekleme Astar kumaş satın alanlar.
 1. Pamuk, vücuda çok hoş gelen, çok yüksek nefes alma ve higroskopisiteye sahip doğal bir kumaştır. Malzemenin dezavantajı zayıf kaymadır, bu nedenle bu seçenek çok sık kullanılmaz.
 2. Doğal ipek astar, vücut sıcaklığına kolayca uyum sağlayan, çok yumuşak ve hoş bir malzemedir. Ancak ipek astarlı ürünler oldukça pahalıdır.
 3. Saten kumaş , doğal, sentetik veya karışık bir bileşime sahip, pürüzsüz bir yüzeye sahip, güzel, kaygan ve şekle dayanıklı bir malzemedir. Saten astar yeterli yoğunluğa sahiptir ve genellikle dış giyim veya iş giyiminde kullanılır.
 4. Mesh, havanın mükemmel bir şekilde geçmesine izin veren ancak nemi emmeyen hücresel, cilt dostu bir kumaştır. Bu, eşofman astarı için ideal bir kumaştır.
 5. Viskon , doğal selüloz elyaflarından yapay olarak üretilen hafif ve kaygan bir kumaştır. Genellikle elbise, etek, pantolon ve diğer birçok ürünün astarlanmasında kumaş olarak kullanılır.
 6. Tafta, naylon ve polyesterden yapılmış sentetik bir malzemedir. Çok dayanıklı, nefes alabilen, hafif ve düşük higroskopiktir.
 7. Polar, astar olarak da kullanılabilen, çok yumuşak ve sıcak tutan, dayanıklı ve elastik bir kumaştır. Özel elyaf örgüsü sayesinde polar, çok düşük sıcaklıklarda bile ısıyı mükemmel şekilde korur. Kışlık bir şapkayı, sıcak tutan bir ceketi veya paltoyu astarlamak için kumaşa ihtiyacınız varsa, polar kullanabilirsiniz.
 8. Kürk astarlı kumaş, ürünün ısıyı tutma yeteneğini de artıran kısa tüylü bir malzemedir.
 9. Denye astar satın alanlar.
 10. 70 denye jarse astar alan.
 11. 190 tel polyester astar alanlar.
 12. 170 tel astar alan yerler.
190 tel astar 170 tel astar 190 tel astar kumaş 170 tel astar kumaş saten astar kumaş
190 tel astar 170 tel astar 190 tel astar kumaş 170 tel astar kumaş saten astar kumaş.

Astar kumaşlar düz olabileceği gibi çeşitli desen ve baskılara sahip olabilir. Bunun ürünün önemli bir parçası olduğunu hatırlamakta fayda var, bu nedenle kaliteli bir astar seçimine azami dikkat gösterilmelidir.

Yorum Yap

 • error: Content is protected !!