Antalya Kumaşçılar Antalya’da Kumaş Kim Alıyor?

Antalya kumaşçılar çarşısı,Antalya Kumaş toptancıları,İzmir ucuz parça kumaş,Antalya kumaş pazarı,Antalya kumaş kim alıyor,Antalya kumaş alan,Antalya kumaş nereden alabilirim,Antalya kumaşçılar çarşısı,

Antalya Kumaşçılar Antalya’da Kumaş Kim Alıyor?

Viskoz elyaf üretimi için modern metodoloji

Selüloza dayalı bir eğirme dokusunun oluşumu;

Bir iplik kabından bir asit kabına viskoz geçirilerek ipliğin izolasyonu;

Lif üretimi için selüloz ahşap olmalıdır. Ahşap işleme tesislerinde elde etmek için, ahşap kaygan bir duruma ezilir. Bir sonraki adım, bir alkali çözeltide kaynatılmasıdır. Sonuç olarak, gri bir madde oluşur – selülozik kütle.

Ayrıca, bu kütle ağartma ve preslemeye tabi tutulur. Ortaya çıkan karton tabakaları kimyasal elyaf tesislerine taşınır.

Malzeme özellikleri ve özellikleri

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA

Viskozun fiziksel ve mekanik özellikleri, lif oluşturma teknolojisi ile belirlenir.

Şifon Kumaş Parça Kumaş Alanlar Kumaş Parçası Alan Viskon kumaş Krep Kumaş

Kumaş alanlar parlak veya mat, dokulu veya hatta ağır veya ağırlıksız olarak oluşturulur. Elastanın üretimde ilave edilip edilmeyeceği, maddenin gerilip gerilmediğine bağlıdır.

Karışmamış viskon bir parlaklığa sahiptir ve ipeğe benzer. Parlaklıktan kurtulmak istiyorsanız, bileşime ek paspas maddeleri eklenir.

Viskon Kumaş Temel özellikler:

Tuval yumuşak ve dokunuşa hoş, güzel kıvrımlar şeklinde yatar, kolayca dökülür; higroskopiklik – nemi hızla emer ve “nefes alır”; parlak ve doygun dahil olmak üzere herhangi bir renkte kolayca boyanabilme; kuru bez yüksek mukavemete sahiptir, ancak% 100 viskon ile nemlendirilmiş bu özelliğe sahip değildir. Mukavemeti arttırmak için, bileşime genellikle takviye edici elyaflar eklenir.

Doğal bir soru ortaya çıkıyor: suni ipek sentetik veya doğal kumaş mı? Kumaş yapay olarak üretilmesine rağmen, ahşap temelinde yaratıldığından, doğaldır.

Antalya Kumaşçılar Antalya’da Kumaş Kim Alıyor?

Uygulama alanları

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA

Viskon kumaşın yararlı özellikleri, çeşitli alanlarda kullanılmasına izin verir: çocuklar da dahil olmak üzere giysi dikmek; malzeme genellikle bir astar kumaşı olarak talep edilmektedir; ev tekstili üretmek (yatak takımları, yatak örtüleri, kilim, masa örtüleri, perdeler ve çok daha fazlası); ayakkabı imalatında kullanılır; selofan ve selüloz filmi serbest bırakma; temizlik ekipmanı imalatında kullanılan; dekorasyon için yaygın olarak kullanılan, örneğin, viskon iplik nakış.

Avantajlar ve dezavantajlar

Viskon kumaşın bariz avantajları şunlardır:

✓güzel görünüm;

✓çoraplar sırasında cilt için hoş duyumlar;

✓hem yaz hem de kış aylarında konfor;

✓statik elektrik toplamaz;

✓alerjiye neden olmaz;

✓hijyenik özellikleri iyidir;

✓renklendirme için herhangi bir rengin kullanılabilirliği; renkli kumaş solmaz;

✓ürünün çevre dostu olması – imha edilmesi çevreye zararlı değildir.

✓Aralarında birkaç dezavantaj vardır:

✓viskondan bazı şeylerin bakımında bazı zorluklar;

✓ürünlerin yüksek derecede kırışması;

✓makinede yıkanabilir, kumaş deforme olabilir;

✓su ve yüksek sıcaklık etkisi altında aşınma.

Bununla birlikte, üreticiler genellikle özel elyaf işlemleriyle kırışıklık, yetersiz aşınma direnci ve güç kaybı gibi dezavantajları azaltır.

Viskon Kumaş Nasıl Yokanır? Viskon Kumaş Nasıl Ütülenir?

Antalya Kumaşçılar Antalya’da Kumaş Kim Alıyor?

Viskon oldukça tuhaftır, bu nedenle dikkatli ve kapsamlı bir bakıma ihtiyaç duyar. Güzel bir şey yerine soluk gerilmiş bir bezle kalmak istemiyorsanız, o zaman tüm yıkama ve ütüleme kurallarına uymalısınız.

Viskonun, buharlama işlevine sahip çok sıcak bir ütü ile makine yıkama, sıkma ve ütülemeyi tolere etmediği unutulmamalıdır. Buhar ve sprey lekelenir.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA

Bu nedenle, elle yıkamanız tavsiye edilir. Bununla birlikte, bir makinede yıkama yapılırsa, mod uygun deterjanlar eklenerek sadece hassas olmalıdır.

Etiket üzerindeki bilgilerin ön kontrol edilmesi tavsiye edilir, çünkü böyle bir malzeme genellikle farklı elyaf türlerinin bir kombinasyonundan oluşur ve bu bakım koşullarını değiştirebilir. Nemlendirilmiş kumaştan ipek modunda ütülemek daha iyidir.

Rayon veya polyester: hangisi daha iyi.

Antalya kumaşçılar çarşısı,Antalya Kumaş toptancıları,İzmir ucuz parça kumaş,Antalya kumaş pazarı,Antalya kumaş kim alıyor,Antalya kumaş alan,Antalya kumaş nereden alabilirim,Antalya kumaşçılar çarşısı,

Bazen viskon polyester ile karşılaştırılır ancak bu kumaşlar tamamen farklıdır. Ana fark, liflerin bileşiminde yatmaktadır. Rayon, selüloz filamentler temelinde oluşturulur ve polyester, polyester esaslıdır.

Viskon kumaş alan doğal hammaddelerden yapılır ve doğal kumaşlara eşittir. Polyesterden farklı olarak nefes alabilir ve higroskopiktir.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA

Polyester kumaş kim alır? daha dayanıklı, zayıf buruşuk, çabuk kurur ve özel bakıma ihtiyaç duymaz, ancak görünüşüyle ​​hemen açıktır – kumaş yapaydır. Polyester giysilerin birçok avantajına rağmen, uzmanlar bunları sürekli olarak giymenizi önermez.

Müşteri değerlendirmeleri

Yaz viskon suni ipek ürünlerinin hafifliği ve keten ve pamuklu giysiler gibi havayı geçirme kabiliyetleri not edilir.

Eksi, doğal kumaşlardan daha güçlü olmasa da kırışık olarak kabul edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın