Kot Nedir? Mersin Kot Kumaş Mersin’de Kot Kumaş Kim Alır?

Mersin kot kumaş satanlar,mersinde kumaş nereden alırım,mersin kumaşçılar,mersin kumaş kime satarım,kimler kumaş alıyor mersin,mersin parça kot kumaş,

Kot Nedir? Mersin Kot Kumaş Mersin’de Kot Kumaş Kim Alır?

Denim Kumaş Nedir?

Denim üretim açısından tüm rekorları kırıyor. İstatistiklere göre, gezegenin her sakinleri için iki çift kot pantolon var ve Türkiye’de – yediden yetmişe kadar. Herkesin gardırobunda pantolon veya kot etek var. Her yerde kot pantolon giyiyoruz – yolda, sokakta, birçok çalışmak için. Bu, dünyadaki en uygun fiyatlı, uygun fiyatlı, rahat ve pratik kıyafetlerdir.

Gençler, yetişkinler ve çocuklar için en popüler kıyafetler denimden yapılır. Daha önce sadece işçiler bu malzemeden bir şeyler giydiyse, şimdi sadece akşam gardırobunun bir parçası değil, aynı zamanda işe ve okula da gidiyor. Bu popülerlik, sadece kıyafet değil, aynı zamanda ayakkabı üretiminde de kullanmamızı sağlayan malzemenin mükemmel performans özellikleri ve çok yönlülüğü ile açıklanmaktadır.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA.

Kot pantolon, dimi dokumadan oldukça kaba ve yoğun bir kumaştır. İtalyan denizciler 15. yüzyılda geri almaya başladılar. Kotlar başlangıçta yelken, döşeme, çadır üretimi için, malları örtmek için bir bez olarak ve daha sonra pantolon dikmek için kullanıldı. Tuval, “denim” adının alındığı Fransız Nimes şehrinde yapıldı. Klasik maddenin bileşimi yün ve ipek lifleridir. Pamuk kullanılmışsa, bir iplik düzleştirildi ve diğeri bir demet şeklinde büküldü, boyama da meydana geldi – bir iplik boyandı ve diğeri olmadı.

Bugün, kot giyim imalatı modern modada önemli bir yer kaplar. Bu konunun imalatında, ürünlerin kalitesini ve operasyonel özelliklerini doğrudan etkileyen çeşitli bileşenler kullanılır.

Kot imalatında, modern üreticiler aşağıdaki pamuk türlerini kullanır:

Uygun bir fiyatı vardır, ancak kalitesi diğer daha pahalı liflerden daha düşük değildir. Kullanımı kot kıyafetlerinin maliyetini önemli ölçüde azaltır.

Mersin’de Kumaş Kim Alıyor? Mersin Kumaşçılar. Mersin Kot Kumaş

Bunlar, yeterince büyük bir uzunluğa sahip kısa elyaflı pamuk lifleridir. Bu kumaşın üretiminde en popüler olarak kabul edilirler.

Kot Nadiren kullanılır, çünkü bu bitkilerin yetiştirilmesi oldukça zordur. Ondan yapılan giysiler hafif bir parlaklığa sahiptir ve yumuşaktır.

Bu pamuğun kullanımı sayesinde, pürüzsüz ürünler herhangi bir iz veya düğüm olmadan elde edilir.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA.

Denim Artıları ve Eksileri

✓mukavemet ve aşınma direnci – kumaş yıllarca giyilir;

✓higroskopiklik – nemi mükemmel şekilde emer;

✓havanın içeri girmesini sağlar, “nefes alır”;

✓kolaylık – kullanımı çok rahat;

✓çevre dostu – doğal pamuk ve boyalar yetişkinler veya çocuklar için zararlı değildir.

Dezavantajları şunları içerir:

✓büzülme – yıkandıktan sonra, denim “otur” ve daha sert hale gelir;

✓kırışma – ürünler, her şey gibi pamuk, kırışıklık;

✓renk kararsızlığı – kotun karakteristik rengi, özellikle bükülme noktalarında zamanla kaybolur. Çamaşır yıkarken. Bu özellik bir zamanlar üretimde kullanıldı. Yirmi yıl önce, modanın zirvesinde, üründe ilginç lekeler elde etmek için özel olarak bükülmüş biçimde karıştırılmış haşlanmış kotlar vardı.

Mersin’de Kot Kumaş Satanlar

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA.

Denim Nasıl Ütülenir? Kot Kumaş Nasıl Ütü Yapılır?

Kot kıyafetlerini ütüleme prosedürü, en iyi noktalar tarafından dikkate alınan bir dizi özelliğe sahiptir:

Başarının sırlarından biri, denim ürünlerinin “hazır” aşamada kurutulmasına gerek olmamasıdır. Denim giysiler hafif nemli bir halde ütülenmeye başlayabilir. Kot pantolonunuzu hala aşırı kurutuyorsanız, ütüyü uygulamadan önce püskürtme tabancasından suyla hafifçe serpin. Aynı amaçla (nemlendirici doku), ıslak gazlı bez kullanılabilir.

Koyu kotlar en iyi yanlış tarafta ütülenir. Bu, genellikle kumaşta görünen beyaz kırışıklıkların ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Mersin’de Kumaş Kime Satabilirim? Bize Satabilirsiniz..

Ütü kotlarının ortalama sıcaklığı 150 ° C civarında dalgalanır. Daha kalın kumaş daha sıcak bir ütüyle ütülenebilir. Genellikle bu bilgi ürün etiketinde belirtilir, işaret içinde nokta gösterilen bir demir gibi görünür. Kot pantolonlarda, iki (150 ° C’den) üç noktaya (200 ° C’nin üzerinde) görebilirsiniz.

Mersin kot kumaş satanlar,mersinde kumaş nereden alırım,mersin kumaşçılar,mersin kumaş kime satarım,kimler kumaş alıyor mersin,mersin parça kot kumaş,

Ütü prosedürü dikişler ve cepler alanından başlatılmalıdır. Ardından, ürünün önü boyunca yürümeniz ve ardından arka tarafı ütülemeniz gerekir.

Denim pantolonları ütülüyorsanız, hiçbir durumda onlara oklar atmayın. Denim, tarihsel olarak bu tür duyguları ima etmediğinden, bu kötü bir tat işaretidir.

Bu, ütü prosedürünü tamamlar. Bir gömleğin ütülenmesinde karmaşık bir şey yoktur, bir demir ile 2-3 etkileşimden sonra, kot kıyafetlerinin bakımında ustalık sınıflarını kolayca verebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*