Akrilik Kumaş Nedir?

Kumaş satın alanlar. Toptan Akrilik kumaş satın alan yerler Akrilik kumaş satın alan kişiler Akrilik kumaş alan firmalar Akrilik kumaş satan yerler spot Akrilik kumaş alanlar stok Akrilik kumaş satın alanlar parça Akrilik kumaş satın alanlar Ham Akrilik kumaş satın alanlar tekleme Akrilik kumaş satın alanlar. Kumaş alan. Toptan Akrilik kumaş satın alan yerler üretim fazlası Akrilik kumaş alanlar ihraç fazlası Akrilik kumaş satın alan imalattan artan Akrilik kumaş satın alanlar fazla gelmiş Akrilik kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış Akrilik kumaş alanlar top başı Akrilik kumaş alanlar metraj Akrilik kot kumaş satın alanlar metre üstü likralı Akrilik kumaş alanlar Akrilik kumaş alanlar. Tekleme Ham Akrilik kumaş satın alan.

Kumaş satın alanlar. Toptan Akrilik kumaş satın alan yerler Akrilik kumaş satın alan kişiler Akrilik kumaş alan firmalar Akrilik kumaş satan yerler spot Akrilik kumaş alanlar stok Akrilik kumaş satın alanlar parça Akrilik kumaş satın alanlar Ham Akrilik kumaş satın alanlar tekleme Akrilik kumaş satın alanlar.

Kumaş alan. Toptan Akrilik kumaş satın alan yerler üretim fazlası Akrilik kumaş alanlar ihraç fazlası Akrilik kumaş satın alan imalattan artan Akrilik kumaş satın alanlar fazla gelmiş Akrilik kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış Akrilik kumaş alanlar top başı Akrilik kumaş alanlar metraj Akrilik kot kumaş satın alanlar metre üstü likralı Akrilik kumaş alanlar Akrilik kumaş alanlar. Tekleme Ham Akrilik kumaş satın alan.

Şifon Kumaş Satın Alanlar. Parça multi şifon kumaş alanlar parti multi şifon kumaş satın alan toplu multi şifon kumaş alan yerler multi şifon kumaş alan firmalar multi şifon kumaş üreticileri multi şifon kumaş fabrikası ucuz multi şifon kumaş spot multi şifon kumaş alan kişiler stok multi şifon kumaş alanlar

Akrilik elyaf kumaşlar akrilonitril adı verilen sentetik bir polimerden yapılır. Bu tür elyaf, bazı petrol veya kömür bazlı kimyasalların çeşitli monomerlerle reaksiyona sokulmasıyla üretilir, bu da akrilik kumaşın fosil yakıt bazlı bir elyaf olduğu anlamına gelir.

Akrilik kumaş, dünyadaki en az nefes alabilen tekstil formlarından biri olduğundan, ısı tutma uygulamalarında arzu edilir. Örneğin, atletik ekipmanlarda yaygın olarak kullanılır ve akrilik kumaştan yapılmış eşofman, atletik pantolonları görmek yaygındır. Bununla birlikte, akrilikin kanserojen olabileceğine dair endişeler vardır, bu nedenle bu fiberin cildinizle temasından kaçınmak ihtiyatlı olabilir.

Akrilik elyaf daha az miktarda başka sentetik bileşikler içerebilirken, bu elyafın orijinal kabul edilmesi için en az% 85 akrilonitril içermesi gerekir. Akrilonitril ile karıştırılan bileşiklere bağlı olarak, nihai kumaşın farklı özellikleri kumaş alanlar olacaktır.

Tarih

Diğer birçok sentetik tekstil elyafı orijinal olarak akrilik elyaf geliştirdi. Bu firma zaten naylon gelişimi ve polyester üretiminin yaygınlaşmasıyla dünya çapında ünlü olmuştu ve akrilik elyaf 1940’larda icat edildiğinde, dünya bu gelişmeyi zeytinburnu tekstil pazarları.

PARTİ KUMAŞ ALAN

Bununla birlikte, akrilik elyaf 1950’lere kadar önemli bir popülerlik diğer sentetik tekstillerinin başarısının akrilik elyafın bu yavaş kaynaşmasına katkıda bulunması mümkündür; Bu şirket zaten ipliği naylon ve pamukla polyester ile değiştirmişti, bu da bu şirketin yeni yün değiştirme akrilikine karşı tüketici alıcılığını azaltmış olabilir.

Yaklaşık on yıl boyunca, akrilikin faydaları daha belirgin hale geldi ve bu parti kumaş daha fazla pazar payı kazandı. O zaman, tüketiciler ve endüstriyel oyuncular, sentetik elyafların sonunda doğal tekstillerin tamamen yerini alacağı konusunda iyimserdi. Bununla birlikte, tüketiciler, özellikle akrilikin yerini alması beklenen yünün herhangi bir kumaşın en iyi yanıcılık profillerinden birine sahip olması nedeniyle, akrilikin yanıcılığı konusunda yavaş yavaş endişe duyuyorlardı.

Şifon kumaş alanlar. Viskon kumaş nereye satabilirim kot kumaş nereye satabilirim gabardin kumaş nereye satarım parça penye nereye satabilirim? Süprem kumaş nereye satabilirim?

Ancak Parça Kot alanlar artık en önde gelen akrilik elyaf üreticisi değil. Çin, Hindistan, Endonezya ve diğer ASEAN ülkelerindeki diğer şirketler, bu Amerikan üreticisini akrilik elyaf pazarının liderleri olarak yerini aldı. Benzer şekilde, spot kumaş tüketici pazarı, gelişmekte olan ülkelerdeki gelişmekte olan pazarlardan çok daha az akrilik kumaş talep etmektedir.

Yıkama

Hem soğuk hem de sıcak suyun akrilik kumaştan oluşan giysilere zararlı olabileceğini unutmayın. Bu nedenle, akrilik giysileri her zaman ılık suyla yıkamalısınız. Akrilikleri soğukta yıkadığınızda, sert ve esnek olmaya başlayabilir ve bu kumaşı çok sıcak suda yıkadığınızda, çamaşır makinenizi veya yükteki diğer öğeleri eritebilir ve hasar verebilir kot parçası alan.

SPOT KUMAŞ ALAN YERLER

Ayrıca, akrilik kumaş, diğer herhangi bir kumaştan daha fazla boncuklanmaya eğilimlidir. Akrilik bir elbiseyi rengiyle yakından eşleşmeyen giysilerle yıkarsanız, yıkadığınız giysilerle aynı renkte haplarla kaplı bir giysi delinirsiniz.

Akrilik Kumaş Nasıl Yapılır?

Akrilik elyaf genellikle diğer sentetik tekstil formlarını da üreten tesislerde yapılır. Akrilik kumaş üretim sürecine başlamak için akrilonitril polimer poliakrilonitril, serbest radikal polimerizasyonu adı verilen bir reaksiyon tekniği kullanılarak su bazlı bir çözelti içinde oluşturulur.

Bu polimer, güçlü bir kimyasal çözücü kullanılarak çözündürülür ve nihai jel benzeri materyal, daha sonra akrilik elyaf oluşturmak için bir memecikten geçirilmeye hazır hale gelir. Bu lifler genellikle ıslak eğirme olarak adlandırılan aynı çözücünün bir çözeltisinde pıhtılaştırılır.

Bununla birlikte, kuru eğirme olarak adlandırılan, daha verimli ve çevre dostu bir işlem de kullanılabilir. Kuru eğirme, çözücünün ısıtılmış bir gaz akışı ile buharlaştırılmasını içerir.

Kumaş Parçası Alanlar. Elde edilen lifler daha sonra yıkanır, gerilir ve ipliğe bükülebilen uzun, ince filamentler yapmak için kıvrılır. Diğer sentetik tekstil elyafları gibi, kullanılabilir bir son tekstil oluşturmak için germe gereklidir; akrilik gibi lifleri germe işlemi, orijinal uzunluklarının birçok katını oluşturur, bu da maliyetleri azaltır ve daha fazla üretim verimliliği sağlar.

ŞİFON KUMAŞ SATIN ALANLAR

Akrilik elyaflar ipliğe dönüştürüldükten sonra, bobinlere yüklenir ve tekstil ürünleri üreticilerine gönderilir. Bu üreticiler daha sonra bu akrilik ipliği giysilere, halılara veya diğer çeşitli uygulamalara örüyorlar ya da ipliği, hobi uzmanlarına malzeme olarak küçük değişikliklerle olduğu gibi satabilirler.

Üretim tesisinde veya tekstil ürünü üretim tesisinde, işçiler ayrıca akrilik elyafı çeşitli boyalara ve işlemlere maruz bırakabilirler. Örneğin, akrilik kumaşlar için alev geciktiriciler kesinlikle gereklidir; Kuşkusuz bu toksik işlemler olmasaydı, akrilik kumaş çok tehlikeli olurdu.

Akrilik Kumaş Nasıl Kullanılır?

Parça Kumaş.Akrilik kumaş yüne benzer şekilde tasarlandığından, bu oldukça popüler doğal elyafla aynı uygulamaların çoğunda kullanılır. Örneğin, giyim üreticileri akrilik elyafı kazak, eldiven, eldiven, pantolon, ve çeşitli diğer soğuk hava kıyafetleri haline getirir. Ayrıca, akrilik halı, döşeme, kilim ve diğer geleneksel yün ağırlıklı ev eşyaları ürün kategorileri için popüler bir malzemedir.

Akrilik, doğal haliyle yüne oldukça benzemekle birlikte, kullanılan eğirme mekanizmasına bağlı olarak pamuk gibi diğer kumaşlara benzemek üzere yapılabilir. Üreticiler kürklere benzeyen, sahne veya kostümler için yararlı olabilecek akrilik türleri yapabilirler.

şifon kumaş alan; parti şifon kumaş alanlar; toptan şifon kumaş satın alanlar; parça şifon kumaş alanlar; spor şifon kumaş alanlar; stok şifon kumaş alanlar; yarım toplar halinde şifon kumaş alanlar; tekleme şifon kumaş alan; elde kalan kumaşları alanlar; ham şifon kumaş alan; şifon kumaşlar nereye satılır; ihraç fazlası şifon kumaş alanlar; üretim fazlası şifon kumaş alanlar;

Kumaş Alanlar. Akrilik elyaf, endüstriyel uygulamalarda yüksek talep gören karbon elyafın bileşenlerinden biri olarak kullanılır. Aksi halde, akrilik elyafın çok fazla endüstriyel uygulaması yoktur; bu kumaş son derece dayanıklı olsa da, yanıcılığı onu birçok endüstriyel ortamda kullanım için uygun hale getirmez.

Akrilik elyafın en önemli uygulamalarından biri örgüdür. Örme yapan çoğu insan üst düzey ürünler için yünü tercih ederken, birçok amatör örücü akrilik’i “öğrenen elyaf” olarak veya ucuz, düşük çaba gerektiren projeler için bir iplik olarak kullanır. Akriliği örme malzemesi olarak kullanmanın önemli itici güçleri olsa da, rengini ve ucuzluğunu kaybedememesi, örgü hobisi pazarında değerli bir konum sağlar.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!