Armür Nedir? Armürlü Kumaş

Armür kumaş nerelerde kullanılır,armür kumaştan ne dikilir,armürlü pantolon,balıksırtı kumaş nedir,armürlü gömlek,armürlü ceket,armürlü gömlek kumaşı,

Armür kumaş nerelerde kullanılır,armür kumaştan ne dikilir,armürlü pantolon,balıksırtı kumaş nedir,armürlü gömlek,armürlü ceket,armürlü gömlek kumaşı.

Armürlü Kumaş

Armürlü Dokuma İmalatı

Armürlü örgü ilk olarak 1840 yılında geliştirildi ve her türlü dokumada olduğu gibi bir dokuma tezgahında dokunmasına rağmen, Armürlü dokuma tezgahında özel bir ekipman parçası gerektirir. Bu cihaza ‘Armür’ denir ve küçük geometrik baskıların üretiminin kumaşa dokunmasını sağlar.

Bu teknik, kumaştaki çözgü ipliklerinin manipülasyonu ile yapılır. Bu örgü, bu tasarımları oluşturmak için tezgah için bir ek kullandığından, jakarla benzerdir. Dobby tezgahında oluşturulan tasarımlar Jakar deseninden çok daha az karmaşıktır.

Bir Dobby tezgahında üretilen kumaşlar, desenleri ve tasarımları fark edilir kılmak için genellikle iki veya daha fazla farklı renkte iplik kullanıyordu, dokunduktan sonra baskı kumaşına bir alternatif sunuyor. Bir Armürlü Tezgah üzerinde birçok farklı desen oluşturulabilir, ancak Düz dokumadan daha sıkıcı ve zaman alıcıdır. Tasarım genellikle sık sık tekrarlanır ve tamamen desenli bir kumaş alan üretilir.

Armürlü Dokuma, Pamuk, Naylon veya İpek gibi birçok farklı elyaf kullanabilir. Birçok Dobby kumaş, kumaşın gereksinimlerine bağlı olarak farklı özellikler elde etmek için bunların bir kombinasyonunu kullanır.

Armürlü Elbise Gömlek Kumaşlar

Armürlü kumaşlar çeşitli stillere sahip olabilirler ve genellikle “Jakarlı” kumaşlarla karıştırılırlar, ancak ikisi arasında bazı ince farklar vardır. Bir çuha kumaş alan ile karıştırabileceğiniz çok ince armürlü kumaşlar bulabilir ve dimi daha benzer görünen çok kalın dokulara sahip armürlü kumaşlar bulabilirsiniz. Birçok armürlü parti kumaş, şeritlere ve ızgaralara dokunan renkli ipliklere sahip olacaktır. Düz renkler, beyaz ızgaradaki beyaz gibi tonlanmış desenlere sahip olma eğilimindedir.

Armürlü kumaşlar spektrumun iş tarafına düşme eğilimindedir ve kırışıklığa karşı doğal olarak dirençli bir şey isteyen erkekler için iyi bir seçim olabileceğini keşfettik. Çoğu zaman diğer kumaşlardan biraz daha parlak olabilirler. Özellikle beyaz armürlü kumaşlarda beyaz bir smokin ile eşleştirmek için resmi gömleklik için mükemmel bir seçimdir.

Kumaşa referansla Jakar ve armür terimlerini duymuş olabilirsiniz, ama bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Bu yazıda, bu iki tezgah tipi arasındaki farkları geniş ölçüde ele alacağız.

İlk olarak, dokumanın gerçekte ne olduğu hakkında hızlı bir tazeleme kursu Dokuma, ipliği dik açılarla karıştırarak kumaş oluşturan işlemdir. Dikey yöndeki ipliğe çözgü, yatay yöndeki ipliğe atkı denir.

Jakarlı ve armürlü dokuma tezgahı arasındaki en önemli fark, yatay atkı ipliği geçirilirken uzun, dikey çözgü ipliklerinin yukarı ve aşağı hareket ettirilmesidir. Atkı ipliği ileri ve geri aktarılırken farklı çözgü ipliklerinin yukarı ve aşağı hareket ettirilmesi bir desen oluşturur.

Armür kumaş nerelerde kullanılır,armür kumaştan ne dikilir,armürlü pantolon,balıksırtı kumaş nedir,armürlü gömlek,armürlü ceket,armürlü gömlek kumaşı,

Armürlü Dokuma Kumaşların Özellikleri

Üretmek için ucuz

Küçük geometrik desenler

Düz dokuma kumaşlardan daha fazla doku

Jakarlı Kumaşlardan daha az karmaşık

Farklı renkler mevcuttur

Yüzlerce farklı desen yapılabilir

Esnek kumaş parçası alan

Çok yönlü

İyi Örtü

Hafif Streç

Kırışmaya karşı dayanıklı

Armürlü Dokuma Kumaşların Son Kullanımları

Gömlekler

Elbiseler

Dış Giyim

Polo gömlek

Çantalar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın