70 Denye Astarlık Kumaş 50 Denye Astarlık Kumaş Astarlık Kilo Fiyatı

Denye kumaş alanlar. Astarlık kumaş fiyatı. Astarlık kumaş kilo fiyatı. astarlık 70 denye astar astarlık 50 denye astar astarlık 70 denye jarse astarlık 50 denye jarse astarlık polyester astar astarlık 190 tel polyester astar astarlık 160 tel polyester astar. Çoğu gardırop ürününün dikilmesi, çeşitli kumaş türlerinin kullanılmasını gerektirir. Astar kumaşı, ürüne sağlam ve bitmiş bir görünüm kazandıran en önemli bileşenlerden biridir. İstenilen vücut ısısını muhafaza eder, ana kumaşın bölümlerde dökülmesini engeller ve eşyanın orijinal şeklini korumasına yardımcı olur.

astar kumaş üretisici denye astar üreticileri polyester astar üreticileri 170 tel polyester astar üreticisi

Polyester astar alan. Ne tür astar kumaşları var? Hangi amaçlar için kullanılırlar? Avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Özellikler

Bir ürünü dikerken astar olarak kullanılan kumaşların özellikleri büyük ölçüde bileşimlerindeki hammaddenin türüne bağlıdır.

ASTARLIK 70 DENYE ASTAR

Doğal lifler – pamuk, keten, ipek. Havayı iyi geçirirler ve nemi emerler, statik elektrik biriktirmezler. Pahalı, özel giysiler dikilirken ipek astarlı kumaşlar kullanılır. Çocuk kıyafetleri dikilirken pamuklu kumaşlar rağbet görüyor;

Sentetik lifler – naylon, viskon. Dayanıklılıkta farklılık gösterir, bakımda iddiasızdır. Birçok yıkamadan sonra orijinal özelliklerini korurlar, bitmiş ürünün esnemesini ve hızlı aşınmasını önlerler;

ASTARLIK 50 DENYE ASTAR

Karışık lifler. Taban için doğal kumaş alırlar ve onu sentetik malzeme ile tamamlarlar. Bu astar kırışmaz, geniş bir güvenlik payına sahiptir;

Suni ve sentetik lifler – her türlü viskon ve asetat. Üretimleri için hammadde selülozdur. Asetat lifleri, statik elektrik biriktirdiklerinden nadiren saf hallerinde kullanılırlar, bu nedenle kumaşın ana bileşimine katkı maddesi olarak kullanılırlar.

Astarlık kumaş üretiminde düz, dimi ve saten dokuma olmak üzere üç ana dokuma türü kullanılmaktadır.

ASTARLIK 70 DENYE JARSE

Düz dokuma kullanıldığında, ön ve arka yüzlerden tamamen aynı olan yoğun pürüzsüz bir kumaş elde edilir. Bu tür malzemeler minimum çekme sağlar, yıkandıktan sonra esnemez, üzerinde kanca yoktur;

Dimi dokuma, kumaşın ön tarafında belirgin bir yara izinin varlığı ile karakterize edilir. Malzeme dayanıklıdır, ancak keserken düz çizgilerin eğrilme olasılığı yüksektir;

ASTARLIK 50 DENYE JARSE

Saten dokuma pürüzsüz, parlak bir kumaş verir. Malzeme, ceket astarları, kürk mantolar, sobaların imalatında kullanılır. Tek dezavantajı, kumaşın kabarma oluşumuna eğilimli olmasıdır, bu nedenle fermuarlı ve keskin tokalı ürünlerde kullanılması önerilmez.

 Tüm kaplama malzemeleri için temel gereklilik sağlamlıktır. Yoğun kumaşlar, iç dikişleri güvenilir bir şekilde korur ve ürünün hizmet ömrünü önemli ölçüde artırır.

Çeşitler

Dikiş endüstrisinde astar yapımında birçok kumaş çeşidi kullanılmaktadır. Her çeşidin kendine özgü avantajları vardır.

Viskon

Kumaşın temeli, özel işlem görmüş selüloz lifleridir. Böyle bir kumaşın maliyeti yüksek değildir, bu nedenle viskon astar çok popülerdir. Malzeme çevre dostudur ve nefes alabilir.

Malzemenin yoğunluğu değişebilir, bu nedenle yazlık ve kışlık giysilerde kullanılır. İyi higroskopisite göstergelerine sahiptir, bu nedenle genellikle spor kıyafetleri dikmek için kullanılan kumaşların bileşiminde bulunur.

Kapitone kumaş

1 metre jarse kumaş,bir kilo jarse kumaş,bir ton j,1 kilo jarse satan,1 ton jarse satan yerler,arse kumaş,50 denye jarse kumaş fiyatı,70 denye jarse kumaş fiyatı,bir kilo jarse kumaşı fiyatı,bir ton jarse kumaş fiyatı,bir ton 50 denye jarse kumaş fiyatı,1 ton 70 denye jarse fiyatı,bir ton jarse fiyatı,bir kilo jarse fiyatı,1 kilo jarse fiyatı, bir kilo jarse satanlar.
1 metre jarse kumaş,bir kilo jarse kumaş,bir ton j,1 kilo jarse satan,1 ton jarse satan yerler,arse kumaş,50 denye jarse kumaş fiyatı,70 denye jarse kumaş fiyatı,bir kilo jarse kumaşı fiyatı,bir ton jarse kumaş fiyatı,bir ton 50 denye jarse kumaş fiyatı,1 ton 70 denye jarse fiyatı,bir ton jarse fiyatı,bir kilo jarse fiyatı,1 kilo jarse fiyatı, bir kilo jarse satanlar,

Böyle bir astar ısıyı iyi tutar, iki şekilde yapılır: ilk durumda, birkaç kumaş tabakası makine dikişiyle bağlanır, bunun sonucunda yüzeyde belirli bir şekle sahip dışbükey bir desen oluşur – eşkenar dörtgenler, şeritler, kareler.

İkinci versiyonda, kumaş katmanları lehimlenerek birbirine bağlanır, aralarına özel bir sentetik dolgu maddesi serilir. Kumaş, ceketlerin, rüzgarlıkların ve ilk sezonluk montların astarını yapmak için kullanılır.

Polyester

Dayanıklı polyester liflerden oluşan bitmiş astar, aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır. Kumaş oldukça pürüzsüz ve dokunuşa hoş, zar zor farkedilen bir parlaklığa sahip.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!