190 Tel Polyester Astar Satış Yerleri

170 Tel Polyester Astar Sarış Yerleri

170 tel polyester astar satın alanlar. Astar kumaşı, ürünün sağlam ve bitmiş bir görünümünü oluşturmada çok önemli bir ayrıntıdır. 190 tel polyester astar satın alanlar Üreticinin seviyesini ve alıcısına karşı tutumunu değerlendirmenizi sağlar. Sonuçta, astar işlevselliği ve estetiği aynı anda birleştirir: dikişleri gizler, çoğaltılan elemanları korur, ürünün doğru şeklini korur, ana yükü üstlenir, giysileri çekmeye, nemden ve ter penetrasyonundan korur. Giyildiğinde konfor sağlar.

toptan jarse astar,toptan 70 deney astar satanlar,50 denye jarse astar satan firmalar,denye kumaş imalatcıları,jarse astar üreticileri,jarse astar üreten firmlar,merter jarse astar üreticisi,

Özellikler büyük ölçüde bileşimdeki hammaddelere bağlıdır.

Kompozisyona göre astar kumaşları

Giysilerin ve trikoların iç korumasına yönelik malzemeler farklı bir bileşime sahip olabilir:

Doğal lifler – ipek, pamuk. Statik elektrik biriktirmezler, iyi higroskopikliğe ve hava geçirgenliğine sahiptirler. İpek, pahalı zarif kıyafetlerde ve çocuk ürünlerinin dikişinde pamukta daha sık kullanılır.

Sentetikler – polyester, naylon. Dayanıklı ve güçlü lifler şekillerini iyi korur, gerilmeyi, ürünün aşınmasını önler.

Yapay lifler – viskon, asetat. Her iki isim de isim farklılığına rağmen selülozdan yapılmıştır. Ancak viskozun aksine, asetat statik elektrik biriktirme eğilimindedir, yıkandıktan sonra büzülebilir, bu nedenle ana bileşime katkı maddesi olarak daha sık bulunur.

Karışık elyaf, doğal hammaddelerin ve sentetiklerin avantajlarını tek bir tuvalde birleştirmenizi sağlayan en başarılı seçenektir. Sonuç olarak, astar mukavemete, hijyene, tahrip edilemezliğe, pürüzsüzlüğe sahiptir. Böyle bir kombinasyona bir örnek: poliviskoz, ara (polisaten).

Polyester astar alan,polyester astar kumaş alan yerler,190 tel astar alan,170 tel polyester astar satın alan yerler,jarse astar parçası alanlar,ham astar kumaş alanlar,denye astar satın alan firmalar,polyester astar nereye satılır,

Astar kumaşlarının çeşitleri hakkında kısaca: özellikleri, avantajları, amacı

Astar için en popüler dikiş kumaşlarının bir listesi var. Bazıları ucuzluğu çekerken, diğerleri – lüks tasarım, yüksek sınıf giysi ürünlerini vurgular.

Polyester

Çok güçlü polyester filamentler, astarın dayanıklılığını sağlar. Kumaş, zar zor fark edilen bir parlaklık ile dokunuşa nispeten pürüzsüzdür.

Polyesterin avantajları:

  1. dayanıklılık;
  2. hafiflik ve pürüzsüzlük
  3. çabuk kurur, dökülmez.
  4. zayıf buruşma
  5. düşük fiyat

Dezavantajlarından – havayı zayıf bir şekilde geçirir ve nemi emer. Bu nedenle, hafif şeylerde yoğun malzeme kullanmamaya çalışırlar. Ancak dış giyim, perdeler, masa örtüleri, peçeteler, diğer tekstiller için uygundur.

Daha hafif polyester çeşitlerinden biri tafta veya “polyester ipek” tir, çünkü bu astar kumaşı bazen profesyonel çevrelerde adlandırılır. Keten dokuma ve geniş bir yoğunluk seçimi nedeniyle, evrensel olarak kabul edilir. Elbiselerin, eteklerin, pantolonların, ucuz günlük takım elbiselerin astarlarının dikilmesinde kullanılır.

Saten

190 tel astar satan yerler,190 tel astar fabrikaları,190 tel astar satış yerleri,merter 190 tel astar,İstanbul 190 tel astan firmaları,İstanbul toptan 190 tel astar,

Öncekilerden daha yüksek bir sınıfın dayanıklı astar kumaşı. Ön yüzeyde esas olarak ördek iplikleri göründüğünde, liflerin güçlü bükülmesi ve özel dokuma nedeniyle parlak bir yüzeye sahiptir. Kompozisyon pamuk, polyester içerebilir.

Satenin Faydaları:

  1. buruşmaya karşı direnç;
  2. mukavemet;
  3. uzun ömürlülük;
  4. hava geçirgenliği.

Astar montları, deri ceketler, kürk mantolar, elbiseler, ceketler için kullanılır.

Atlas

Pahalı ürünler için bir astara ihtiyacınız varsa, daha iyi bir atlas bulamazsınız. Karakteristik parlaklık özel bir örgü verir. Satenin aksine, daha yumuşak, daha pürüzsüzdür ve daha az nefes oluşturur. Kumaş çabuk ısınır, dokunuşu hoştur, mükemmel bir uyum sağlar. Kompozisyon karıştırılabilir veya tamamen sentetik olabilir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!