Saten ve poplin: fark nedir?

Parti Kumaş parti gabardin kumaş parti şifon kumaş parti kot parti sandy kumaş parti kumaşlar parti saten kumaş parti viskon kumaş parti kadife kumaş parti iplik parti jarse kumaş parti interlok parti keten kumaş parti denim kumaş parti likralı gabardin parti krep kumaş parti ipek kumaş parti poplin parti vual kumaş
Parti Kumaş

Saten ve poplin: fark nedir?

Poplin ve patiska fonuna karşı, saten elit bir malzeme olarak kabul edilir. Çok ince pamuk ipliklerinin çift örgüsü tarafından üretilir. Patiskadan farklı olarak, saten oldukça yoğun bir malzemedir.

Poplin saten farkı:

Daha az güçlü, fakat dokunulacak kadar yumuşak;

Saten kadar ipeksi değil;

Saten yataklarda, özellikle ipek veya sentetik ipliklerden oluşuyorsa, yaz aylarında uyumak zevklidir;

Satenin poplin üzerindeki avantajları, her zevke uygun çeşitli desen seçeneklerindedir. Böyle kumaş parçası alan bir geçme ile, diğer tiplerden farklı olarak, iplikler çok nadir olarak bükülür, böylece yüzey daha etkileyici olur.

Ancak, saten kitlerin fiyatı yüksek. Ve şu anda pahalı iç çamaşırı satın alma şansınız yoksa, daha ucuz poplin mükemmel bir yedek olacaktır.

Poplin ürünleri. Bakım nasıl?

kumaş parçası,şifon kumaş parçası,saten kumaş parçası,kot kumaş,viskon kumaş parçası,kadife kumaş parçası,sandy kumaş parçası,krep kumaş parçası,penye kumaş parçası,gabardin kumaş parçası,keten kumaş parçası

Bu malzemeden çoğu şeyin temeli pamuk ipliğidir. % 100 pamuktan oluşan Poplin, yüksek sıcaklıklarda yıkama, yüksek hızlarda makineye baskı yapma ve sık kullanımdan korkmaz. Bununla ne yaparsanız yapın, bu “parti kumaş alanlar” size yıllarca sadık bir şekilde hizmet edecektir. Ebeveynlerin sık sık çocukları için bu yatakları seçmesinin nedeni budur. Çocuklar, giysilerini özenle işlemeye alışkın değildir; bu nedenle, çocuk yatakta sık sık lekeleri, kurabiye veya hayvan kıllarından kırıntıları bulabilirsiniz. Bu kumaş tüm sıkıntılara dayanır ve tekrarlanan yıkamadan sonra bile orijinal görüntüsünü alır.

Sentetik elyaf ilavesi ile poplinden gelen şeylere dikkat edilmelidir. Bir çamaşır makinesinde yıkarken, “hassas yıkama” modunu kullanmak daha iyidir ve 40 derecenin üzerindeki sıcaklığı geçmeyin. Yüksek bir sıcaklıkta yıkamaya karar verirseniz, malzeme birkaç santimetre küçülebilir ve azalabilir.

İpek poplin alırken, etiketteki talimatları izleyin. İpeğin tüm niteliklerine sahip ve dikkatli muamele gerektiriyor. Bu ürünler elle veya çamaşır makinesinde yumuşak sıvı tozlar kullanılarak düşük hızda yıkanır.

Bu kumaştan yapılan nevresimler, yüksek kaliteli saten ve düşük bütçeli patiska için en iyi alternatiftir. Bu iki malzemenin tüm olumlu özelliklerine sahiptir ve neredeyse hiçbir ciddi kusurları yoktur. Poplin bir uzlaşma seçeneğidir, doğru olanı seçerek spot kumaş alan sadece iyi hayallerin hayalini kurarsınız!

ham saten kumaş, ihale usulu kumaş alan, kumaş parçası alan, Kumaş parçası alanlar, kumaş satın alan, parça kumaşçı, parça kumaşçılar, parça saten alanlar, parça saten kumaş alanlar, parti saten kumaş satın alanlar, Saten parçası alan, spot saten kumaş,parlak saten,likralı saten,mat saten kumaş,masa örtüsü saten,perdelik saten,nevresimlik saten
poplin saten şifon krep

Yumuşak, yumuşak, güzel. Kolayca silinir ve neredeyse kırışmaz. Bir fiyata biraz daha pahalı. Metresi başka ne hayal edebilir ki? Poplin ve özellikleri hakkında birçok makale okudum. Her yerde poplin üretiminde kullanılan ipliklerin kalınlıklarında farklı olduğu belirtilmektedir. Çözgü ipliği, genellikle bir atkı ipliğinden 1.5-2 kat daha incedir. Bu özellik poplin’i patiskadan ayırır ve bu kumaşa iyi bilinen bir özellik sunar. Poplin’den yatak tercihleri ​​için son tercihi okudum ve yaptım. Aynı anda dört adet 1.5 yatak odası takımı aldım: ikisi de tekstil iki farklı üreticisinden iki. Hammadde bileşimi -% 100 pamuk. Ama ambalajı açtığımda sürprizim neydi? yeni başlayanlar için, kumaş hissettim. Kaba, sert, sanki “nişastalı” gibi, tam anlamıyla bir tehlikeyle durdu. İlk kullanımdan önce önerilen hassas yıkamayı uygulayın. İki sert yorgan örtüsü ve aynı çarşafların ikisi tambur (5 kg) çamaşır makinesine zor giriyor. Yastık kılıflarını elle yıkadı … Basması zor. Kalitatif ütüleme imkansız. Ne yumuşaklık, ne hassasiyet, ne asalet, ne de güzel görünüm. Kumaş üreticisi, Tekstil Gelenekleri, bu “kumaş alanlar” (farklı bir şekilde adlandırılamaz) kendi özelliğine göre (bana açıklandığı gibi) eşit kalınlıktaki ipliklerden üretmektedir. Ancak, web sitesinde yer alan bilgilerdeki resmi olarak resmen poplin’in özelliklerine atfediyor, ama bu zaten. Diğer iki takım (diğer üreticilerin) daha yumuşak ve dokunuşlu bir şekilde incelticidir (belki hammadde daha iyidir) … Henüz yıkanmadı. Fakat zaten açıkça görülüyor (bir büyüteç aracılığıyla) – iplik aynı kalınlıkta … Açıklayın, lütfen, poplin hakkındaki her makalede atıfta bulunulan tuval yüzeyinde küçük bir rahatlama yoksa, bu kumaşa poplin adı verilebilir mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın