Poplin Ne Tür Kumaş. Ucuz Kumaş

Ne tür bir kumaş poplin

Elbette, çarşaf paketleri üzerindeki yazıyı tekrar tekrar buluyorsunuz: “poplin’den yapılmış”. Kumaş poplin nedir acaba? Doğal mı yapay mı, iyi mi değil mi?

Poplin’in son zamanlarda ortaya çıkan yeni bir kumaş olduğu kanısındayım. Hiç de değil! Poplin, 14. yüzyılda İtalya’da üretilmeye başlandı ve Vatikan’dan din adamları için kıyafet diktiler. Bu arada, “poplin” adı, “papalık” anlamına gelen İtalyanca “spot kumaş alan” dan geliyor. Poplin, yalnızca 18. yüzyılda “Avrupa patiska” adı altında Rusya’ya getirildi.

Bir kez patiska, o zaman – pamuktan? Doğru. Şimdi poplin uzun lifli pamuktan, bazen de kimyasal liflerle birlikte yapılır. Ama elbette en değerli poplin yüzde yüz saf pamuktan ibarettir.

Dokuma poplin teknolojisi patiska, patiska ve diğer pamuklu kumaşlarla aynıdır: keten dokuma olarak adlandırılır ve özelliği “rep” efekti olarak adlandırılan, yani küçük bir yara izi oluşumudur.

Poplin özellikleri:

Yumuşak ve dokunuşlu hoş

Nemi iyi emer ve havanın geçmesini sağlar,

Mükemmel ısı tutma

Yıkama sonrası ütü gerektirmez.

Poplin ağartılmış, düz renkli, çok renkli ve basılmıştır. Ondan yatak çarşafları ve ev tekstili, kadın, erkek ve çocuk giyim, pijama dikmek.

parti kumaş alan kumaş parçası alan parça kot alanlar parça denim alanlar parça gömleklik alan parti kot kumaş stok denim kumaş spot denim kumaş

Poplin, nevresimlerin dikilmesi için kullanmayı seviyor. Neden poplin, avantajları nelerdir?

Poplin – dayanıklı kumaş, 60 dereceye kadar sıcaklıklarda çok sayıda yıkamaya dayanabilir;

Poplin’den ayarlanan yataklar – yumuşak ve ince, dıştan satılmaya çok benzer ve kullanım ömrü kaba patiska değildir;

Poplin dönmüyor ve renkler karışmıyor;

Poplin’den yapılan yatak takımlarında ütü gerekmez.

Keten poplin setleri – Bu ev için iyi bir satın alma ve sevdiklerinize iyi bir hediye. Kaliteyi seçin ve uyku sağlıklı olacak!

Poplinden Ne Dikilir.

Kumaş kullanımının en canlı örneklerinden söz ettik. Şimdi poplin’den üretiyoruz:

yatak takımları;

iç çamaşırı ;

uyumak için giysiler;

spor takımları;

çalışan kıyafetler ;

elbiseler;

gömlek;

bluzlar ;

malzeme ipek – abiye yapılmışsa;

perdeler ;

havlu;

ev tekstili ürünleri.

Parti gömlek kumaş alanlar,parti gömlek kumaş,parti gömlek kumaş alan kişiler,parti gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş alanlar,parça gömlek kumaşı alanlar,ucuz gömleklik kumaş,parti gömlek kumaş satışı,parti gömlek kumaşı satın alanlar,parti gömlek kumaş alan yerler,parti gömlek kumaşı alan firmalar,gömleklik kumaş alan,gömlek kumaş alanlar
Parti Gömlek Kumaşı Alanlar

Poplin, oyuncak, hediyelik eşya, aksesuar ve dekoratif öğeler yapmak için ev işi meraklıları tarafından satın alınmıştır.

Ürünler için bakım nasıl yapılır

Bazı bakım yöntemlerinin kabul edilebilirliği, büyük ölçüde hammaddelerin bileşimine bağlıdır. Etikete dikkat edin. Poplin kumaş alanlar çoğu şimdi sentetik ilavesiyle saf pamuktan veya pamuktan yapılır. Saf pamuklu ürünler daha cesur bir şekilde işlenebilir: yüksek sıcaklıklarda yıkayın, gerekirse (hatta başkalarının nasıl yapıldığını hatırlarsa) kaynatın, sıkın, kurutun ve demirin.

Sentetik veya suni elyaf ilaveli Poplin kumaş alan yüksek sıcaklıklara tolerans göstermez. Maksimum 40 ° С’da yıkayın. Bu tür malzemelerin preslenmesi ve ütülenmesi de pamuktan daha dikkatli olmalıdır.

Poplin’i doğal ipeğinden alırsanız, diğer doğal ipek kumaşlarda olduğu gibi çok dikkatli kullanın.

Poplin – tüketicilerin bağlanmalarını hak eden evrensel kumaş. Poplin’den ürün satın alarak uzun zamandır kendinize zevk vereceksiniz.

Yorum Yap