Krep Kumaş Özellikleri.

Krep Kumaş Özellikleri.

Krep Kumaş Özellikleri.

“Krep”, kıvrımlı veya çakıllı bir yapıya sahip, genellikle zarif örtüdeki bluz ve elbiseler için kullanılan kumaşa verilen addır. Neredeyse herhangi bir elyaf kullanılabilir ve kumaş, ince ve şeffaf, ince ve mat, hatta ağır olabilir. Krep (alt. Krep) kumaşı, düzgün bir şekilde kesmek ve dikmek için özen gerektiren esnek olabilir. Kendine özgü yüzeyi, iplik bükümünden faydalanarak, uygun bir dokuma yapı düzenleyerek, düzensiz çözgü gerginliği kullanarak veya kimyasal bir işlem uygulayarak elde edilebilir.

Kobe krep kumaş

Krep avantajları iyi sarar ve kırışık güvenli olmasıdır. Bayan elbise ve takım elbise için kullanılır.

Krep, özel görünümü ve rahatlığı, hafif hissi nedeniyle dünyanın her yerinden olağanüstü talep ediyor.

Krep, kullanıcıya inceltici bir görünüm verir ve istisnai bir şekilde zahmetsiz bir düşüşe sahiptir, bu da onu olayları veya diğer resmi olayları toplamak için inanılmaz bir kumaş haline getirir.

krep kumaş nedir özellikleri,örme krep kumaş nasıldır,soft krep kumaş fiyatları,krep kumaş esner mi,kumaş çeşitleri ve özellikleri,krep kumaş esnek midir,krep kumaş satın al,kristal krep kumaş özellikleri,parça krep kumaş,şifon krep

Bununla birlikte, krep aynı şekilde günlük aşınma için de tercih edilmektedir, çünkü baskı gerektirmemesi çok az ve yumuşak ve rahattır.

Krep hassas bir şekilde emici bir kumaştır ve bu nedenle birçok baskı türüyle birçok renge boyanabilir ve dizayn edilebilir.

Kobe Krep Satışı.

Aynı şekilde, giyim eşyası için daha etnik ve geleneksel bir araştırma yapmak üzere çeşitli tasarımlarla işlenebilir, süslenebilir ve dokunabilir.

Bu şekilde, çeşitli desenlerde modern, batı, geleneksel ve etnik kıyafetler de dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda krep kumaş parçası bulunmaktadır.

Birinci tip, S-bükümlü ve diğer Z-bükümlü (çapraz bükülmüş iplik) iki tür sıkıca bükülmüş atkı ipliklerinin kinetik enerjisini kullanır (bükümler sola veya sağa doğru açılıdır), sırasıyla), tek dokunuşlu bir bez içerisinde tek tek veya çiftler halinde değiştirilmişlerdir. Tezgahın gerginliğinden serbest bırakıldığında, yaylı iplikler ağın sınırları içinde gevşemeye çalışır, böylece on dokuzuncu yüzyılda bilindiği gibi “düz krep” veya krep karakteristik dalgalanan yüzeyi ortaya çıkarır.


Krep Kumaş Özellikleri.

Nadiren, bu teknik, on dokuzuncu yüzyılın başlarında ipek şal ihraç ettiği gibi hem çözgü (uzunlamasına çalışan iplik) hem de atkıda kullanılır. Georgette şeffaf, gevrek, yassı bir krep; Nispeten modern bir kumaş olan şifon da saf ve berraktır ancak pürüzsüz, örtülmemiş bir yüzeye sahiptir.

Kobe Krep Satanlar.

İkinci tipteki krep türü, sıradan bükümlü ipliklerden, oldukça inişli çıkışlı görünen küçük, düzensiz yüzgeçlere sahip bir örgüden yapılır. Bu yöntem, daha büyük iplikleri kayda değer bir doku üreten ağır kumaşlarda en etkilidir.

Üçüncü tipteki krep, gofret, dokumadaki gevşek gerilmeden kaynaklanan bükülmüş çizgili şeritlere sahiptir. Kumaş, tezgah gerginliğinden serbest bırakıldığında, kumaş düzleminden çıkıntı yapmak zorunda kalan büzülmüş şeritlerden daha fazla aralıklı atkılarla daha kısa bir uzunlukta gevşer. Genellikle yaz kıyafetleri, kobe krep  çocuk giyimi için ideal bir seçimdir, çünkü kırışıklıkları giderir ve ütü yapması gerekmez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın