Yün Giysiler Nasıl Ütülenir? Kumaş Alan

Zor ütülenen kumaşlar Yağmurluk Nasıl Ütülenir,Viskon kumaş nasıl ütülenir,Gömlek nasıl Ütülenir,Likralı Kumaş Nasıl Ütülenir,Krep kumaş nasıl ütülenir, Triko kazak nasıl ütülenir,Yün kaban nasıl ütülenir, Polyester nasıl ütülenir,Ütüde cotton ne demek,Kırışmayan kumaş,Yünlü kumaş nasıl Ütülenir,Ütüde linen ne demek

Yün Giysiler Nasıl Ütülenir

Kumaş alan. Şifon kumaş alanlar. Sıcak, sıkı ve dayanıklı yün giysiler , örüldüğünde veya kumaşa dokunduğunda harika esneklik özelliklerine sahip doğal saç liflerinden yapılır. Parti kumaş alanlar. Keçi, koyun, alpaka veya lamalardan gelen bu lifler tıpkı insan saçı gibi proteinden oluşur. Ve tıpkı insan saçı gibi yüne de özel bir özen gösterilmesi gerekir – özellikle de ütü yaparken, çünkü aşırı yüksek ısıda iyi sonuç vermez.

Yün Giysiler Ne Sıklıkta Ütülenir?

fabric weight calculation formula,how to calculate gsm of woven fabric formula,fabric calculation methods,warp weight calculation,fabric gsm calculator software,gsm formula for knitted fabric,fabric glm calculation formula,fabric count and construction formula,how many yards of fabric to make a jacket,how many yards of fabric do i need for a skirt,how many yards of fabric to make a child's dress,how much fabric do i need for a skirt,how many yards of fabric for a ball gown,how much fabric do i need for pants in meters,fabric calculator,how much fabric do i need for a shirt in meters,

Bir yün giysi yalnızca hafif buruşuk ve buruşuksa, genellikle yalnızca buharla canlandırılabilir. Bir elbise buharlayıcınız yoksa , buharlı bir banyo gibi nemli bir ortamda giysiyi sağlam bir askıya asmanız yeterli olabilir. Isı ve nem, liflerin gevşemesine ve kırışıklıkları gidermesine yardımcı olur. Ancak yün giysilerde derin kırışıklıklar varsa ütü yapılması gerekir, ancak doğru yapılması gerekir.

Neye İhtiyacınız Olacak

Ekipman / Aletler

Buharlı ütü

Yastıklı ütü masası

Kumaş, ağ veya başka bir beyaz pamuklu kumaş parçasına basmak

Sağlam askı

Beyaz banyo havlusu (isteğe bağlı)

Sprey şişesi veya bayım (isteğe bağlı)

Kurutma rafı (isteğe bağlı)

Malzemeler.

Kaç metre kumaş gider hesaplama.

Arıtılmış su

Zımpara tahtası (isteğe bağlı)

Hidrojen peroksit (isteğe bağlı)

Damıtılmış beyaz sirke (isteğe bağlı)

Talimatlar

Kilo kumaş fiyatları.

Ütü Masasını Düzenleyin

Yüne bastırırken sağlam, yastıklı bir ütü masası kullanın.

Ütü Malzemeleri Toplayın parça kumaş satan yerler

Buharlı ütü kullanarak en iyi sonuçları alacaksınız. Buharın ütüden çıkıp kumaşlara nüfuz etmesini sağlayan su ve havalandırma delikleri için bir kuyusu vardır.

Yünün üzerinde parlak izleri ve yanmayı önlemek için ütü yaparken bir pres bezi kullanın  . Bu kumaş parçası, ütünün yüzü ile ütülediğiniz nesne arasında koruyucu bir kalkan olarak kullanılır. Bir pres bezi, bir kumaş mağazasından veya çevrimiçi olarak satın alınabilir.

Ütü Ayarını ve Sıcaklığını Seçin

Başlamaya hazır olduğunuzda, ütünün ayarını “yün” üzerine koyun ve buharlı ütüde su olduğundan emin olun. Ütünüzün yün ayarı yoksa, yün için doğru ütü sıcaklığını (300 derece) seçin.

Giysiyi Tersine Çevirin

Yünlü giysinizi daima ters çevirin ve bir baskı bezi kullanırken bile kumaşın ters (ters) tarafına bastırın.

Pres Bezini Yerleştirin

Dikkat edilmesi gereken buruşuk bölümün üzerine kuru bir bez serin.

Kumaşa Nemli Isı Uygulayın

Kumaş alan. Yünü asla kuru ısıda ütülemeyin çünkü kumaş kolayca kavrulur, bu nedenle buhar ayarının açık olduğundan emin olun. Kuru pres bezinin üzerine ütüleyin, sabit basınç uygulayın ve ütüyü tek bir noktada 10 saniyeden fazla bırakmayın. Tüm giysiyi ütülerken pres kumaşını diğer kırışık alanlara taşımaya devam edin.

KUMAŞ ALMAK BİZİM İŞİMİZ.

Giysiyi Kurumaya Asın

Bitirdiğinizde, yeni ütülenmiş giysiyi sağa çevirin. Sağlam bir askıdan asın veya giymeden önce tamamen kuruması için bir kurutma rafına düz bir şekilde yerleştirin . Bu, kurumadan önce giyilen nemli yünde oluşma eğiliminde olan derin kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olacaktır.

Eminönü Kumaş toptancıları,Merter kumaşçılar çarşısı,Parça Kumaş Eminönü,Defolu Kumaş fiyatları,Eminönü kumaşçılar çarşısına nasıl Gidilir,Kumaşçı,İhracat fazlası kumaş fiyatları,Bursa Kumaş Pazarı,Eminönü kumaşçılar nasıl gidilir,zeytinburnu kumaşçılar çarşısı,zeytinburnu kumaşçılara nasıl gidilir,

Aşırı ısı, yünün yüzeyinin parlamasına veya yanmasına neden olabilir. Birincisi, yün liflerinin birbirine kaynaşması ve yüzeyde bir parlaklık yaratması nedeniyle parlak izler oluşur. Yakma, lifleri yakmaya başlayan çok sıcak bir demirin neden olduğu bir sonraki ve daha zarar verici adımdır. Ancak endişelenmeyin: Bir kavurma izini düzeltmenin üç yolu vardır.

Sirkeli Sünger

Spot kumaş alan. Pres bezi kullanmayı unuttuysanız ve yün kumaşınızda parlak lekeler varsa, liflerin kalkmasına yardımcı olmak için giysinin yüzeyindeki etkilenen bölgeye beyaz damıtılmış sirke sürmeyi deneyin. Süngerlemeden sonra, suya batırılmış bir bezle kurulayarak alanı iyice durulayın ve ardından giysinin havayla kurumasını bekleyin.

Yün hafifçe kavrulmuşsa ütülemeyi bırakın ve kumaşın tamamen kurumasını bekleyin. Yünün yanmış uçlarını parlatmak için yanık alanı bir zımpara tahtası ile hafifçe ovalayarak başlayın. Eminönü parça kumaş.

Seyreltin ve Çıkarın

Açık renkli yün için, seyreltilmiş bir hidrojen peroksit ve su çözeltisi kavurmanın giderilmesine yardımcı olabilir. Ancak bunu koyu renkli yün üzerinde kullanmayın ve çözümü renk değişikliği olmadığından emin olmak için dikiş veya etek ucu gibi gizli bir alanda test ettiğinizden emin olun. 1 çorba kaşığı hidrojen peroksiti 1 su bardağı suyla karıştırın. Alanı nazikçe fırçalamak için temiz beyaz bir bez kullanın. Temiz suyla kurulayarak iyice durulayın. Kumaşın tamamen kurumasına izin verin ve gerekirse tekrarlayın.

PARTİ İPLİK – KUMAŞ – YERİNDE DEĞERİNDE ALINIR.

Ütülenmiş Yünlü Giysilerin Saklanması

Kumaş alan. Küf ile ilgili sorunları önlemek için, yeni ütülenmiş yünlü giysilerin saklamadan önce tamamen kurumasını bekleyin. Giysilerin ezilmemesi için hava sirkülasyonu için bolca yer olan bir dolaba asın. Uzun süreli saklama için, giysinin omuzlarına toz birikmesini önlemek için pamuklu bir torba ile örtün.

Yünlü Giysileri Ütülemek İçin İpuçları

Ütü masanız yoksa, kalın beyaz bir banyo havlusu ve sert bir yüzey üzerinde ısıya dayanıklı bir ped kullanmak gibi  birkaç ütü masası alternatifi vardır.

Kilo ile parça kumaş satan yerler.

Kot kumaş nasıl kesilir,şifon kumaş nasıl kesilir,krep kumaş nasıl kesilir,ince kumaş nasıl kesilir,likralı kumaş nasıl kesilir,kalın kumaş nasıl kesilir,kadife kumaş nasıl kesilir,kumaşlar nasıl kesilir,saten kumaş nasıl kesilir,nevresim kumaş nasıl kesilir,perde nasıl kesilir,astar kumaş nasıl kesilir,

Kuru ütünüz varsa (buhar özelliği olmayan), işleme nem eklemek için bir sprey şişesi veya damıtılmış suyla doldurulmuş bir sis makinesi kullanın. Yünü hafifçe soğuk suyla püskürtün ve ardından kuru bir pres bezi kullanarak ütüleyin.

Buharlı ütü için başka bir alternatif, nemli bir ütü bezi kullanmak ve kuru ütü ile normal şekilde devam etmektir. Nem ve yüksek ısı nedeniyle boyayı yüne aktarabileceğinden baskılı veya renkli havludan kaçının.

Ütü beziniz yoksa beyaz pamuklu bir kurulama bezi, bir parça muslin veya beyaz bir mendil kullanın.

ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR? BURADAN GÖZ ATINIZ.

Yanıt Yok

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!