Saten

Saten kumaş üreticileri Bursa,Pamuk saten kumaş toptan Bursa,Düşes saten kumaş metre fiyatı,Saten Kumaş,Bursa polyester kumaş üreticileri,Pamuk Saten Kumaş üreticileri,Polyester kumaş üreticileri,Gofre kumaş üreticileri,

Saten kumaş alanlar genellikle süslü elbiseler için kullanılan yumuşak, parlak bir kumaştan daha fazlasıdır. Bir saten örgü birçok kumaş türünü içerebilir ve kullanımları nedime elbiseleri ve önlüklerinin ötesindedir. Saten, dokumaya değil, dokumaya atıfta bulunur ve saten olarak nitelendirilen çoğu kumaş, gece çantalarından döşemeye kadar her yerde görülebilen yumuşak, parlak bir yüzeye sahiptir.

Saten Nedir?

Saten kumaş alan düz örgü ve dimi ile birlikte üç ana tekstil örgüsünden biridir. Saten dokuma, güzel bir örtü ile parlak, yumuşak ve elastik bir kumaş oluşturur. 0536 336 43 43 Saten kumaş, bir tarafta yumuşak, parlak bir yüzey ile diğer tarafta daha mat bir yüzey ile karakterize edilir. Bu, saten dokuma tekniğinin bir sonucudur ve bir saten dokumayı neyin tanımladığı konusunda birçok varyasyon vardır.

Saten Dokuma Nedir?

Saten dokuma, dört veya daha fazla atkı ipliğinin bir çözgü ipliği üzerinden geçmesi veya bunun tersi ile karakterize edilir: dört veya daha fazla çözgü ipliğinin bir atkı ipliği üzerinden geçmesi. Dokumada, çözgü ipliği veya iplikleri tezgahta sabit tutulur ve atkı ipliği veya iplikleri çözgülerin üstünde ve altında dokunur www.kumas.org.

Farklı Saten Örgüler Nelerdir?

Saten, uzun, sürekli liflerden dokunur ve saten, kullanılan lifle değil, filamentin uzunluğu ile tanımlanır. Başlangıçta saten, ipekböceği kozasından çekilen uzun, sürekli bir iplik olan ipek kullanılarak yapıldı. Modern saten, her ikisi de uzun filamentler oluşturacak şekilde üretilebilen polyester ve suni ipekten de yapılabilir.

Ham saten alan,karışık saten kumaş alan,parça saten kumaş alanlar, saten kumaş nereye satılır,kumaş nereye satarım, Kırmızı Saten Kumaş alanlar, Kırmızı Kumaş, Likralı kırmızı Kumaş, Kırmızı Kalın Saten Kumaş, Kırmızı Düz Saten Kumaş, Kırmızı Desenli Kumaş, Kırmızı Saten Kumaş Çeşitleri, Kırmızı Elbiselik Saten Kumaş,

Birkaç farklı saten örgü çeşidi vardır:

1. 4 koşum saten dokuma. 4/1 saten dokumada atkı ipliği üç çözgü ipliğinin üzerinden ve ardından bir çözgü ipliğinin altından geçer. Bu, çözgü ve atkı ipliklerinin 1/1 oranında kesiştiği düz bir örgüden daha elastiktir ve daha fazla esneme özelliğine sahiptir.

2. 5 koşum saten dokuma. Bu, atkı ipliğinin dört çözgü ipliğinin üzerine ve ardından bir çözgü ipliğinin altına gitmesi dışında, 4 koşum çeşidi ile hemen hemen aynıdır.

3. 8 koşum saten dokuma. Bu, satenin en esnek şeklidir ve bu örgüyü elde etmek için atkı ipliği yedi çözgü ipliğinin üzerinden ve ardından bir çözgü ipliğinin altından geçer.

Satenin Özellikleri Nelerdir?

Saten dokumalar, düz dokuma kumaşlardan daha esnektir ve saten genellikle parlak bitişi ve güzel dökümü ile bilinir. İşte satenin bazı özellikleri.

1. Parlak ön kısım. Saten dokumalar, çözgü ve atkı ipliklerinin organizasyonu nedeniyle kumaşın parlak, yumuşak bir sağ tarafını ve mat bir sırt oluşturur. 0536 336 43 43Saten yumuşak ve çok lüks hissediyor.

2. Güzel örtü. Liflerin konsantrasyonu ve kumaşın esnekliği nedeniyle saten dokumalar, onları gece giyimi ve perdeler için ideal kılan yumuşak ve kolay bir örtü oluşturur.

3. Dayanıklı. Saten çok gergin bir şekilde dokunan uzun filament lifleri kullandığından, elde edilen malzeme birçok düz dokuma kumaştan daha güçlüdür.

Saten kumaş polyester mi? Saten kumaş yazlık mı? Saten kumaş ile ne yapılır? Polyester saten ne demek? Parlak Saten Kumaş Fiyatları, Saten Kumaş metre Fiyatları, Saten Kumaş Toptan, Mat Saten Kumaş, Siyah Saten Kumaş, Kalın Saten Kumaş, Saten Kumaş Elbiselik, Desenli Saten Kumaş,

4. Kırışıklığa dayanıklı. Saten diğer kumaşlar kadar kolay kırışmaz ve daha kalın satenler kırışmaya daha az eğilimlidir.

Bununla birlikte, satenin aşağıdakiler gibi bazı dezavantajları da vardır:

1. Kolayca takılır. İplikler saten dokumaya kolayca takılabilir ve bu da hoş olmayan pürüzlere yol açar.

2. Çalışması zor. Saten yumuşak ve kaygan olduğu için dikiş işleminde affetmez 0536 336 43 43.

Etiketler:

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!