Yazlık Erkek Kumaşları Nelerdir?

yazlık erkek kumaşı yazlık erkek kumaş modası erkek kumaş çeşitleri erkek kumaş türü erkek kumaş modası en iyi erkek kumaşı Yazlık erkek kumaş çeşitleri,yazlık en iyi erkek kumaşı,yazın hangi kumaş giyilir,yazlık erkek kumaş modası,yazlık erkek kumaşları hangileri,
yazlık erkek kumaşı yazlık erkek kumaş modası erkek kumaş çeşitleri erkek kumaş türü erkek kumaş modası en iyi erkek kumaşı Yazlık

Yazlık Erkek Kumaşları Nelerdir?

Değişen mevsimlere tipik olarak iyi giyimli bir erkeğin gardırobunda büyük bir değişiklik eşlik eder. Yumuşak, sıcak kumaşlar yerini pastel renklerde ve daha parlak renklerde havadar, daha açık kumaşlara bırakıyor. Ne yazık ki, giyim endüstrisi her zaman kumaşları değiştirmediği gibi renkleri de değiştirmez, bu nedenle kaliteli yaz kumaşlarına bakmak kişiye bağlıdır.

Yazın iyi giyinmek zor olabilir. Şort ve poloların yeri olsa da, klasik tarz genellikle uzun kollu gömlek ve pantolonların sıcakta bile zarif bir gardırobun temel malzemesi olmasını gerektirir. Türkiye Kumaş ünlü sıcak yaz toplantısındaki züppelere hızlı bir bakış, ceketlerin, gömlekler, pantolonlar ve deri ayakkabıların olabileceğini ve olması gerektiğini doğruluyor! – sıcak mevsimde çok etkili olacak şekilde giyilir. Neyse ki, yaz aylarında geleneksel kıyafetleri giymenin rahatlığını artırmak için belirli dokuma ve yapım teknikleri kullanılabilir.

Takım elbise kumaşı,poliviskon takım elbise kumaşı,parça poliviskon kumaş,takım elbise kumaşları,erkek takım elbise kumaşı alan,takım elbiselik kumaş alanlar,parti poliviskon kumaş,stok poliviskon kumaş,elbiselik kumaş satışı,poliviskon kumaş satış,yün takım elbise kumaşı,parça yün elbiselik kumaş,pamuk takım elbise kumaşı,pamuk elbise kumaşı,yün elbiselik kumaş satışı,ipek takım elbise kumaşı,

Bu kılavuzda, yaz ve sıcak havaya uygun, bazıları sizi şaşırtabilecek farklı kumaş türlerini ve her kategoride sahip olabileceğiniz önemli parçaları keşfedeceğiz.

Yaz Kumaşında Nelere Dikkat Edilmeli

Tüm elyaflar ve dokumalar aynı şekilde giymediği için keten ve pamuk gibi ünlü yazlık kumaşlara geçmek yeterli değildir. Belirli bir kumaşın dokumasını ve özelliklerini belirleyebilmek bugünlerde kayıp bir sanat gibi görünüyor, çünkü çoğu perakendeci bir kumaşı yalnızca bileşimi ile tanımlamakla yetiniyor. Ne yazık ki, bu, elyafın kalitesini, dokumayı, malzemenin kaynağını ve nasıl üretildiğini dışarıda bırakır, bunların tümü tüketicinin kumaşın neye en uygun olduğunu anlamasına yardımcı olur (ve gerçekten fiyatına değerse! ). Aksine tüm görsel belirtilere rağmen, bir kışlık kıyafet kadar ağır olan bir “yazlık elbise” almaktan daha kötü bir şey olamaz. Aynı hatayı yapmaktan kaçınmak için, yaz aylarında giyilmesi gereken bir kumaşta aşağıdaki özellikleri arayın:

  • Parti Kumaş alan kişiler. Açık bir örgü her şeyden önemlidir. Açık örgü, ışığa tutulduğunda çözgü ve atkı lifleri arasındaki küçük boşlukları görebileceğiniz anlamına gelir. Bu küçük delikler, havanın kumaşta dolaşmasına izin verir. Açık dokuma kumaşları bu günlerde bulmak şaşırtıcı derecede zor ve sonuç olarak birçok erkek sıcak havanın ve klasik giysilerin bir arada olmadığına inanıyor.
Kahverengi ile uyumlu renkler giyim Erkek,Giyimde renk uyumu tablosu,Bej rengi pantolon üstüne ne giyilir erkek,Lacivert ayakkabının üstüne ne giyilir erkek,Renk uyumları,Eksi Şeyler erkek giyim,Koyu kahverengi pantolon kombin Erkek,Birbirine uyumlu renkler hangileridir,

Ağırlık her zaman mevsimsel uygunluğun en iyi göstergesi değildir. Ağırlık ve dokuma, belirli bir kumaşın rahatlığını etkilemek için el ele gider. Hafif, sıkı dokunmuş bir kumaş, daha ağır, açık dokuma bir kumaştan daha yalıtkan hissedecektir, bu nedenle, bir kumaşın yazın ne kadar iyi giyeceğinin birincil göstergesi olarak ağırlığı düşünmeyin.

Daha açık renkler seçin. Açık renkler ışığı ve ısıyı koyu renklerden daha iyi yansıtır, bu da yazın serin kalmanıza yardımcı olur.

Doğal malzemeler en iyisidir. Suni ve sentetik lifler her yerde bulunur ve birçok farklı amaç için yararlı olsa da, kumaşlardaki sentetik malzemeler, atletik giyim için özel olarak tasarlanmadıkları sürece nadiren soğutma özellikleri sunar. Bu, bu kumaşları doğal olarak spor giyim dışındaki herhangi bir kıyafet için uygunsuz kılar. Şöyle düşünün: bugünün klasik tarz yorumu, erkek giyiminin son 100 yılının ilerleyişi üzerine inşa edilmiştir. O dönemin ilk yarısında, en güzel görünen takım elbise, gömlek, pantolon ve ayakkabı şablonu, yıllarca sürecek olan yün, pamuk ve deri gibi doğal malzemelerle oluşturuldu. Kumaştaki yenilik, atletik giyim için daha iyi performans gösteren alternatifler yarattı, ancak yün gibi doğal malzemeler hala performans gösteriyor ve klasik kıyafetler için en iyi görünüyor. Mümkün olduğunca doğal malzemelere sadık kalın.

Pamuk

Takım elbise kumaşı,poliviskon takım elbise kumaşı,parça poliviskon kumaş,takım elbise kumaşları,erkek takım elbise kumaşı alan,takım elbiselik kumaş alanlar,parti poliviskon kumaş,stok poliviskon kumaş,elbiselik kumaş satışı,poliviskon kumaş satış,yün takım elbise kumaşı,parça yün elbiselik kumaş,pamuk takım elbise kumaşı,pamuk elbise kumaşı,yün elbiselik kumaş satışı,ipek takım elbise kumaşı,

Pamuk, kadife kumaş alanlar gibi ağır, tüylü kumaşların yanı sıra gofre gibi ince, nefes alabilen kumaşlar üretmek için kullanılabilen çılgınca çok yönlü bir doğal elyaftır. En az 7.000 yıldır kumaş yapımında kullanıldığı bilinmektedir. Emici ve nefes alabilen özellikleriyle dünyada üretilen erkek giysilerinin yaklaşık% 75’inin pamuk içermesi şaşırtıcı değil. Sıcak havalarda kullanım için aşağıdaki pamuk türlerini göz önünde bulundurun:

GOFRE

Gofre, Türkiye’de yaz favorisi ve iyi bir sebep. Gofre kumaş satın alan düz bir dokumada farklı şekilde büzüşen iki farklı elyafın birbirine dokunmasıyla elde edilen, pastel çizgili renk deseni ve belirgin dalgalı yüzeyiyle karakterizedir. Başlangıçta, pamuğun dalgalı bir etki yaratmak için ipekle dokunduğu Hindistan’da üretildi. İpek günümüzde nadiren kullanılmaktadır ve onun yerine birçok üretici polyester kullanmaktadır. Biraz araştırarak, kumaşın% 100 pamuklu versiyonlarını bulabilirsiniz, ancak aynı zamanda en açık dokumaya sahip olanı bulmak için çeşitli gofretleri karşılaştırmanızı tavsiye ederiz.

GABARDİN

Ucuz Gabardin, göze bitmiş kumaşta küçük çapraz çıkıntılar olarak görünen 3 veya 4 koşumlu bir dimi dokumadır. Thomas Burberry tarafından icat edildi bu yüzden şaşırtıcı olmayan bir şekilde trençkotlar için tercih edilen kumaş. Dayanıklı, sıkı dokunmuş bir spot kumaştır, bu nedenle mükemmel ceketler, pantolonlar, yaylı dış giyim ve ilkbahar kıyafetleri yapar.

Kumaş

Kumaş Satın Alanlar teknik olarak sadece bu kumaşın desenine atıfta bulunsa da, yine de sıcak havaya çok uygun olduğunun çok iyi bir göstergesidir. Kumaşın geleneksel olarak parlak renkli ekose desenli düz, gevşek bir dokuma ile dokunduğu Hindistan’dan geliyor. Spot Gabardin kumaş daha ağır versiyonları pantolon ve ceketlerde kullanılırken, daha hafif versiyonları gömlek ve pantolonlarda kullanılır. Modern insanın amaçları için, yazlık ceketler, pantolonlar, şortlar ve kemer gibi aksesuarlar için mükemmeldir. İp Alanlar açık bir örgüden ziyade kendine özgü deseniyle tanımlandığından, örgünün sıcakta rahat olacak kadar açık olup olmadığını görmek için satın aldığınız herhangi bir medreseyi kontrol ettiğinizden emin olun.

Poplin

poplin,jakarlı,dimi,Oxford, Twill,

Poplin kumaş alanlar düz dokumanın başka bir çeşididir, ancak bu durumda, merserize pamuk lifleri ile eşleştirilmiştir. Merserizasyon, pamuk liflerinin kimyasal yapısını değiştirerek daha yumuşak bir his ve daha parlak bir görünüm sağlar. Sonuç, kolayca kırışan, belirgin bir şekilde yazlık bir görünüm olan çok hafif bir kumaştır. Genellikle gömleklerde kullanılır ancak yazlık takım ve pantolonlarda daha ağır versiyonlar kullanılabilir.

Panama

Bir Panama örgüsü, damalı bir desen oluşturmak için birden fazla ipliğin iç içe geçtiği bir sepet örgüsü modelidir. Yapı, gevşek ve açık dokumalar için kolayca kullanılmasına izin verir, bu nedenle pamuklu Panama kumaş kime satarım yazlık giysiler için mükemmeldir.

Keten

Hiç şüphe yok ki bu makalenin başlığını okuduğunuzda, hemen keteni mükemmel bir yaz kumaşı olarak düşündünüz. Keten, keten bitkisinin liflerinden yapılır ve meşhur İrlanda ve İtalya’da dokunur. Soğuk bir dokunuş ve açık düz dokuma ile keten, sıcak havalarda ciltte harika bir his verir. Keten bezinin ana dezavantajı, liflerdeki elastikiyet eksikliğinden kaynaklanan, malzemenin kırışmaya yatkın doğasıdır.

Keten kumaş kime satarım düz bir örgü veya dimi dokuma olarak dokunabilir, ancak İtalya ve İrlanda’dan en ünlü keten kumaşlar düz bir dokumadır. İrlandalı keten en çok erkek takım elbiselerinde kullanılır; daha sıkı dokunur ve fazla kırışmaz. Türkiyeli akrabalarından daha hafif ve yumuşak olan İtalyan keteninin daha fazla kırıştığı da biliniyor. Yine de kırışmak, keten kim alır bezinin ünlü bir özelliğidir ve zarif kırışıklığın hayranı değilseniz, muhtemelen sizin için iyi bir kumaş seçimi değildir.

  • Yün

Burada yün bulmak sizi şaşırtabilir, ancak birçok klasik erkek giysisinin geleneksel tercihi olduğu için, yaz sıcaklıklarına uygun sıcak havalarda yün çeşitleri geliştirilmiştir. Yün, meşhur ılık olmasına rağmen, açık dokuma kumaşta, sıkı dokunmuş sentetik parti kumaş veya pamuktan çok daha serin olacaktır. İşte aranacak iki harika yün türü.

Hafif Kamgarn

Kumaş toplayanlar. İnce erkek giyim dünyasında sık sık “kamgarn” terimini duyacaksınız ve bu, karde ipliklerden ziyade penye kumaştan yapılan kumaşı ifade eder. Penye iplikleri, kısa ştapelli lifleri atarken uzun yün liflerini hizalar, bu da uzun ömürlü, ince ve pürüzsüz bir iplik ile biraz parlak bir sonuç verir. Daha fazla bilgi için, Kamgarn Yünlü Giysiler kılavuzumuzu buradan okuyun.  Yaz için hafif bir kamgarn, bir takım elbise için mükemmel bir seçimdir, ancak tropikal veya fresk yünlü bir kumaş kadar nefes alabilir değildir. Bir takım elbise içinde hafif kamgarn bir yün kullanmanın temel dezavantajı, daha ağır bir kumaş kadar iyi örtülememesidir. Aslında, birçok perakendeci, genellikle yaz ayları için en uygun olduğu zaman, tüm yıl boyunca hafif kamgarn sunmaktadır.

Bu Kumaşlar Nasıl Bulunur?

yazlık erkek kumaşı yazlık erkek kumaş modası erkek kumaş çeşitleri erkek kumaş türü erkek kumaş modası en iyi erkek kumaşı Yazlık erkek kumaş çeşitleri,yazlık en iyi erkek kumaşı,yazın hangi kumaş giyilir,yazlık erkek kumaş modası,yazlık erkek kumaşları hangileri,
yazlık erkek kumaşı yazlık erkek kumaş modası erkek kumaş çeşitleri erkek kumaş türü erkek kumaş modası en iyi erkek kumaşı Yazlık

Söylediğimiz gibi, bir kumaşın dokumasını yaymak yaygın bir bilgi olmadığı için, bir tuhafiyeciye girip poplin kumaş alan gömlek istemek zor olabilir. Özellikle yaz aylarında gömlek ve takımlar için kişiye özel veya ısmarlama üreticiler bulmanızı tavsiye ederiz. Rafta açık dokuma kumaşlar bulmak nadirdir, ancak özel bir gömlek veya takım elbise üreticisinin spot kumaş kitaplarında yukarıdaki kumaşların iyi bir seçimini bulma olasılığınız çok daha yüksektir.  Bu hizmetlerin çoğu bir gömlek için ve bir takım elbise için 300 gibi düşük bir fiyattan başlıyor bu yüzden bir göz atmaya değer, ancak daha yüksek son kumaşlar toplam fiyat etiketine katkıda bulunacak.

Gofre ve pantolonu çeşitli materyallerde bulmak biraz daha kolay, bu nedenle bu ürünler erkek giyim mağazalarında veya çevrimiçi olarak daha kolay bulunabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın