Vual Kumaş Nedir? Vual Kumaş Özellikleri Nedir? Stok Kumaş Alan.

Vula kumaş,vual kumaş alan,parça vual kumaş alanlar,vual parçası alan,stok vual kumaş,spot vual kumaş,baskılı vual kumaş,ham vual kumaş,vula kumaş nasıl dikilir,vual kumaş nasıl kesilir,vual kumaşdan ne dikilir,vula gömlek,vual bluz,vual etek

Vual Kumaş Nedir? Vual Kumaş Özellikleri Nedir? Stok Kumaş Alan.

Vual, genellikle% 100 pamuk veya pamuk karışımından yapılmış hafif, düz dokuma bir kumaştır. İplikli yumuşak bir el ile sonuçlanan çoğu pamuklu kumaştan daha yüksek iplik sayısına sahiptir. Vual kumaş , hafif, nefes alabilen ve yarı şeffaf olduğu için yaz için mükemmel bir terzilik seçeneğidir.

Vual çok çeşitli renk ve baskılarda gelir. Her zaman modaya uygun çiçekler ve çizgilerden polka dot ve geometriye kadar, olarak adlandırdığınız şey, akan elbiseler, tunikler, etekler, üstler, iç çamaşırları, salon kıyafetleri ve çocuk kıyafetlerine dönüşmeye hazır. Pamuk vual kumaş, yaz giysileri için en uygun beş kumaşı kolayca yapar.

Vual Kumaş Özellikleri

Birçok hafif kumaş gibi, vual kumaş da ilkbahar ve yaz kıyafetleri için idealdir. Terim, “peçe” anlamına gelen Fransızca sözcükten gelmektedir. % 100 pamuktan veya pamuktan ve ketenden harmanlandığında, havanın geçmesine izin verir, en kavurucu günde bile konfor sağlar. İnce dokusu sayesinde vual kumaş giysiler için de kullanılabilir.

Yüksek kaliteli vualın temel özellikleri nelerdir?

Düz, sıkı örgü

İpeksi yumuşak kaplama

Işık örtüsü

Streç yok

Biraz şeffaf (astar isteğe bağlıdır)

Gevrek ve bazen tel

Sert ama esnek kumaş alan

Vual kumaş çok yönlüdür, yani hem giyim hem de ev dekorasyonu için harikadır. Yastık kılıfları, yastıklar,bebek kıyafetleri ve parça kumaş alan daha fazlası gibi zanaat projelerinde sıklıkla vual bulabilirsiniz. Hafif perdeler oluşturmaya geldiğinde bu gazlı malzeme de favorilerden biridir. Güneş ışığını filtreler ve herhangi bir odaya doğal ışık verir.

Hızlı ipucu

Vual kumaş satın almadan önce, dayanıklılık açısından test ettiğinizden emin olun. Bunu yapmanın en kolay yolu, yüzünüze tırnağınızla hafif bir çizik vermek olacaktır: eğer dişler ayrılmaya başlarsa, rafa geri koyun. Kaliteli vual sıkı bir şekilde dokunmalıdır.

Vual genellikle pamuklu çim ve batiste ile karıştırılır. Neden? Çünkü hepsi hafif, nefes alabilir ve yumuşaktır. Çim ve batiste özgü tuhaf özelliklerin bazılarına işaret edelim.

Çim : Penye pamuk ipliklerinden yapılmış kumaş parçası alan çok yumuşak ve yumuşak, keskin bir el ile. Vualdan daha az görülme. Çimen kumaşlar düğmeli gömlekler, yaz bluzları, çizgili elbiseler için mükemmeldir. En iyi tedarikçilerinden biri

Batiste : şeffaf, pürüzsüz ve ipeksi, vile kıyasla çok daha ince. Hafif üstler, gevşek bluzlar, vaftiz önlükleri, yadigâr kıyafetler vb. İçin idealdir. Ayrıca ipek ve keten olarak da temin edilebilir.

Ve şimdi, vual!

Vual : İpeksi pürüzsüz yüzeyi ile batiste benziyor, ama o kadar da net değil. Net eliyle çimleri andırır, ancak daha pürüzsüzdür.

Vual Kumaş Kullanımları

Vula kumaş,vual kumaş alan,parça vual kumaş alanlar,vual parçası alan,stok vual kumaş,spot vual kumaş,baskılı vual kumaş,ham vual kumaş,vula kumaş nasıl dikilir,vual kumaş nasıl kesilir,vual kumaşdan ne dikilir,vula gömlek,vual bluz,vual etekPamuk vual gündelik kıyafetler için mükemmel bir seçenektir. Şanslar, akşam giyisinde bulamayacağınız için, şifon, jakarlı veya dantel gibi bir dizi ‘özel fırsat’ kumaşına kıyasla yeterince şık görünmüyor. Ancak günlük kullanım için en iyi malzemelerden biri: sonuçta, pamuk hipoalerjeniktir, yani hassas ciltler için harikadır.

Sağlam veya basılı vualınız için kullanabileceğiniz bazı fikirler:

erkek gömleği

bir gömlek,

Bir kimyager,

bir tunik

katmanlı etek

bir yaz atkı,

Bir gecelik veya bir bralette gibi iç çamaşırı.

Baskılı pamuk vual, ister bir yazlık elbise ister sıradan bir bluz için olsun, bir açıklama yapma kıyafeti için harika bir seçimdir. Modaya uygun renkleri kumaş parçası seçmek için moda renklerini seçebilir veya gözlerinizi ayarlamak için en sevdiğiniz renkleri seçebilirsiniz.

Bilmen gereken pamuk vadi dezavantajları var mı? Eh, bazılarımız için çok açıklayıcı görünebilir. Daha az transparan materyaller tercih ederseniz, vual giysinize astar ekleyebilir veya kaşkorse gibi opak bir parça üzerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca, tüm pamuklu kumaşlar gibi, pamuk vual kırışıklıkları kolayca ve su emer – ıslak olduğunda giymek için rahat olan birkaç kumaş vardır ve pamuklu bezler bunların arasında değildir.

Vual için Dikiş İpuçları ve Bakım Önerileri

Vual kumaşların çoğu% 100 pamuk olduğundan, önerilerimiz bu doğal elyaftan yapılan vuallar için geçerli olacaktır. Bu kumaşın veya giysinin daha uzun süre dayanmasını sağlamak için şunları unutmayın:

Soğuk suda el ile yıkayın;

Bir askıya asılarak havalandırmasına izin verin;

Bir basma bezi ile kaplayan ütü düşük ısıda.

Yıkama ve ütüleme sırasında yüksek sıcaklıklar büyük olasılıkla herhangi bir pamuklu kumaşı tahrip edecektir, bu yüzden tamamen uzak durun. Pamuk vualının sentetik viltten daha fazla kırıldığını aklınızdan çıkarmayın, fakat cildinize karşı doğal bir şey yapmanın faydaları kumaş parçası alanlar basında biraz zaman harcamaktadır.

Parti Kumaş. Dikiş ipuçlarına gelince, vual yeni başlayanlar için mükemmeldir. Biraz kaygan, ancak masanın üzerinde şifon veya organza kadar kaymıyor. Kesmeden ve işaretlemeden önce vual kumaşı kesin ve tüm sürecin tadını çıkaracaksınız. Bir diğer ipucu da, kumaşı dikmeden önce ön yıkama yapmaktır – pamuk büzülmeye eğilimlidir, bu sayede kumaş kuruduktan sonra doğru ölçümleri alabileceksiniz. Ve son olarak, en az değil, tüm kenarları yıpranmayı durdurmak için bitirin.

Yorum Yap