Viskon Nedir Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Viskon nedir?

Kumaş alanlar. İpek gibi akar, pamuk gibi nemi emer – viskon liflerinin belirli avantajları vardır ve çeşitli kıyafetlerin dikilmesinde kullanılır. Ama viskon – suni veya doğal malzeme nedir? Ve ona nasıl uygun şekilde bakılır?

Viskon, pamuk, yün veya ipek gibi klasik doğal malzemelere ait değildir. Ancak polyester gibi sentetik kumaşlardan da farklıdır: kaynak malzeme hala doğal kökenlidir – viskon sıvı selülozdan üretilir. Bu hamur ladin, kayın veya bambu gibi çeşitli ağaç türlerinden elde edilir. Islak eğrildiğinde, boyanabilen ve iyi işlenebilen inanılmaz derecede çok yönlü bir malzeme üretir. Viskon genellikle aşağıdakilere dahil edilir:

Viskon nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir?

viskon kumaş alanlar. Balıkesir viskon kumaş alanlar. Bartın viskon kumaş alanlar. Batman viskon kumaş alanlar. Bayburt viskon kumaş alan

Viskon aslında sentetik malzemelerin en doğal olanıdır. Doğal liflerin birçok faydasına sahiptir. Örneğin, viskondan yapılmış tişörtler, gömlekler veya bluzlar, pamuklu giysilerle aynı emiciliğe sahiptir – teri aynı şekilde optimum şekilde emer. Sıcaklık telafisi de garanti edilir: polyester gibi tamamen insan yapımı malzemelerin aksine, viskoz elyaflar fazla ısıyı dağıtır.

Diğer bir avantaj: tek bir boyama ile viskon rengini çok uzun süre korur ve pratik olarak solmaz. Ayrıca birçok kişi viskonun çok rahat ve giymenin keyifli olduğuna inanıyor. Yumuşak akıcı malzeme vücuda hoş gelir. Pozitif özellikleri arasında viskonun ipeğe benzerliği vardır, bu nedenle viskon ipek olarak bilinir.”suni ipek” .

PARTİ VİSKON KUMAŞ ALAN FİRMALAR

Ancak viskonun dezavantajları da vardır. Pek çok malzeme ıslandığında mukavemetini korurken, viskon elyaflarında durum böyle değildir: selüloz ıslanırsa daha hızlı kırılır. Ayrıca ışığa karşı hassastır ve kolayca küflenir. Yıkarken viskonun çekebileceğini unutmamalısınız ve yıkamadan sonra viskon kolayca kırıştığı için belirli koşullar altında ütü yapılması gerekecektir.

Bakım talimatları: Viskon giysilerin güzelliğini uzun süre nasıl koruyabilirsiniz?

En sevdiğiniz viskon bluzunuzun güzelliğini olabildiğince uzun süre korumak için bazı yıkama ipuçlarını dikkate alın. Viskon giysiler, düşük hızlarda hassas yıkama için çok uygundur. Viskon çekme eğilimindedir, bu nedenle viskon giysileri maksimum 40°C’de yıkayın. Hassas sıvı deterjanlar yıkama için uygundur – ideal olarak ilave renk korumasına sahip renkli çamaşırlar için.

VİSKON PARÇASI ALANLAR

Toz deterjanlar liflerin üzerinde kalarak renklerin çabuk solmasına neden olur. Ayrıca viskon giysiler kırıştığı için kurutma makinesine uygun değildir. Bir elbise askısına asarak havada kurutmak daha iyidir. Bundan sonra hala küçük kırışıklıklar varsa, şeyleri dikkatlice ütüleyin – tercihen hafif nemli bir durumda ve düşük sıcaklıklarda. Bu tavsiyelere uyarsanız, en sevdiğiniz viskon giysileriniz yıllarca kusursuz görünecektir.

%100 polyester kaç derecede yıkanır Polyester kumaş kaç derecede yikanir %100 polyester ne demek Polyester kumaş nasıl çeker.
%100 polyester kaç derecede yıkanır Polyester kumaş kaç derecede yikanir %100 polyester ne demek Polyester kumaş nasıl çeker.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!