Viskon Kumaşın Özellikleri Nedir? Viskon Nasıl Yıkanır?

Viskon Nasıl Yıkanır. Viskon Kumaş Nasıl Ütülenir. Viskon Parçası Alanlar

Viskon Kumaşın Özellikleri Nedir? Viskon Nasıl Yıkanır?

Viskondan yapılmış giysilerin çoğu sadece kuru temizleme olarak etiketlenmiştir. Bunun nedeni, viskoz kumaşların, karıştırıcıya sahip bir yıkayıcıda meydana gelebilecek aşırı sıkma ve büküm nedeniyle zarar görmesidir. Çamaşır yıkama konusunda deneyimli değilseniz ya da kıyafetiniz yapılandırılmışsa ya da çok pahalıysa, etiket talimatlarını izleyin ve tercih edilen temizleme yöntemi olarak kuru temizleme ile yapıştırın.

Çizgisiz elbiseler, üstler veya eşarplar gibi yapılandırılmamış giysiler için dokunmuş viskoz kumaşlar, soğuk su ve yumuşak bir deterjan kullanılarak elde yıkanabilir. Elde yıkama, hasarı önleyecek kadar yumuşaktır ancak ıslak kumaşı asla sıkmamayı veya bükmemeyi her zaman unutmayın. Elde yıkadıktan sonra ıslak giysiyi kalın bir pamuklu havluya koymak ve suyun çoğunu emmek için yuvarlamak en iyisidir. Ardından giysinin havada kurumasını bekleyin veya kurumasını bekleyin. El yıkama yerine çamaşır makinesi kullanmayı tercih ederseniz, yumuşak bir devir ve düşük sıkma devri hızı seçin.

Şifon Kumaş Parça Kumaş Alanlar Kumaş Parçası Alan Viskon kumaş Krep Kumaş

Kurutma işlemine başlarken, giysiyi yavaşça orijinal şekli ve boyutuna geri çektiğinizden ve şekillendirdiğinizden emin olun. Buruşuk bir karmaşa içinde bırakmayın! Yerleşen kırışıklıkları daha sonra çıkarmak zor olabilir.

Viskoz Rayon’dan Lekeleri Çıkarma

Viskon giysilerdeki lekeleri çıkarmak için, leke tipine bağlı olarak önerilen leke çıkarma ipuçlarını izleyin . Lekeli alanı çok fazla ovalamayın ya da hızlıca ovalamayın. Bu, viskon ipliklerinin yıpranmış ve parlak görünmemesine neden olacak şekilde zayıflamasına neden olabilir.

Viskon kumaşlardan kırışıklıkları gidermek için ütünüzde orta dereceli bir ısı (ipek ayarı) kullanın . Parlak çizgileri önlemek için bir baskı bezi kullanın. En zor kırışıklıkları gidermek için buhar kullanılabilir. Bir giysi vapur nazik kırışıklıklar için iyi çalışır.

Viskon Kumaşın Özellikleri Nedir?

Viskon nasıl yıkanır,viskon elde yıkama,viskon elbise nasıl yıkanır,viskon nasıl ütülenir,viskon kumaş nasıl ütü yapılır,viskon nasıl ütü yapılır, viskon kumaş çekme yapar mı,viskon kumaş çekme değerleri,viskon örme kumaş,viskon kumaş iç gösterir mi,lyocell kumaş nasıl yıkanır,viskon kumaş dezavantajları,hangi kumaşlar yıkanınca çeker,tencel kumaş yıkama talimatı
Viskon Nasıl Yıkanır. Viskon Kumaş Nasıl Ütülenir. Viskon Parçası Alanlar

Viskon elyafları veya iplikleri genellikle yumuşak, pürüzsüz, neredeyse ipek benzeri kumaşlara dokunur veya örülür, ancak nihai kumaşa daha fazla doku vermek için elyaflar imalat sırasında bükülebilir. İpliklerin ağırlığı, astarlar için hafiflikten, perdelik ve döşemelik oluşturmak için ağırlığa kadar değişebilir. Viskon lifleri genellikle esnetmek için Lycra gibi başka tip liflerle birleştirilir  .

Viskon kumaşlar ve ürettikleri giysiler nefes alabilir ve sıcak, nemli iklimler için mükemmeldir. Soğuktan yalıtmak için iyi değildirler. Elyaflar kolayca boyanır ve son kumaşlar rengi iyi korur. Kumaşlar, ısıya maruz kaldıklarında büzülmezler.

Bununla birlikte, viskoz vücut yağları ve tuzları içeren nemi kolayca emer. Pamuktan daha emici olmasına rağmen, viskon ıslandığında neredeyse kadar güçlü değildir. Bu nedenle ıslak viskoz giysiler daha nazikçe kullanılmalıdır. Nem ile birlikte vücut yağları ve tuzlar renk bozulmasına neden olabilir ve kumaşı zayıflatabilir. Giysilerden sonra hızlı bir şekilde yıkama, giysilerin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için önemlidir.

Viskon Nasıl Ütülenir?

Viskoz

Birçok malzemenin nemli olması durumunda ütüsü kolaydır. Özellikle ıslak iken kolayca sıkılan viskon için geçerlidir. Bununla birlikte, viskoz giysileri ütülerken en düşük ısı ayarını kullandığınızdan emin olun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın