Viskon Keten

viskon keten kumaş rami keten kumaş bursa keteni keten kumaş alanlar keten kumaş satın alan parti keten kumaş alanlar

Kumaş alanlar size modadaki en yaygın malzemeler hakkında bir genel bakış sunmak için, sizin için küçük bir malzeme sözlüğü oluşturduk. Kumaş satın alan farklı üretim türleri, kumaşların avantajları ve dezavantajları ve bunlara nasıl bakılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin. Göreceksiniz – her malzemenin avantajları vardır!

Bitkisel liflerden yapılan malzeme

Pamuk

İpliği boyalı gömlek kumaşı,ipliği boyalı keten kumaş, ipliği boyalı gabardin, ipliği boyalı süprem, ipliği boyalı penye, ipliği boyalı kadife kumaş, ipliği boyalı kumaş alan, ipliği boyalı kumaş satanlar, ipliği boyalı ham kumaş,

Pamuk lifleri, çalılar üzerindeki kapsüllerde büyür. Çırçır makinası yardımıyla bu lifler bitkinin tüm artıklarından ayrıştırılır. Tohumlar yağa dönüştürülür veya yeniden ekilir. Kılıfları hayvan yemi veya tavuk altlığı olarak kullanılır. Bu arada, pamuk lifleri balyalar halinde preslenir, pamuk fabrikalarında iplik haline getirilir ve sonraki işlemler için ilgili fabrikalara gönderilir.

Pamuk: bakım

Pamuk kaynatılmaz ve makinede yıkanabilir. Ancak pamuk genellikle diğer kumaşlarla karıştırıldığı için bakım etiketine de dikkat etmelisiniz. Pamuk, yüksek sıcaklıkta nemli olarak döndürülebilir ve ütülenebilir. Sonuç olarak, elyafın bakımı çok kolaydır.

Viskon

Viskon, doğal hammaddelerden (okaliptüs, çam ve kayın ağacı) yapılmış doğal bir elyaftır. Ahşap parçalara ayrılır. Reçineler ve diğer maddeler kaynatılır. Temizlenen ve ağartılan selüloz, katı kağıt hamuru tabakaları halinde preslenir. Plakalar daha sonra kimyasal bir işlem kullanılarak viskoz bir eğirme kütlesine dönüştürülerek tekrar sürekli bir iplik elde edilir.

zeytinburnu viskon kumaş alanlar istanbul viskon kumaş alan ankara viskon kumaş alan adana viskon kumaş satın alanlar izmir viskon kumaş alanlar

Elyaf genellikle pamuk, yün, keten veya diğer elyaflarla karıştırılır, ancak tek bir elyaf olarak da kullanılabilir. Üretim karmaşık olsa bile çok değerli çünkü viskon aynı zamanda çok yönlü ve ucuz. Genellikle bluz, gömlek, elbise, tişört, iç çamaşırı ve astar olarak kullanılır.

Viskon: bakım

Viskonları sıvı deterjanla maksimum 40°C’ye kadar hafif programda yıkamak en iyisidir. Boyalı veya baskılı kumaşları her zaman açık renkli çamaşırlardan ayrı yıkamalısınız. Lekeleri çıkarmak için safra sabunu kullanmanızı öneririz. Islak çamaşırları kuruması için kolayca asabilirsiniz. Giysileri nemliyken veya bir bezin altında düşük ayarda ütülemelisiniz. Bir giysi çekerse, herhangi bir sorun yaşamadan dikkatli bir şekilde düzeltebilirsiniz.

Keten

Keten lifleri, keten bitkisinin sapından elde edilir. Lifi üretmek için meyve kapsülleri saptan ayrılır. Bu daha sonra kavrulur. Bitki tutkalı çözülür ve lif demetleri ayrılabilir. Bundan sonra keten 5 ila 8 gün ılık suda bekletilir. Daha sonra kurutulur ve fazla ahşap parçalar vibrasyonla çıkarılır ve ardından iplik haline getirilmeden önce taranır.

Pantolonluk Keten Kumaş,Keten Kumaş Elbiselik,Pamuk Keten Kumaş,Ham Keten Kumaş,Yazlık Keten Kumaş,Keten Kumaş fiyat,Pamuk Keten Kumaş Elbiselik,Desenli Keten Kumaş,

Keten de genellikle pamukla karıştırılır – buna yarım keten denir. Keten, özellikle yaz aylarında çok popülerdir. Havadar, hafif ve serinletici hoş kumaş ciltte ferahlık hissi sağlar. TÜRKİYE’de bitki kuzeyde yetişir çünkü çok fazla suya ihtiyaç duyar ve kıyıya yakınlığı onun için idealdir.

Keten: bakım

Ketenlerin bakımı kolaydır, kaynatılmaz ve makinede yıkanabilir. Sadece renkli giysilere dikkat etmelisiniz. Bunları normal bir yıkama programında 40°’de yıkayın ve kuruduktan sonra genellikle düşük ayarda ütüleyin.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!