Ucuz Şifon Kumaş Zeytinburnu

ipek krep şifon kumaş, süt saten şifon kumaş, jakarlı şifon kumaş, Fransız şifon kumaş ve multi şifon kumaştır.

Şifon Çeşitleri Şifon kumaş satın alanlar

Kumaş alan. Şifonu belirgin bir şekilde şifon yapan şey, onu üretmek için kullanılan lifler değil, onu ördüğünüz tekniktir. Aşağıda, bu kumaş için alışveriş yaparken karşılaşmanız muhtemel olan başlıca şifon türleri bulunmaktadır.

Polyester veya Rayon Şifon

Rayon ve polyester şifon, dikiş malzemeleri için alışveriş yaparken bulacağınız en yaygın şifon kumaş türleridir.

ŞİFON KUMAŞ ÜRETİCİLERİ şifon kumaş satan yerler şifon kumaş firması şifon kumaş firma adresleri şifon kumaş imaltçısı şifon kumaş satan firma adresleri

Bu dayanıklı ve uygun fiyatlı lifler, bu kumaşın üretiminde devrim yarattı. Polyester ve suni ipek şifon, kaliteli şifon için uygun fiyatlı seçeneklerdir.

İpek Krep Şifon

İpek krep şifon, şeffaf ve parlak bir etki yaratmak için ipek krep ipliği kullanır. Bu tür şifon, polyester şifon ile aynı S-ve-Z-büküm tekniğini kullanır. Bununla birlikte, ipek şifon, malzeme maliyeti ve ürünün nihai görünümü ve hissi nedeniyle daha kalitelidir.

Pamuk Şifon

Pamuklu şifon, polyester, suni ipek veya ipek yerine pamuk lifi kullanır. Pamuklu şifon, saf sentetik şifondan daha çevre dostudur. Bununla birlikte, popüler olarak kullanılan diğer elyaflardan daha az ışıltıya sahiptir.

Simli Şifon

Lurex, metalik parlaklığa sahip lifler üreten ünlü bir markadır. Simli Şifon, dramatik bir yanardöner etki için Lurex metalik ipliğin ışıltısını ve dokuma tekniğinin şeffaflığını birleştirir.

Jakarlı Şifon

Jakarlı Şifon, esasen Jakarlı dokuma tezgahında yapılan işlemeli şifondur. Jakarlı şifon, şeffaf kumaşa dokunmuş bir desene sahiptir ve tasarımların havada süzüldüğü yanılsamasını yaratır.

Çift Yüzlü Şifon

şifon kumaş parti şifon kumaş spor şifon kumaş istanbul şifon kumaşparça şifon kumaş spot şifon kumaş alanlar

Çift yüzlü şifon, tek kat yerine iki katlıdır. Çift yüzlü şifon, opak bir kumaş ve hafif şifon dış katman içerir, bu nedenle izleyiciler altındaki yarı saydam figür yerine elbiseye bakar.

İnci şifon

İnci şifon, şifon kumaşın biraz daha kaba, daha az yarı saydam bir versiyonudur. Kumaş boyanmadan önce tülbente benzer. İnci şifon hala bir miktar şeffaflığa sahiptir ancak tipik olarak geleneksel şifondan daha az şeffaftır.

İnci şifon, modaya uygun başörtüsü için kullanılan popüler bir malzemedir. İnci şifon, geleneksel şifondan daha az görünür, ancak yine de hafif ve nefes alabilen özellikler gibi avantajlara sahiptir.

1938 yılına kadar naylon tekstil endüstrisini dönüştürdü ve şifonu daha az maliyetli hale getirdi. 20 yıl sonra, 1958’de tekstil üreticileri maliyetleri daha da düşürmek ve kumaşın dayanıklılığını artırmak için polyester kullanmaya başladılar.

şifon kumaş nedir şidon kumaş nereye satarım şifon kimler satın alınır şifon kumaş alan kişiler şifon kumaş alan firma adresleri

Şifon tezgâhta dokunur ve titiz bir çalışma gerektirir. Günümüzde 0536 336 43 43 mekanik dokuma tezgahları, zorlu işlemlerde yardımcı olup üretimi daha verimli hale getirerek şifon kumaşı geniş kitlelere uygun fiyata sunar.

Günümüzde şifon kumaş ağırlıklı olarak sentetik veya sentetik ve organik liflerin karışımından yapılır ve nadiren %100 saf ipekten yapılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!