İstanbul Ham Şifon Kumaş

ŞİFON KUMAŞ ÜRETİCİLERİ şifon kumaş satan yerler şifon kumaş firması şifon kumaş firma adresleri şifon kumaş imaltçısı şifon kumaş satan firma adresleri

Şifon Kumaş alanlar: Tarihçesi, Özellikleri, Nasıl Yapıldığı

Şifon ipek veya sentetik malzemelerden yapılmış şeffaf parti kumaş alan hafif bir kumaştır. Genellikle gece kıyafetlerinde kullanılır ve gerçek kalitesiyle şamandıra olarak bilinir.

Şifon, uzaktan bile her hareketi vurgulamak için kullanıcıyla birlikte hareket ettiğinden önlükler, elbiseler ve kostümler için yaygın olarak kullanılır. Bu girift dokuma malzeme, belirgin bir hafiflik hissi ve bu akıcı kumaşa hafif bir ışıltı katan gözenekli yüzey için makine veya el ile yapılmıştır.

ŞİFON KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

şifon kumaş nedir şidon kumaş nereye satarım şifon kimler satın alınır şifon kumaş alan kişiler şifon kumaş alan firma adresleri

Dünyaca ünlü bu kumaşı ilk olarak ipek lifleri ile çalışan Fransız zanaatkârlar sunmuştur. Bunu yaptıktan sonra, sıcak günler için ideal zarif bir kumaş olarak dünya çapında hızla yayıldı. Bugün, teknoloji ve ticaret yollarındaki yenilikler nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki perakende mağazalarında şifon bulabilirsiniz.

Şifon hakkında daha fazla şey öğrenmek ister misiniz? Şifonun tarihçesi, bu kumaşı farklı kılan özellikleri ve onu neden çevrimiçi sepetinize veya alışveriş listenize eklemeniz gerektiği hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Şifon Kumaş Nedir?

Şifon, geleneksel olarak ipekten yapılan düz dokuma bir kumaştır. Dokumacılar ayrıca bugün görülen çoğu şifonun yapılması için polyester, suni ipek veya naylon gibi pamuk 0536 336 43 43 veya sentetik lifler kullanırlar. Malzeme, iplikler arasında küçük boşluklar bulunan dokuma bir ızgara desenine sahiptir ve bu kumaşa şeffaf bir görünüm ve tüy benzeri hareketler verir.

Bu transparan kumaş, zarif dökümlü etkisi ile bilinir. Bu malzeme akıcı, hafif ve çok çeşitli renk seçeneklerine sahiptir.

Şifon, eşarplardan gelinliklere kadar giyimde yaygın olarak kullanılan çok yönlü bir kumaştır. Şifon ayrıca perdeler, mobilya döşemeleri ve aksesuarlar gibi ev dekorunda da yer alır.

Şifon Kumaşın Tarihçesi

şifon kumaş parti şifon kumaş spor şifon kumaş istanbul şifon kumaşparça şifon kumaş spot şifon kumaş alanlar

Şifonun yazılı tarihi, 18. yüzyılda Fransa’da başladı ve 0536 336 43 43 ağırlıklı olarak eşarplar ve kutlama kıyafetleri için kullanıldı. Şifon, 1938’den önce yalnızca ham ipek liflerinden yapıldığından, o zamandan önce yapılan tüm şifonlar yüksek statünün simgesiydi.

İnce kumaşın zarafeti ve pahalı olması nedeniyle, ipek şifon sadece çok zenginler için uygun fiyatlıydı.

Şifon kelimesi, paçavra veya bez anlamına gelen Fransızca chiffe kelimesinden gelmektedir. Ancak şifon sadece Fransa kraliyetlerinde görülmedi. Birincil ipek üreticileri ve tüccarları olarak Çin, Hindistan, Pakistan ve Bangladeş, şifonun en zengin figürlerini süslediğini gördü.

1910’larda kısraklar için şifon kumaşların popüler hale 0536 336 43 43 gelmesinde önemli bir figürdü. Fransa’yı ziyaret edip ipek şifon malzemesini gördükten sonra moda Moda olan kumaşı getirdi. Tüm kısraklarını Fransa’da ısmarlama yaptırdı ve Hindistan’a ithal etti. Bugün devam eden yeni bir Hint moda trendine ilham verdi.

ŞİFON KUMAŞ ÜRETİCİSİ

1938 yılına kadar naylon tekstil endüstrisini dönüştürdü ve şifonu daha az maliyetli hale getirdi. 20 yıl sonra, 1958’de tekstil üreticileri maliyetleri daha da düşürmek ve kumaşın dayanıklılığını artırmak için polyester kullanmaya başladılar.

Şifon tezgâhta dokunur ve titiz bir çalışma gerektirir. Günümüzde 0536 336 43 43 mekanik dokuma tezgahları, zorlu işlemlerde yardımcı olup üretimi daha verimli hale getirerek şifon kumaşı geniş kitlelere uygun fiyata sunar.

şifon kumaş üreticisi şifon kumaş üretenler şifon kumaş üreticisi zeytinburnu şifon kumaş üreticisi çerkezköy şifon kumaş üretenler bursa şifon kumaş fabrikası.

Günümüzde şifon kumaş ağırlıklı olarak sentetik veya sentetik ve organik liflerin karışımından yapılır ve nadiren %100 saf ipekten yapılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!