Toptan Viskon Kumaş İstanbul

penye viskon kumaş toptan penye viskon toptan turlu viskon ham turlu viskon istanbul turlu viskon zeytinburnu toptan turlu viskon

Aslında viskon nedir? Viskon kumaş satın alanlar.

Hiç viskon duydun mu? Birçoğu için ipek, giyim kumaşlarında son noktadır. Türkiye’den Avrupa’ya İpek Yolu üzerinde yolunu bulmuş ve bu ülkede zarif görünümü ve kadifemsi yumuşaklığıyla takdir edilmiştir. Aynı zamanda ipek, moda endüstrisindeki en pahalı kumaşlardan biridir – Kumaş.org bu nedenle kumaş alan viskon sürecini kullanarak ilk yapay ipek fabrikasını 1910’da Saksonya’da açması iyi bir şey.

Sentetik elyaf nasıl yapılır?

Çiçekli Elbise Modelleri,Orta yaş günlük elbise modelleri,Şık Elbise modelleri,Elbise modelleri uzun,Tasarım günlük elbiseler,Günlük Penye Elbise,2021 yazlık elbise modelleri,Günlük Elbise,Deniz için elbise,Yazlık Elbise,Ucuz Uzun elbiseler,Uzun yazlık elbiseler,2020 yazlık Elbise Modelleri,Günlük elbise modelleri 2022,Günlük elbise modelleri,viskon yazlı elbise,pamuklu yazlık elbise,keten yazlık elbise,

Viskon, sentetik bir elyaf olmayan, kimyasal olarak üretilmiş bir elyaftır. Kimyasal üretim sürecine rağmen hammaddesi ağaçtan elde edilen doğal selülozdur.

Kağıt hamuru (selüloz) genellikle ladin, Kumaş.org kayın, çam veya bambudan elde edilir ve daha sonra kostik soda ile karıştırılır. Daha sonra karbon disülfür eklenirse sert, sarımsı bir kütle oluşur. Lifler, bu bal benzeri kütleden daha ileri kimyasal işlemlerle elde edilir ve daha sonra viskon kumaşlara dokunur.

Viskon ne kadar çevre dostu?

Viskon suni bir kumaş olsa ve ipek gibi doğrudan doğada bulunamasa da vicdan azabı çekmeden giyebilirsiniz. Gerçek sentetik lifler, petrol veya doğal gazdan yapılır. Viskon ise yenilenebilir bir hammaddeden yapılır : ahşap. Ayrıca viskon üretimi ve terbiyesinde enerji ve su tüketimi pamuğa göre oldukça düşüktür . Viskon doğal bir ürün olduğu için cilde çok hoş gelir ve ter kokusunu da engeller.

Moda endüstrisinde viskon

Daha önce bahsedildiği gibi viskoz, hoş olmayan ter kokularına karşı koyar. Bu yüzden bugün spor modasını onsuz hayal etmek imkansız. Ancak “suni ipek” adından da anlaşılacağı gibi, viskon özellikle şenlikli ve şık elbiseler için popülerdir.

Parıldayan gece elbiseleri, aynı zamanda etekler veya ceketler de genellikle viskondan yapılır, çünkü ipeksi parlaklık aynı zamanda göz alıcıdır ve suni ipek yüksek düzeyde rahatlığı garanti eder. Kumaş.org Viskon, kumaşın serinletici bir etkiye sahip olması ve güzel bir şekilde havadar ve bol olması nedeniyle hafif yazlık elbiselerde de sıklıkla bulunur.

Kumaşın yüksek emiciliği sadece terlediğinizde kendini göstermez – viskonun boyanması ve basılması kolaydırve böylece moda endüstrisinde mutlak bir çok yönlü haline geldi.

Özel bakım gerekli mi?

toptan viskon kumaş zeytinburnu viskon kumaş alanlar istanbul viskon kumaş alan ankara viskon kumaş alan adana viskon kumaş satın alanlar izmir viskon kumaş alanlar

En sevdiğiniz parçanın narin olması, parlaklığından ve renginden hiçbir şey kaybetmemesi için onu bir çamaşır torbasına koyup tambura koymalısınız. Kumaş.org Ayrıca sıvı deterjan viskon üzerinde daha hassastır. Sıkma ve kurutma makinesinden kaçınmalı ve ideal olarak viskon çamaşırlarınızı sırılsıklam olacak şekilde kurutmalısınız. Gerçek ipekte olduğu gibi viskon da nemliyken veya nemli bez altında ve en düşük ayarda ütülenmelidir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!