Toptan Kumaş Alan Yerler

parti kumaş alanlar. Toptan kot kumaş alan yerler toptan şifon kumaş alan yerler toptan penye kumaş alan yerler toptan şifon kumaş alan yerler toptan viskon kumaş alan yerler toptan saten kumaş alan yerler toptan krep kumaş alan yerler

Tanıyabilmeniz gereken 9 kumaş ve elyaf türünün listesi

1. Yün parti kumaş alanlar. Toptan kot kumaş alan yerler toptan şifon kumaş alan yerler toptan penye kumaş alan yerler toptan şifon kumaş alan yerler toptan viskon kumaş alan yerler toptan saten kumaş alan yerler toptan krep kumaş alan yerler toptan gabardin kumaş alan yerler toptan ribana kumaş alan yerler toptan kaşkorse alan yerler toptan keten kumaş alan yerler toptan kaşe kumaş alan yerler toptan poplin kumaş alan yerler spot kumaş alan yerler stok kumaş alan yerler parti kumaş alan yerler parça kumaş alan yerler iplik alan yerler toptan ip alan yerler.

Kumaş alan. Biraz “tüylü” hissediyor, sıcak tutuyor ve iyi örtüyor. Genellikle bir kumaştan daha pahalıdır ve kuru temizleme gerektirebilir. Sıcak tutar ve kaliteli giysiler yapar. Yünlü giysiler, ham yün cilde kaşındırabileceğinden genellikle astar gerektirir.

Sentetik Kumaş hangileri Sentetik kumaş örnekleri Sentetik kumaş nerelerde kullanılır Sentetik kumaş Nasıl anlaşılır Sentetik kumaş kaç derecede yıkanır Sentetik kumaş Nedir Polyester kumaş Sentetik kumaş Nasıl boyanır.

2. Pamuk

Gevrek ve sağlam hisseder. Hem örgü hem de dokuma olabilir. Yün veya viskon kadar iyi dökümlü değildir. Kolayca kırışır. Harika günlük giysiler yapar ve bakımı kolaydır. Pamuk çeker, bu nedenle her zaman kullanmadan önce yıkayın. Bazen kumaşı daha esnek hale getirmek için pamuğa elastan eklenir.

3. Keten

Rustik bir his verir ve çok kolay kırışır. Pamuktan daha iyi ama viskondan daha kötü perdeler. Güzel yazlık giysiler yapar. Yüksek sıcaklıkta ütülemeye dayanabilir ancak ıslakken ütülenmesi çok daha kolaydır. Giysilerinizin kırışıksız kalmasını istiyorsanız, keten kullanmayı unutun.

4. İpek

Sıcak ve lüks hissettirir ve üzerinde net bir parlaklık vardır. Bazen ipek sateni polyester satenden ayırmak zordur ama ipek polyester kadar “soğuk” hissetmez ve daha pahalıdır. Genellikle kuru temizleme veya en azından elde yıkama gerektirir. Satın almadan önce her zaman bakım talimatlarını kontrol edin! Ayrıca jarseden tül ve kadifeye kadar uzanan farklı ipek türleri olduğunu unutmayın!

5.Polyester

Jersey’den takım elbiseye kadar birçok farklı stilde gelir. Aşınmaya ve yıkamaya çok iyi dayanır ve kırışmaz. Doğal lifler kadar sıcak değildir ve hava sıcakken terletebilir.

Kaç çeşit kumaş Tekstil çeşitleri nelerdir Tiril tiril kumaş ne demek Kumaş kaça ayrılır

Doğru türde bir polyester seçerseniz, hemen hemen her giysiyi polyesterden yapabilirsiniz. Polyester takım elbise güzel pantolonlar ve etekler yapar ve polyester saten (resme bakın!) güzel bluzlar yapar.

6. Viskon

Rayon da denir. Viskon, ahşaptan kimyasal işlemlerle üretildiği için doğal ve suni kumaşlar arasında bir yerdedir. Pamuk veya yün kadar nefes almaz ama çok güzel drapelidir. Viskon kayma eğilimindedir ve damar üzerinde kesmek zor olabilir. Bazen viskon kumaşı çok yumuşak pamuk veya polyesterden ayırmak zordur. Kumaşı yıkamayı deneyin! Viskon ıslandığında çeker ve garip bir şekilde sertleşir. Ayrıca pamuk veya polyesterden daha ağırdır.

Viskon jarse dökümlü üstler ve elbiseler için iyi bir seçimdir.

7. Krep

Krep yine bir dokuma türüdür ve dolayısıyla krep örneğin yün veya polyester olabilir. Krep kumaş, örgüyü ve atkıyı görmenin zor olduğu çakıllı bir yüzeye neden olan oldukça bükülmüş bir iplikten yapılır. Krepler farklı kalınlıklarda gelir ancak hepsinde ortak olan şey drapedir. Drapeli elbiseler, bluzlar, şık pantolonlar veya etekler için krep takım. Kreplerde, özellikle baskılı olanlarda ince ve keskin bir iğne kullanın. Bir iplik çekerseniz, krep yapan ipliğin kıvrımlı olması nedeniyle çirkin çizgiyi çıkarmak imkansız olacaktır.

8. Denye Kumaş

Jersey bir elyaf türü değil, kumaşın iplikten yapılma bir yoludur. Kumaşların çoğu dokuma iken jarse örülür. İç içe geçmiş dikişler jarse kumaşı esnek ve rahat hale getirir. Bununla birlikte, jarse kumaşın özellikleri büyük ölçüde lif içeriğine bağlıdır. Pamuklu jarse viskondan daha canlı ve daha az dökümlüdür. Keten jarse pürüzlüdür ve nefes alır ve ipek jarse parlaklığını korur.

Jersey rahat günlük tişörtler, tozluklar ve elbiseler için harikadır. Çocuklar için harika olan pek çok güzel baskı var.

9. Şifon

istanbul şifon kumaş satın alanlar parti kumaş satın alan spot kumaş satın alan stok kumaş satın alan
istanbul şifon kumaş satın alanlar parti kumaş satın alan spot kumaş satın alan stok kumaş satın alan

Şifon, şeffaf ve hafif bir kumaş türüdür. Eşarplar, tül bluzlar veya astarlı elbiseler için kullanılabilir. Şifon ile çalışmak zor olabilir, bu nedenle tamamen yeni başlayan biriyseniz şifon projesini almayın. Şifon, kesim sırasında kayma eğilimindedir, bu da damarlı parçaların kesilmesini zorlaştırır ve çok kolay yıpranır. Kumaş şeffaf olduğu için Fransız dikişleri bir zorunluluktur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!