Toptan Kumaş Satın Alma Mağazaları Parti Kumaş Alan

Doğru miktarda kumaş satın alma rehberi

Parti Kumaş Alanlar. Ne kadar kumaşa ihtiyacınız olduğunu ve kumaşları metre bazında nasıl seçeceğinizi bilmek ister misiniz? Dikiş projeniz için doğru miktarda satın almanın bazı hızlı ve kolay yollarına bakalım.

Kumaş satın alma şekliniz genellikle çok kişiseldir. Bazı insanlar bir kumaş görür, ona aşık olur ve akıllarında bir dikiş projesi olmasa bile onu hemen sahiplenmek zorunda kalır. Diğerleri ise daha temkinli davranıyor ve yalnızca somut bir amaç için kullanacaklarından emin olduklarında satın almaya karar veriyorlar. Dikiş severlerin çoğu iki tür arasında bir yerdedir: evlerinde bir yığın kumaş vardır ve tamamlanacak projeler için daha fazla kumaş satın alırlar.

PARÇA KUMAŞ ALANLAR

Dikiş dikmekte yeniyseniz veya doğru miktarda kumaş seçmekte zorlanıyorsanız, strese girmeyin! Dikiş projeniz için ihtiyaç duyduğunuz malzemeye sahip olurken paradan tasarruf etmenizi sağlayacak kumaş satın almanız için bazı ipuçlarımız var. Okuyun, pişman olmayacaksınız!

Metre ve artıklara göre kumaşlar

Kumaş satın almak için iki olasılık vardır: metreyle veya artıklarla. Metre ile satın alırsanız, oluşturulacak dikiş projesi için ne kadar ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak belirli bir miktar satın alabilirsiniz. Kumaşlar rulo halinde sunulur, istekleriniz doğrultusunda ölçü alınır ve kesilir. Kalıntılardaki kumaşlar ise standart olmayan uzunluktaki bir kumaş parçasının artıkları olarak zaten farklı boyutlarda kesilmiştir. Bu nedenle metre bazında değil adet fiyatından indirimli olarak satılmaktadır.

Ticari desen kumaş

parça viskon ucuz viskon spot viskon parti viskon

Dikiş projeniz için ticari bir desen kullanıyorsanız, her zaman size en iyi kumaş türünü ve ne kadar kumaşa ihtiyacınız olduğunu söyleyen bir bölüm olacaktır. Desenin parçalarının kumaş ve malzeme israfı olmadan kumaş üzerinde nasıl kesileceğini anlamak için desenin yerleştirilmesi ve nihai sonucun bir açıklaması da eşlik edecektir.

Kumaş gereksinimlerini ve yerleştirme açıklamasını okurken dikkat edilmesi gereken bir şey, kumaşın genişliğidir. Kumaşınız desende belirtilenden farklı bir ene sahipse, ek kumaş almanız gerekebilir. Ne kadar satın alacağınızdan emin değilseniz, yerleştirme görevlerini yerine getirirken daha rahat hissedene kadar desende listelenen genişliğe uyan başka bir kumaş bulmaya çalışın.

Kumaş genişliği

Bir kumaşın eni, nerede ve nasıl üretildiğine bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bol kumaşlarda desen parçaları yan yana yerleştirilebildiği için daha az miktarda kullanmak mümkündür. Ancak desen parçalarının düz kenarları ile ilgili olarak yapılması gereken bir açıklama bulunmaktadır. Bu her zaman kumaşın uzunluğu boyunca uzanan kenara paralel uzanmalıdır. Bu nedenle, kumaş miktarının, desen parçalarının her birini doğru düz kenara sığdıracak kadar uzun olması gerekecektir.

Özellikle sıkı bir kumaş seçerken sorunlar ortaya çıkabilir. Örneğin, bir pantolonun yerleştirme açıklamasında ön ve arka bacak parçalarının birbirine uyması gerekiyorsa, yalnızca bacak uzunluğu kadar kumaşa ihtiyacınız vardır. Bununla birlikte, seçtiğiniz kumaş, yerleştirme açıklamasına göre tüm bitişik bacak parçalarına sığamayacak kadar sıkıysa, bu, biraz fazla kumaşınız olacağı anlamına gelse bile, bacaklarda iki kat daha fazla kumaşa ihtiyacınız olacaktır.

Kumaş çekmesi

Doğal kumaşlar (pamuk, ipek, yün, keten ve kenevir) ilk kez yıkandıklarında boyuna %15’e kadar çekilebilir. En güvenilir kumaş mağazaları, talep edilen miktara birkaç metre daha ekleyerek bunu telafi eder, ancak geri dönüp daha fazla kumaş satın almak zorunda kalmamak için emin olmak ve satıcıyla görüşmek her zaman iyidir. Bir proje için önerilen kumaş miktarı genellikle çekme için ekstra bir miktar içermez.

Ön yıkama için, gelecekte herhangi bir sorun yaşamamak için, nihai olarak ürün veya giysi dikilirken kullanacağınız yıkama ve kurutma yöntemini izlemenizi öneririz. Ayrıca kişiye özel bakım etiketlerine yıkama talimatlarını da ekleyerek giysinin üzerine yapıştırabilirsiniz;)

Baskılı ve desenli kumaşlar

Viskon kumaş fiyatı toptan viskon fiyatı

Desenli veya baskılı bir kumaş, projelerinizi benzersiz kılmak için harika bir yoldur. Ancak desenli bir kumaş seçmenin kendine has zorlukları da vardır. Özellikle motiflerin uyumu konusunda. Gerçekten de parçalar, kumaşın deseni dikişle eşleşecek şekilde kesilmelidir, bu çok profesyonel bir görünüm veren üst düzey takım elbise için kullanılan bir tekniktir.

Desenli bir kumaş seçtiyseniz, önerilenden biraz daha fazla kumaş alın, böylece desen parçalarını hareket ettirmek için daha fazla alana sahip olursunuz. Tam olarak ne kadar kumaşa ihtiyacınız olduğunu anlamak için, baskı tekrarının ne kadar büyük olduğunu (baskının veya desenin iki özdeş parçası arasındaki mesafe) hesaplayın. Kareli, çizgili ve küçük baskılar gibi desenler için az miktarda fazladan kumaş sipariş etmek muhtemelen yeterli olacaktır. Öte yandan, daha büyük tasarımlar için aşırıya kaçmak daha iyidir!

Kumaş mağazaları, dikiş projeleriniz için harika bir ilham kaynağıdır. Genellikle asistanlar, herhangi bir sorunuz olursa size yardımcı olabilecek terziler veya uzmanlardır. Ve biraz temiz bir ucube olduysanız, kişiselleştirilmiş askılı etiketlerimiz zulanızı iyi organize etmek için mükemmeldir. Bunları, her yeni kumaş parçasına elyaf tipi, uzunluk, genişlik ve hatta proje fikirleri eklemek için kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!