Şifon Kumaşçılar Toptan Viskon Kumaşçı

Şifon kumaş alanlar düz dokumada, krep bükümlü ipliklerle üretilen çok hafif, şeffaf bir kumaştır. Şifon kumaş, çeşitli liflerden veya bunların karışımlarından yapılabilir: pamuk ve ipek gibi doğal lifler suni ipek gibi yarı sentetik lifler; naylon ve polyester gibi sentetik lifler. Bu zengin ve kırılgan kumaşın tarihini ve özelliklerini ile birlikte keşfedelim.

Şifon kumaş alan firmalar yalnızca ipekten üretildiği üst sosyal sınıflar için ince giysiler yaratmak için 1700 civarında Avrupa’ya geldi. Şifon, 19. yüzyılda süslü iç çamaşırlarının gelişmesiyle çok popüler oldu, öyle ki “şifon kültü” olarak anıldı. Başlangıçta sadece ipekten yapıldığı için çok pahalıydı ve zenginlik ve bolluk durumunu simgeliyordu.

KUMAŞ SATIN ALAN FİRMALAR

Şifon kumaş nasıl bir kumaş,Şifon naylon mu,Şifon kumaş doğal mı,Şifon elbise iyi midir,Fransız şifon kumaş,Krep şifon kumaş Nasıldır,Polyester şifon kumaş,Jakarlı Şifon Kumaş,Fransız şifon kumaş Fiyatları,Kendinden pileli şifon kumaş,Şifon kumaş terletir mı,Piliseli şifon kumaş,

Daha sonra naylonun icadı ile şifon ucuza ve büyük miktarlarda erişilebilir hale geldi. 1958’de polyesterin ortaya çıkışı maliyeti ve dayanıklılığı nedeniyle onu çok popüler bir kumaş haline getirdi. Günümüzde ağırlıklı olarak ambalajlama için kullanılmaktadır. Abiyeler , bluzlar, gelinlikler , iç çamaşırları, dans ve gösteri kostümleri ve çok daha fazlası. Yüksek şeffaflık derecesi, el dikişi, boncuk ve kristaller için genellikle bir kaplama veya temel kumaş olarak kullanıldığı anlamına gelir.

Zengin, pürüzsüz ve parlak dokusuyla iyi bilinen ipeğe ek olarak, şifon yapımında kullanılan bir başka doğal elyaf da kumaşı daha opak ve daha az dalgalı yapan pamuktur.

Genel olarak şifon kumaş hafif ve serttir. Aşınmaya oldukça dayanıklı bir kumaş olmasına rağmen, yıpranma eğilimi gösterir ve sıcak ütü ve buhardan kolayca zarar görebilir, bu nedenle çok dikkatli olmanız gerekir. Bu hassas kumaşın en iyi şekilde nasıl yıkanıp bakım yapılacağına dair bazı pratik ipuçlarını birlikte görelim.

Simli şifon

Şifon kumaş doğal mı,Şifon elbise iyi midir,Fransız şifon kumaş,Krep şifon kumaş Nasıldır,Polyester şifon kumaş

Şifon Sim aynı zamanda yumuşak tuşeli, son derece hafif ve dayanıklı şeffaf ama ışıltılı bir tül kumaştır. Bayan abiye, atkı, bluz ve şık bluz yapımına uygundur. Burada da renk seçimi beklentileri hayal kırıklığına uğratmaz: altın, pembe, fuşya, kırmızı, koyu kırmızı, fıstık, pudra, açık mavi, turkuaz, petrol, lacivert, siyah ve gri renklerde mevcuttur.

VİSKON KUMAŞ ALAN FİRMALAR

Şifon kumaş nasıl yıkanır ve bakımı yapılır?

Şifonun cinsine göre farklı yıkama yöntemleri bulunmaktadır. İpek şifon daha narin ve işlenmesi zor olduğundan, kuru temizleme yapılmalıdır. Polyester şifon, diğer tüm hassas kumaşlar gibi, soğuk suda yumuşak bir deterjanla elde yıkanmalı ve düz havayla kurutulmalı, asla sıkılmamalıdır. Sentetik şifon için kumaşı file çamaşır torbasına yerleştirmeye özen göstererek çamaşır makinesinin hassas programını da tercih edebilirsiniz. Her durumda, tüm giysiler için geçerli olan ilk kural, giysinin üzerindeki etiketi dikkatlice okumaktır.

TOPTAN ŞİFON KUMAŞ ALANLAR

toptan şifon kumaş alanlar ikinci kalite kumaş satın alanlar,1a şifon kumaş alan

Asla kafanı sıkmamalısın çünkü onu deforme etme riskini alıyorsun. Elbise daha sonra doğrudan güneş ışığından kaçınarak kurutulmalı ve onu mahvedebilecek rahatsız edici izlerin oluşmasını önlemek için yatay bir yüzeye yerleştirilmelidir. Daha önce de belirtildiği gibi, özellikle yüksek direnciyle bilinen sentetik bir elyaf olan polyester olmadığı sürece, çamaşır makinesinde yıkamak atılması gereken bir hipotezdir. Bu durumda, özellikle başka renklerdeyse, tambura asla başka öğeler eklemeyin.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!