Toptan Krep Kumaş Alanlar

Toptan krep kumaş alan firmalar tekleme krep kumaş alanlar ham krep kumaş alanlar. Parça krep kumaş alan yerler krep kumaş satın alan yerler nerede

Kumaş alanlar. Toptan krep kumaş alan firmalar tekleme krep kumaş alanlar ham krep kumaş alanlar. Parça krep kumaş alan yerler krep kumaş satın alan yerler nerede? Toptan Krep Kumaş Fiyatları Pamuklu Krep Kumaş alanlar Krep Kumaş metre fiyatı Pamuklu krep kumaş Özellikleri Krep Kumaş Fiyatları Bursa Kumaş Double Krep Kumaş alan yerler Double Krep Kumaş Fiyatları Tok Krep Kumaş alan firma adresleri Krep Kumaş satın alan kişiler.

Kumaş alan firmalar. Krep kumaş alan firmalar krep kumaş alan şirketler krep kumaş nereye satılır Şifon kumaş alan şirket parça şifon kumaş alan firmalar
Kumaş alan firmalar. Krep kumaş alan firmalar krep kumaş alan şirketler.

Krep Özellikleri Ve Krep Kumaş Alan Firmalar.

Krep (genellikle yazıldığından krep), ağırlık ve opaklık bakımından değişen dokuma bir kumaştır. Krep, özellikle giysi dikmek için iyi çalışan akıcı bir örtüye sahiptir. Krep kumaş genellikle bir tür buruşuk veya tanecikli yüzeye sahiptir, bu da dokunmak için biraz pürüzlüdür. Bu, krep kumaşın dokunduğu ipliğin türünden kaynaklanmaktadır. Krep ipliği sıkıca bükülerek bitmiş kumaşta pürüzlü bir doku oluşmasına neden olur ( kaynak ). Bazen buruşuk doku oldukça belirgindir ve uzaktan çıplak gözle görülebilir. Örneğin, aşağıda resmi görülen iki jorjet kumaş fark edilir derecede pürüzlü veya buruşuktur.

PARTİ KREP KUMAŞ ALANLAR

Ancak tüm krep kumaşlar dokunmak için pürüzlü değildir. Genellikle polyester elyaftan dokunan düz krep kumaş yumuşaktır ve dokunulduğunda pürüzsüzdür. Aslında, bu Peygamber Çiçeği Mavi Noktalı Krep, tüm yüzeyi boyunca pürüzsüz ve homojen bir his verir. Benzer bir lacivert puantiyeli krep ile aşağıdaki resme bakın.

Krep kumaş ipek, yün ve polyester gibi liflerden dokunabilir. Popüler krep kumaşlar arasında krep de şifon ve georgette bulunur.

Krep Nasıl Dikilir?

Deneyimlerime göre krep nispeten stabil bir kumaştır. Georgettes ve poli krepler özellikle sağlamdır ve dikilmesi kolaydır.

İstanbul krep kumaş alanlar,İstanbul saten kumaş alanlar,İstanbul parça kumaş alanlar,İstanbul kot kumaş alanlar
İstanbul krep kumaş alanlar. İstanbul saten kumaş alanlar.

Bununla birlikte, kumaş ne kadar hafif olursa, o kadar “şekil değiştiren” görmeniz kaçınılmazdır. İpek krep de şifon veya diğer hafif krepler, siz onları kestikten sonra “büyüyebilir” veya şekil değiştirebilir. Bu durumda, kumaşınızı kumaşın alt tabakasının altında bir parça kağıt mendil ile kesmek isteyebilirsiniz.

TOPTAN KREP KUMAŞ ALAN YERLER

Dikişe başlamadan önce aldığım birkaç ekstra önlem var. Krep kumaşta kenarın yanına, kumaşa takılmaması için kumaşın içinden bir iğne yerleştiriyorum. Bazı krep kumaşlar iğnenin kolayca geçmesine izin verir. Diğer krep kumaşlar takılabilir. Hassas kumaşlar için ince dikiş iğneleri satın almayı düşünün çünkü bunlar, tek tek ipliklere takılmadan kumaşta daha kolay kayacaktır.

Krep kumaşımı en keskin terzi makasımla kestim, çünkü bu kumaş takılma eğilimi gösterebilir. Ayrıca bu kumaşla dikiş yapmadan önce yepyeni bir üniversal dikiş iğnesi kullanıyorum.

Herhangi bir hafif, dökümlü kumaşı dikmeye hazır olduğumda yürüyen ayağımı takıyorum. Bu özel ayağı kullanırken dikiş makinemin kumaşı mekiğin içine çekme olasılığının daha düşük olduğunu fark ettim.

Sonra bir kumaş parçası üzerinde birkaç dikiş testi yapıyorum. Dikişiniz şöyle görünmelidir:

Krep kumaşı yıprandığından, giysinizin kenarlarını bir tırtıklı veya zikzak dikişle bitirdiğinizden emin olun.

Krep Bakımı Nasıl Yapılır?

Krep için uygun bakım yöntemi, kumaşınızın lif dağılımına bağlıdır. İpek veya yün krepler, lifler hassas olduğundan dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Bu tür krepleri yalnızca elde yıkamanızı veya kuru temizleme yapmanızı öneririm.

viskon parçası satın alanlar polar parçası satın alanlar penye parçası satın alanlar süprem parçası satın alanlar kadife parçası satın alanlar krep parçası satın alanlar interlok parçası satın alanlar jarse parçası satın alanlar
viskon parçası satın alanlar polar parçası satın alanlar penye parçası satın.

PARÇA KREP KUMAŞ ALAN YERLER

Polyester krep ise pamuklu bir kumaş kadar bakımı kolaydır. Poli krepi sıcak veya soğuk programda yıkayabilirsiniz. Ve düşük kurutma makinesinde veya ipte kurutun. Krep kumaşınızı düşük ısı ve biraz buhar kullanarak bastırın. Kırışıklıkların kolayca dışarı çıktığını göreceksiniz.

Krep Nasıl Alınır?

Krep kumaş çok çeşitli doku ve liflere sahip olduğundan, ne satın aldığınızı bilmek zor olabilir. Dürüst olmak gerekirse, sevmediğim bir krep kumaşa nadiren rastlarım. Ancak krep giysilerinizin farklı aşınmasına ve yıkanmasına neden olabilecek birkaç özellik vardır.

Tamamen opak olan %100 polyester krep kumaş bulursanız, bunun ipek veya yün krep kadar nefes alamayacağını unutmayın.

Doğal kumaşların nefes alabilirliğini tercih edenler için %100 ipek veya yün krep kumaş tercih edin. Krep de şifon güzelce giyilen ipek bir kreptir. İpek veya yün krep kumaşın yalnızca elde yıkanabileceğini veya kuru temizleme yapılabileceğini unutmayın.

Krep İçin En Uygun Giysiler

Bence krep kumaş, dökümlü kumaş gerektiren her türlü giysi için çok uygundur. Bu, krep kumaşla dikilmiş bluzların, eteklerin ve elbiselerin hepsinin harika göründüğü anlamına gelir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!