Özel Dikim Gömlek Kumaşı

özel dikim gömlek kumaşı satan özel gömlek kumaşı kişiye özel gömlek kumaşı satanlar ısmarlama gömlek kumaşı kupon kumaş gömleklik kupon kumaş

Ismarlama gömlek için kullanılan gömleklik dokuma türleri.

Kumaş satın alanlar. Burada hem erkek hem de kadın gömleklerinde yaygın olarak kullanılan farklı kumaş türlerine genel bir bakış sunuyoruz. Bir kumaş için farklı dokumaların ne anlama geldiğini anlayarak ihtiyaçlarınız için ideal gömleklik kumaşı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

özel gömlek kumaşı kişiye özel gömlek kumaşı satanlar ısmarlama gömlek kumaşı

ÖZEL DİKİM GÖMLEK KUMAŞLARI

Çuha

Çuha – genellikle poplin olarak anılır – çok basit bir alt örgüye ve çok az parlaklığa sahip, onu güzel ve profesyonel kılan, sıkı dokunmuş bir kumaştır. Çuha kumaşlarında mümkün olduğunca az doku arayan insanlar için harikadır. Genellikle daha ince, daha hafif bir kumaştırlar. Özellikle beyaz çuha kumaşlar hafif şeffaf olabilir. Çuhalar, doku eksikliği nedeniyle genellikle tüm dokumalar arasında en pürüzsüz olanı giyer, ancak aynı zamanda kırışmaya en yatkın olanı da olabilir.

Poplin.

özel gömlek kumaşı kişiye özel gömlek kumaşı satanlar ısmarlama gömlek kumaşı

Poplin, kumaş tanımlarımızda ikisini birbirinden ayırmamaya karar verdik. Tüm pratik amaçlar için ikisini eşitleyebilirsiniz. Her ikisi de oldukça ince, pürüzsüz ve düz olacak düz dokuma bir kumaştır. Bununla birlikte, teknik olarak Poplin, Broadcloth’tan farklıdır, çünkü Poplins, çözgü ve atkıda farklı ağırlıkta ipliklere sahip olabilirken, çuhalar simetrik bir yapıya sahip olacaktır. Örneğin, çuha 100/2×100/2 (çözgü ve atkıda 100s iki katlı anlamına gelir) olabilirken, bir poplin 100/2×60/1 (çözgüde 100s iki katlı ve 60s tek katlı anlamına gelir) olabilir.

ISMARLAMA GÖMLEKLİK KUMAŞ SATIŞ YERLERİ

Dimi

Dimi kumaşlar, çapraz bir dokuma gösterecekleri için kolayca tanınırlar. Diyagonal etki, çok ince, zarif dimi kumaşlar, kullanılan dokumaya, renge ve pamuğa bağlı olsa da, neredeyse her zaman biraz parlar. Dimi son derece sıkı bir dokumadır ve bazıları ipekle karıştırılabilecek son derece yüksek iplik sayılarına sahip olabilir. Diyagonal doku nedeniyle dimi, çuhadan biraz daha yumuşaktır ve daha kolay örülür. Dimi size yeni preslenmiş çuhanın verdiği “canlı” görünümü vermeyecektir, ancak ütülenmesi nispeten kolaydır ve kırışmaya karşı dayanıklıdır.

özel gömlek kumaşı kişiye özel gömlek kumaşı satanlar ısmarlama gömlek kumaşı

Oxford.

Oxford kumaşı, biraz daha ağır bir iplik ve daha gevşek bir dokuma kullanması dışında, oxford‘a çok benzer. Biraz daha pürüzlü bir dokuya sahiptir ancak çoğu kumaştan daha dayanıklıdır. Bir ipliğin iki ipliği geçebileceği simetrik bir sepet örgüsünden oluşur. Başlangıçta spor giyim için geliştirilmiştir, bu nedenle en az şık olanıdır ve (bazı çevrelerde) ofis veya resmi giyim için uygun görülmez. Oxford kumaşı, geleneksel düğmeli polo gömleklerinde her zaman temel bir unsur olmuştur. Kurutucudan çıkar çıkmaz hafifçe kırışarak giyilebilir ve yine de harika görünür.

Dobby.

Armür (teknik olarak farklı olmasına rağmen Jacquard’a çok benzer) büyük ölçüde değişebilir. Bazı versiyonlar kalınlık ve ağırlık açısından çuhaya oldukça benzerken, diğerleri daha kalın veya neredeyse dimi gibi görünecek şekilde dokunmuş olabilir. Çoğu armürlü kumaş, bazıları düz renk olmasına rağmen, içlerinde dokunmuş şeritlere sahiptir. Düz renkler, temel kumaşla aynı renkte dokunmuş soluk bir şerit veya noktalı desenlere sahip olma eğilimindedir.

ISMARLAMA GÖMLEK KUMAŞI

Balıksırtı

Balıksırtı gömlekler, hem elbise hem de gündelik giyim için popüler, daha dokulu gömleklerdir. Balıksırtı esas olarak, “V-şekilli” bir görünüm olan şerit türünü oluşturmak için dokunduğunda yansıtılan bir dimidir. Kumaşın adı, ringa balığının kemiklerine benzerliğinden gelir.

Keten.

Keten kumaşlar inanılmaz derecede nefes alabilir ve gofre kumaş gibi tipik olarak sıcak iklimlerde giyilmek üzere yapılmıştır. Keten, keten bitkisinin lifinden yapılır ve üretilmesi çok emek yoğun olabilir. Tipik olarak keten, çoğu pamuklu gömlekten daha gevşek dokunmuş ve şeffaf olacaktır ve pamuğa benzemeyen çok benzersiz bir kuru ele sahiptir. Keten ayrıca pamuktan daha kolay kırışma eğilimindedir ve bu nedenle genellikle çok daha rahat hissettirir. Keten görünümünü ve hissini sevsek de, kırışmayı azaltırken keten bir gömleğin serinliğinin çoğunu elde edebileceğiniz için bazı insanlar pamuk/keten karışımlı gömlekleri tercih ediyor.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!