Toptan Gömleklik Kumaş Satın Alan

Kumaş alan firmalar. Metre üstü gömleklik kumaş alan metre üstü topbaşı gömlek kumaşları alanlar topbaşı gömleklik satın alan yerler parça gömleklik kumaş alan terziler. Gömleklik kumaş fabrikası gömleklik kumaş fabrikaları gömleklik kumaş üreticileri gömleklik kumaş tedarikçileri ham gömleklik kumaş satış yerleri gömleklik kumaş satın alan firmalar gömleklik kumaş üreticisi gömleklik kumaş satan firmalar gömlek konfeksiyonları

Kumaş alan firmalar. Metre üstü gömleklik kumaş alan metre üstü topbaşı gömlek kumaşları alanlar topbaşı gömleklik satın alan yerler parça gömleklik kumaş alan terziler. Gömleklik kumaş fabrikası gömleklik kumaş fabrikaları gömleklik kumaş üreticileri gömleklik kumaş tedarikçileri ham gömleklik kumaş satış yerleri gömleklik kumaş satın alan firmalar gömleklik kumaş üreticisi gömleklik kumaş satan firmalar gömlek konfeksiyonları.

Gömleklik kumaş satın alan gömleklik kumaş atölyesi gömlek konfeksiyonu karışık gömlek kumaşı satın alanlar tekleme gömleklik kumaş satın alan yerler sezon sonu gömlek kumaşı alan üretim fazlası gömlek kumaşları alanlar sezondan kalmış gömlek kumaşı alan yerler fazla gelmiş gömlek kumaşı alanlar.

Erkek gömlek kumaşları satın alanlar,Bayan gömlek kumaş alan,Söktaş gömleklik kumaşı alanlar,Pamuklu Gömleklik Kumaşı alan,Kırışmayan gömlek kumaşı satın alanlar,Gömleklik kumaş üreticileri,Kaliteli gömlek kumaşları,Beyaz gömlek Kumaşı satın alanlar.

 Bir giyim hattının başlatılması sayısız hareketli parçayı içerir. Harika bir temel ve yüksek kaliteli malzemelerle başlamak sizi diğer moda markalarından ayırabilir. Ancak kumaş tedariki bunaltıcı olabilir. Örgü, dokuma, ipliği boyalı ve baskılı çeşitli kumaş kalitelerinin yanı sıra örgü, dokuma ve baskıya yönelik birçok teknik vardır. Nereden başlıyorsun?

Birçok moda tasarımcısı için kumaş tedariki tasarım sürecinin ilk adımıdır. Bir sonraki adım, bu kumaşın etrafında giysiler tasarlamaktır. Ürünleriniz için doğru malzemeleri seçmek, satışlarınızı ve müşteri memnuniyetinizi etkileyebilir; hiç kimse, çizilen bir gömlek kumaşı veya yıkanınca küçülen bir pantolon istemez.

Bu makalede, birkaç adımda doğru kumaşları nasıl bulacağınızı, farklı kumaş türlerini ve tedarikçileri ve giyim seriniz için kumaş seçerken sormanız gereken doğru soruları öğreneceksiniz.

Kumaş tedariki, ihtiyacınız olan kumaşı üreten bir tedarikçi bulma ve gerekli ürünleri zamanında, bütçe dahilinde ve hasarsız bir şekilde almak için tedarik zincirini ve teslimatı yönetme sürecidir.

3 adımda markanız için kumaş tedariki nasıl yapılır?

  • Kumaş yapımının temellerini öğrenin
  • Farklı kumaş tedarikçisi türlerini anlayın
  • Ticari fuarları ve kaynak kumaşı çevrimiçi ziyaret edin

Kumaşın nasıl oluşturulduğunu ve tasarladığınız ürün için hangi kumaş türünün en iyi olduğunu anlamak tasarım sürecinde çok önemli bir adımdır.

Kumaş yapmanın birçok farklı yolu olsa da en yaygın kullanılan kumaş yapım türlerinden ikisi örgü ve dokumalardır.

Örme kumaş

Örme kumaşlar genellikle hafiftir, rahattır ve görünümlerini korumak için fazla bakım gerektirmezler. Örgüler kırışmaya karşı direnç gösterme eğilimindedir ve bu da onları daha popüler bir kumaş seçeneği haline getirir. Örme kumaş, yumuşak, rahat üstler, altlar ve iç çamaşırları tasarlarken kullanılır. Elastik yapıları aktif giysilerde de işe yarar.

Kumaş satın alanlar. Parça gömleklik kumaş satın alan yerler Parça gömleklik kumaş satın alan kişiler Parça gömleklik kumaş alan firmalar Parça gömleklik kumaş satan yerler spot Parça gömleklik kumaş alanlar stok Parça gömleklik kumaş satın alanlar parça Parça gömleklik kumaş satın alanlar Ham Parça gömleklik kumaş satın alanlar tekleme Parça gömleklik kumaş satın alanlar. Kumaş alan. Toptan Parça gömleklik kumaş satın alan yerler üretim fazlası Parça gömleklik kumaş alanlar ihraç fazlası Parça gömleklik kumaş satın alan imalattan artan Parça gömleklik kumaş satın alanlar fazla gelmiş Parça gömleklik kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış Parça gömleklik kumaş alanlar top başı Parça gömleklik kumaş alanlar metraj Parça gömleklik kumaş satın alanlar metre üstü Parça gömleklik kumaş alanlar Parça gömleklik kumaş alanlar. Tekleme Ham Parça gömleklik kumaş satın alan.

Günümüzde keten, ipek, yün, Tencel, polyester, pamuk ve pamuk karışımları gibi çeşitli elyaflarda örgüler mevcuttur.

Örgü yapmanın iki temel yolu vardır:

Atkı örgüsü veya el örgüsü kumaş, yatay sıralar oluşturmak için ilmeklenen tek bir iplikle yapılır. Her satır bir önceki satırın üzerine inşa edilir.

Çözgü örgüsü, kumaşı oluşturmak için aynı anda dikey olarak ilmeklenen birden fazla paralel iplikten yapılır.

Dokuma kumaş

Dokuma kumaşlar birbirine dik açılarla birbirine geçen iki veya daha fazla iplik setinden yapılır ve el tezgahı veya elektrikli tezgah adı verilen bir makine üzerinde oluşturulur. Dokuma kumaşların sık görülen özellikleri opaklık, aşınma direnci ve tüylenme direncidir. İplik sayısı ne kadar yüksek olursa, kalite ve dayanıklılık da o kadar yüksek olur. Dokumaların kullanım alanları arasında denim ve resmi pantolonlar, düğmeli gömlekler ve ceketler bulunur.

Dokuma kumaşların iki sınıflandırması şunlardır:

Temel veya basit örgüler.  Buna düz dokuma, dimi dokuma ve saten dokumalar dahildir.

Karmaşık veya yenilik örgüler.  Buna armürlü dokuma, jakarlı dokuma, pike (erkek gömlek gibi) ve daha fazlası dahildir.

Güvenilir kumaş tedarikçileri bulmak, bir giyim hattı kurmanın kritik bir adımıdır. İhtiyacınız olan stoğu ve zamanında teslimatı garanti edebilecek ortaklar bulmak en iyisidir.

Nasıl çalıştıklarına ve ne tür kumaş stokladıklarına göre tanımlanan üç farklı kumaş tedarikçisi türü vardır.

Kumaş fabrikaları.  Bu tedarikçiler, kişiye özel kumaşlar sağlar ve genellikle önemli miktarda minimum sipariş gereksinimlerine sahiptir.

Dönüştürücü.  Kumaş fabrikasından ham veya ham mal satın alan şirket. Daha sonra size satmadan önce kumaşı boyayarak, baskı yaparak veya yıkayarak bitirmeye devam ediyorlar.

İşçiler.  İşçiler genellikle konvertörlerden ve fabrikalardan arta kalan sınırlı miktarda kumaş stoğu taşırlar. İndirimli fiyatlarla satabilirler ve tükendikten sonra genellikle kumaşı, rengi veya baskıyı yeniden stoklamazlar. Aynı kumaşı iki kez sipariş edemeyebileceğinizden, bu tür kumaş tedarikçisi konusunda dikkatli olun.

3. Ticari fuarları ve kaynak kumaşı çevrimiçi ziyaret edin

Kumaş fuarlarında bizzat kumaş tedarik etmek, malzemeleri görmenize ve onlara dokunmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, kumaş tedarikçilerini çevrimiçi olarak da bulabilir ve stüdyonuzda veya ofisinizde inceleyebileceğiniz kumaş askıları (diğer adıyla renk örnekleri veya numuneler) sipariş edebilirsiniz. Kumaş fabrikasına bağlı olarak, sizden her kumaş askısı için genellikle güncel fiyat arasında bir ücret talep edebilirler.

Kumaş ticaret fuarları bunaltıcı olabilir. Sıra sıra tedarikçi kabinleri, bazen yüzlerce, birkaç saat içinde bakılacak çok şey var. Türkiye ticaret fuarından önce sergilenen kumaş fabrikalarını araştırabilir ve ilk 10’unuzun bir listesini yapabilirsiniz. Çevrimiçi aramanız sırasında bulamadığınız kumaş tedarikçilerini keşfetmeniz ihtimaline karşı kendinize birkaç dakika daha ayırın.

Kumaş Gösterileri. Kumaş Gösterileri, küçük miktarlardaki kumaş siparişleri için daha iyidir ve sergilenen kumaş tedarikçilerinin çoğu Türkiye ‘de bulunmaktadır veya Türkiye’de showroomları bulunmaktadır.

Kumaşınızı çevrimiçi olarak tedarik edin

Bir kumaş fuarına gidemiyorsanız, kriterlerinizi karşılayan kumaş tedarikçileri için fuar web sitelerini aramak bir sonraki en iyi seçenektir. Günümüzde pek çok kumaş tedarikçisinin, hepsi olmasa da, web sitesinde bir kumaş kataloğu bulunmaktadır. Boş zamanlarınızda inceleyebilir ve ardından ofisinizin rahatlığında inceleyebileceğiniz kumaş başlıkları (bazen askı olarak da adlandırılır) talep edebilirsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!