Terikoton Kumaş Satın Alan Firmalar

Kumaş alanlar. Parça Terikoton kumaş alanlar Spot Terikoton kumaş alan Stok Terikoton kumaş satın alanlar Parti Terikoton kumaş alan yerler toptan Terikoton kumaş satın alanlar tekleme Terikoton kumaş alanlar

Kumaş alanlar. Parça Terikoton kumaş alanlar Spot Terikoton kumaş alan Stok Terikoton kumaş satın alanlar Parti Terikoton kumaş alan yerler toptan Terikoton kumaş satın alanlar tekleme Terikoton kumaş alanlar ham Terikoton kumaş alan. Terikoton kumaş iyi mi? Terikoton kumaş ne demek? Terikoton kumaş rahat mı? Terikoton kumaş dökümlü mü?

Satın alırken kumaşın kalitesi nasıl belirlenir?

Spot kumaş alanlar. Tüm yeni malzemeler – kumaşlar, trikolar , suni deri – güzel görünüyor. Ancak giyildiğinde farklı davranırlar: şeklini ve rengini kaybederler, yıkandıktan sonra kısalır veya hoş olmayan bir şekilde farklı yönlere gerilirler. Malzemeler işleme sırasında kaprisli davranabilir: parçalanırlar, keserken kayarlar, ütülenmesi zordur ve iğneler tarafından delinir.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN ALINIR

Ham Terikoton Kumaş Alanlar. Kumaş satın alırken amacını ve lif bileşimini dikkate almanız gerekir. Kullanırken, malzemenin adını veya bileşiminde yer alan lif türlerini bilerek, internette bulunması kolay olan önerilere uymalısınız.

“Kaliteli kumaş” ne anlama geliyor?

Malzemelerin kalitesinden bahsederken, sadece güzel bir görünüm veya yüksek maliyetten bahsetmiyoruz (ne kadar pahalı olursa, kalite o kadar iyi olur). Dikiş kumaşlarının kullanım amacı ve koşullarına uygun olarak belirli gereksinimleri karşılaması gerekir.

Kaliteli malzemeler:

Tekleme Terikoton Kumaş Alanlar. Dokunuşa hoş gelir, vücuda dokunduğunuzda olumsuz hislere neden olmaz.

Aşınmaya, ultraviyole radyasyona, neme ve diğer faktörlere karşı dayanıklıdır.

Hipoalerjenik – ciltte tahrişe neden olmaz.

Hijyenik – nefes alabilir, geçirgendir, sera etkisi yaratmaz.

Dikey veya yatay bozulma olmadan doğru geometriye sahiptirler.

Boncuklanmaya tabi değildir – yüzeyde yuvarlanmış lifler (peletler) oluşmaz.

Uzun süre kalıcı renklere sahiptirler; giyildiğinde solmazlar ve yıkandığında eşyalarda leke bırakmazlar.

Görünür kusur yok – boyanmamış alanlar, tasarımdaki çarpıklıklar, seyrek alanlar.

Görünümün çekiciliği dokuma desenine, rengine ve bitirme türüne bağlıdır. Ancak bu nitelikler daha özneldir.

Kumaş nasıl seçilir?

Sürtünme etkisi altında giysi giyildiğinde malzemenin yüzeyinde boncuklanma oluşur. Kısa elyaf içeren kumaşlarda böyle bir yüzey hatası meydana gelir. Uçları sonunda bölünür ve küçük toplara dönüşür. Parçacıklar tüm yüzey üzerinde oluşabilir, ancak en yoğun olarak yanlarda, kollarda, yakada ve ceplerin çevresinde görülürler.

GÖMLEKLİK KUMAŞ ALANLAR

Gömlek hangi kumaştan olur. Yazlık gömlek kumaşı ne olmalı. Kumaş çeşitleri isimleri nelerdir Kırışmayan gömlek kumaşı nedir.

Toptan Terikoton Kumaş Alanlar. Boncuklanmanın oluşumu büküm yoğunluğuna ve ipliklerin yapışma derecesine bağlıdır:

Dokuma ipliklerinin ve ipliğin bükümü ne kadar sıkı olursa, liflerin ayrılma ve yuvarlanma yeteneği o kadar düşük olur;

Örgü ne kadar sıkı olursa yuvarlanma olasılığı o kadar az olur.

Kumaş ne kadar ince olursa, ön yüzeydeki broşlar o kadar uzun olur, liflerin gevşemesi ve uçlarında yıpranma o kadar yoğun olur. Penye iplik kullanılan malzemeler boncuklanmaya maruz kalmaz.

Doğal elyaf kumaşlar

Doğal malzemeler en yüksek kalitede ve giyilmesi güvenli olarak kabul edilir. Doğal liflerden elde edilirler:

  • pamuk – bitki pamuğundan;
  • keten – uzun keten saplarından;
  • yün – hayvan kılından;
  • ipek – ipekböceği tırtıllarının ipliklerinden.

Üretimde kenevir, jüt, ısırgan otu, mısır ve diğer bitkilerden elde edilen lifler kullanılmaktadır. Pamuk ve keten malzeme grubu mükemmel hijyenik özelliklere sahiptir ve hafif giysilerin üretiminde kullanılır. Keten serinlik hissi yaratır, keten ürünler özellikle yaz aylarında rahatlıkla giyilebilir. Yün, yüksek ısı yalıtım özelliklerine sahiptir ve yalıtımlı giysilerin dikilmesinde kullanılır. Doğal ipek hoş bir parlaklığa sahiptir ve resmi giyimde kullanılır.

Yapay elyaflardan yapılmış kumaşlar

Suni dokuma kumaşlar, yapay elyaf ilavesiyle doğal malzemelerden yapılır. Özellikleri doğal kumaşlara yakındır.

Spot Terikoton Kumaş Alanlar. Yumuşak asetat ve viskon malzemeler doğal ipeğe benzer. İyi örtülürler, boyamaları kolaydır ve sıklıkla üzerine baskı yapılır. Hafif kadın kıyafetleri yapmak için kullanılırlar: elbiseler, bluzlar, etekler. Yapay malzemeleri ütülerken sıcaklık rejimine uymak gerekir, aksi takdirde yanık izleri bırakmak kolaydır.

PARÇA GÖMLEK KUMAŞ ALAN

Modern bambu veya okaliptüs kumaşları doğal bakteri yok edici özelliklere sahiptir ve ütüleme gerektirmez. Çok sayıda yıkamanın ardından sertleşirler ancak bu sorun yumuşatıcı yumuşatıcılar kullanılarak kolayca çözülebilir.

Sentetik elyaflı kumaşlar

Parça Terikoton Kumaş Alanlar. Sentetik malzemeler petrol ürünlerinden yapılır. Düşük maliyetlerinden dolayı yaygın olarak kullanılırlar. Yüksek mukavemet, düşük kırışma, aşınma direnci ve uzun servis ömrü ile ayırt edilirler.

Naylon, naylon ve polyester nem direnciyle karakterize edilir ve su geçirmez giysilerin üretiminde kullanılır. Akrilik, yün ve ipeğin özelliklerini taşır ve takım elbise yapımında kullanılır. Poliamid çabuk kurur ancak düşük sıcaklıklara tolerans göstermez. Polivinil klorür yangına dayanıklıdır.

Parti Terikoton Kumaş Alanlar. Sentetiklerin bir takım dezavantajları vardır: zayıf nefes alma, artan elektrifikasyon. Statik elektrik birikimini önlemek için üretim sırasındaki malzemeler ve giyildiğinde giysiler antistatik maddelerle işlemden geçirilir. Rüzgar geçirmez rüzgar geçirmez ürünler havanın kolayca geçmesine izin vermeyen kumaşlardan üretilir.

Karışık kumaşlar en yaygın malzeme grubudur

%100 elyaf bileşimi, kumaşın tek tip elyaftan yapıldığı anlamına gelir. Üretilen tüm dikiş malzemelerinin toplam hacminde tek bileşenli kumaşların payı çok azdır. Özellikleri geliştirmek için lifler farklı oranlarda karıştırılır. Bu, hammadde hazırlama aşamasında gerekli özellikleri ayarlamanıza olanak tanır.

İşaret, farklı bir yüzde bileşimi gösteriyorsa, bu, kumaşın karıştırıldığı anlamına gelir. Örneğin: yün %75, polyester %10, akrilik %10, likra %5.

Spot Terikoton Kumaş Alanlar. Tipik olarak karışım 2-4 tip elyaftan oluşur. Katkı maddeleri büzülmeyi azaltır, kırışma direncini ve aşınma direncini artırır ve servis ömrünü uzatır. Giysilerin yıkandıktan sonra ütülenmesi daha kolaydır veya hiç ütü gerektirmez. Likra veya elastan karışımları esnemeyi önler: iplikler gerilme kuvvetlerine direnir ve gerilmiş alan hızla orijinal durumuna döner. Elastik katkılı kumaşlardan yapılan dikiş ürünleri dirsek ve dizlerde esneme yapmaz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!