Süprem Kumaş Satın Alanlar

Parti süprem satın alanlar ham süprem kumaş satın alan yerler toptan süprem kumaş alanlar karışık süprem kumaş alan firmalar parça süprem kumaş alanlar karışık kumaş alan yerler

Kumaş alan. Parti süprem satın alanlar ham süprem kumaş satın alan yerler toptan süprem kumaş alanlar karışık süprem kumaş alan firmalar parça süprem kumaş alanlar karışık kumaş alan yerler. Süprem kumaşlar piyasada en çok bulunan kumaş türleri arasındadır. Sadece yuvarlak örgü makinelerinde üretilen süprem kumaşlar, pamuk veya pamuk ağırlıklı karışım ipliklerden düz olarak örülür.

Spot kumaş alanlar. Genellikle 100-130 gram arasında düşük ağırlıkta üretilirler. Süprem kumaşın ön kısmı düz ve ters ilmekli yapıya sahip olduğundan ön ve arka kısmı farklıdır.

İnterlok kumaş kime satarım? İnterlok kumaş kimler alır? Süprem kumaş nasıl satarım

Kullanılan ipliklere göre isimlendirilen süprem kumaş çeşitleri, tek kat ipliklerle ve yüksek gramajlarda örülebilir. Çift katlı veya farklı varyasyonlarda üretilen süprem kumaşlar genellikle slip, atlet, atlet, tişört ve iç giyim üretiminde kullanılmaktadır.

Aşağıdaki örgü türlerine göre isimlendirilen süprem kumaşlar, tekstil konusunda bilgisi olanların tercih ettiği kumaş türleri arasındadır.

Süprem kumaşlar yazlık dış giyimde sıklıkla tercih edildiği gibi spor giyim ve medikal giyimde de kullanılabilmektedir.

Zımparalı tekli, halkalı ve likralı tekli, bukleli tekli ve simli tekli gibi birçok farklı çeşidi bulunmaktadır.

Süprem kumaşların özellikleri üretimde kullanılan ipliğe ve gramajına göre belirlenmektedir. Ön kısmı örgü, arka kısmı ters ilmek olarak kullanılan kumaşlarda da üç boyutlu görünüm sağlayan momentler tercih edilmektedir.

Pamuk-polyester, melanj-süprem gibi farklı karışımlarla kullanılan kumaşlar piyasada farklı şekillerde isimlendirilebilmektedir. Tek yataklı makinelerde ilmekleri 3 boyutlu tutan anlar vardır. Bu anlar bazen dengesiz örgüler oluşturabiliyor. Süprem kumaşların özelliklerini belirleyen en önemli faktör bu dengesizlik oranıdır.

Bu orana göre şu şekilde bir sıralama yapılır:

 • Ön ve arka tarafları farklı görünüme sahiptir,
 • Boru şeklinde üretilir ancak açık kesilir,
 • Ribana ve interlok kumaş türlerine göre daha geniştir,
 • Hem enine hem de boyuna esneme gösterirler ,
 • Ribana, interlok ve nosy kumaşlara göre daha az elastikliğe sahiptir,
 • Boyutsal stabilitesi diğer atkı yönlü örme kumaşlara göre daha yüksektir,
 • Çok fazla esneme durumunda şekilleri bozulabilir bu nedenle vücudu sarmak daha başarısız olur,
 • İplikler her ne kadar Süprem kumaşlarda geniş görünüm daha fazladır,
 • Desenli olma eğilimi daha azdır,
 • İplik sarfiyatı en az olan kumaş türüdür,
 • Kesildiğinde kenarlarda kıvrımlar oluşur, göre bu miktar değişir. Kullanılan iplik yoğunluğuna göre
 • RL düz örgü tekniği ile üretilirler,
 • Daha az kırışma eğiliminde olduklarından ütülenmeleri daha kolaydır,
 • Çok ince uçlu iğnelerle dikilmezlerse yırtılabilirler.
Toptan Ring penye kumaş kumaş satın alan yerler üretim fazlası Ring penye kumaş alanlar ihraç fazlası Ring penye kumaş satın alan imalattan artan Ring kumaş satın alanlar fazla gelmiş Ring kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış Ring kumaş alanlar top başı Ring alanlar metraj Ring penye kumaş satın alanlar metre üstü Ring penye kumaş alanlar Ring penye kumaş alanlar. Tekleme Ham Ring penye kumaş satın alan

Süprem Kumaş Çeşitleri

Lycra süprem kumaş mükemmel esneme özelliğine sahiptir. Tekstil sektöründe devrim yaratan likralı süprem ile iç giyimden abiyeye kadar çok çeşitli giyim yapılabilmektedir.

Likra olmasaydı kumaş çeşitliliğinde başarılı sonuç alınamazdı. Bu nedenle en sık kullanılan likralı süprem kumaş tüm dünyada çok fazla kullanılmaktadır.

Jakarlı Süprem

Süprem kumaşın jakar baskı tekniği ile üretilmesi sonucu ortaya çıkan baskılı kumaşlardır. Enine baskılar uygulanmakta olup, ön ve arka kısmında farklı örgü teknikleriyle üretilmiş olması büyük bir avantajdır.

Kayın ağacından üretilen bir tekstil hammaddesi olan viskon kumaşlar, pamuk gibi selülozdan üretilmektedir. Selülozun yapısında neredeyse hiçbir kimyasal değişiklik olmayan viskon, sertleştiğinde filament haline gelir.

Viskon yıkamada sıcaklık büyük önem taşımaktadır. Kesinlikle sıcak suda ve elde yıkanmalıdır. En iyi sonuçlar için kuru temizleme önerilir. Kesinlikle santrifüj kurutma yapılmamalıdır.

Çamaşır makinesine atılan viskon kumaş solup ilk günkü özelliğini kaybedip eskiyebilir. Birçok kişi tarafından suni ipek olarak tanımlanan viskon, günümüzde hazır giyim sektöründe sıklıkla kullanılan bir kumaş türüdür.

Yorum Yap

 • error: Content is protected !!