Süprem Kumaş Alanlar

Süprem Kumaş Alanlar
Süprem Kumaş Alanlar

Kumaşların çeşitleri tekstil endüstrisi tarafından üretilen çeşitli fakatçlarla kumaşların seçilmesidir . Kumaşın tüm yelpazesi elyaf türüne göre dört gruba ayrılır: pamuk, keten, yün ve ipek kumaşlar.

Süprem Kumaş
Süprem Kumaş

Pamuk üretilen toplam kumaş sayısı 74, keten 6.7, yün 7 ve ipek% 12.3. Beş senelik plana göre, 1970 yılına kadar pamuklu kumaşlar 14, keten 25, yün 105, ipek% 30 oranında artacaktır.

Tekstil endüstrisinin ürettiği toplam kumaş sayısı piyasa fonunun kumaş alan : pamuk – 60, keten – 35, yün – 75 ve ipek -% 80. Piyasa fonunun parça kumaş alanlar ana ağırlığı, hazır giyim endüstrisi tarafınca işlenir, geri kalanı ise ticaret ağına gider. Her yıl giyim endüstrisi tarafından işlenen kumaşların sayısı artıyor. 1965 senesinde, hazır giyim endüstrisi işlenmiş kumaşları: pamuk pazar fonu – 69, keten – 77, yün – 79, ipek -40%. 1970 senesinde dikiş endüstrisi kumaşları işleyecek: pamuk – 86, keten – 89, yün –

90 ve ipek -% 52.

Farklı liflerden oluşan tüm ucuz kumaş bileşimlerini oluşturan liflerin en değerli tarafından çağrılır. Örneğin, kumaşın% 30 yünü, geriye kalan% 70’i ise pamuklu ve kimyasal lifler içeriyorsa, kumaş yünlü kumaşların arasına dahil edilir.

Pamuk endüstrisi tekstil üretiminin önde gelen koludur. : Bu geniş bir ürün yelpazesi için bez ev amaçları üreten üst, ve çarşaf, elbise, palto,gömlek, tunik, vb özel ve spor,kauçuk yağmurluk, mont, yastıklı ceketler,

Süprem Kumaş Alanlar
Süprem Kumaş Alanlar

Pamuklu kumaş alanlar lifli pamuktan üretilir, sadece bununla birlikte, ince lifli pamuk ve düşük dereceli pamuktan yapılmış çağıl rasyonel yapıların dokuları oluşturulur. Son yıllarda, bir pamuk çözgü ve viskoz ve asetat iplikleri eğirilmiş pamuk ayrışık ipliklerden viskoz yapay ipek ve asetat filamanlarının atkısı ile kumaşların çok geniş aralığı pamuk ve ştapel viskoz,liflerin karışık kumaşları içermiştir. Viskoz bir zımba eklemek, parça kumaş görünümünü iyileştirir, yüzey temizleyicisini yapar, daha derin ve daha koyu renkli boyama yapar. Polin liflerden çeşitli kumaşlar üretilir, dışa doğru ince pamuktan yapılmış tepeli kumaşlara benzemektedir.

Astar ve yastıklama kumaşları, dış giyimin bir astar parti kumaş olarak üretilmesinde kullanılır. Bu kumaşlar muntazam pürüzsüz bir yüzeye, iyi mukavemete, düşük uzayabilirliğe ve büzülmeye, aşınmaya karşı dirence sahiptir. Bunlar arasında bazı kaba patiska, patiska, kumaş cep, yan, dimi kollu, vb.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın