Süblimasyon Baskı Nedir? Kumaşa Süblimasyon Baskı Nedir?

Sublimasyon Yazıcı Fiyatları,Her türlü kumaşa baskı,Online kumaş baskı,Evde kumaş baskı,Kumaşa transfer baskı,Sublimasyon Yazıcı Tavsiye,Ütü ile yapışan transfer baskı,

PARTİ KUMAŞ SATIN ALIYORUM… Öncelikle, kumaş üzerine süblimasyon baskı, bir maddenin (bu durumda, özel bir mürekkep) aniden ısıtıldığında katı halden gaz haline geçtiği ve geçici bir taşıyıcıdan tekstillere aktarılarak derinlemesine nüfuz ettiği bir işlemdir. Kumaşın liflerine işleyip sabit bir görüntü oluşturmak…

Spot kumaş alan firmalar. Ancak herhangi bir kumaş üzerine süblimasyon baskı yapmak mümkün değildir: yüksek kaliteli görüntü uygulaması için vazgeçilmez bir koşul, kumaşta en az %60 oranında polyester (yapay lifler) bulunmasıdır (reklam ürünlerinin basımı için, esas olarak sentetiklerden yapılmıştır, bu süblimasyon baskının bir avantajı olarak kabul edilebilir) … Ayrı olarak, tabanın rengi hakkında da söylenmelidir: süblimasyon baskı ile en yüksek kalitede ve en parlak görüntüler sadece hafif dokuma bir taban üzerinde elde edilir.

Süblimasyon, doğrudan baskı, transfer veya şablon?

Denizli parça kumaş,denizli parti kumaş alanlar,denizli stok kumaş alanlar,denizli spot kumaş alanlar,denizli parça kumaş satanlar,denizli ucuz kumaş,denizli saten kumaş alanlar,denizli kilo ile kumaş satanlar,denizli kiloyla kumaş satanlar,denizli ham kumaş alanlar,

Kumaş alanlar. Bir tekstil tabanına bir görüntü uygulamanın ana yöntemlerinden kısaca bahsedelim. Serigrafi, mürekkebi bir şablondan geçirerek gerçekleştirilir, bir görüntünün kağıt veya filmden kumaşa aktarılmasıyla termal transfer gerçekleştirilir ve bir ara ortam (kağıt veya film) olmadan doğrudan bir yazıcı ve polimerize mürekkepler kullanılarak doğrudan baskı yapılır. .

Kilo işi Kumaşlara süblimasyon baskı, yukarıda belirtilen yöntemlere göre teknolojik açıdan daha basittir ve sentetik kumaşlarda iyi sonuçlar verir. Ek olarak, serigrafi, doğru renk üretimi ile övünemez ve doğrudan baskı, koyu bir alt tabaka üzerinde iyi görünür, ancak aynı zamanda kumaşın özel olarak hazırlanmasını (emprenye) ve tekstile uygulanan boyanın ek sabitlenmesini gerektirir.

Süblimasyon baskı teknolojisinin özellikleri

Kumaş üzerine süblimasyon baskı, çok yüksek kaliteli görüntüler sağlayan özel su bazlı veya yağ bazlı mürekkepler kullanılarak bir yazıcıda gerçekleştirilir. Teknolojik süreç iki ana aşama içerir:

Resmi geçici ortama yazdırın (genellikle fotoğraf aktarım kağıdı). Bunun için daha önce ters çevrilmiş aynalı dosya, mürekkebi emmeyen kağıda yazdırılır.

Parça kumaş satın alanlar. Görüntünün kağıttan kumaşa termal transferi. Görüntüyü kağıttan kumaşa aktarmak için iki ortam sağa hizalanır ve bir baskı makinesine yerleştirilir. Orada, basınç ve yüksek sıcaklık boyaları etkiler ve gaz haline geçerek kumaşın liflerine nüfuz eder ve içine güvenli bir şekilde sabitlenir. Hem bitmiş ürüne hem de rulo tekstillere termal transfer mümkündür.

Süblimasyon baskı: avantajlar

Süblimasyon baskının avantajlarından bahsedersek, bunlar arasında:

 • durulamadan baskı;
 • teknolojinin çevre dostu olması;
 • yüksek kaliteli görüntüler;
 • solmaya karşı direnç;
 • zengin ve derin renkler;
 • boyalar çok sayıda yıkamaya kolayca dayanır;
 • karmaşık ve çok renkli görüntüleri hızlı bir şekilde basma yeteneği;
 • herhangi bir dolaşımı basma yeteneği;
 • Süblimasyon baskı: dezavantajları

Elbette süblimasyon baskı yönteminin sadece avantajları değil bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Süblimasyon baskının dezavantajları şunlardır:

Bursa kilo ile kumaş satışı,bursa kilo işi kumaş nereden alınır,bursa kilo ile kot,bursa kilo işi kot,bursa kilo işi kumaş,bursa kilo ile kot kumaş,bursa kiloyla penye,bursa kiloyla parça kumaş, Penye kumaş kilo fiyatları Bursa, Parça kumaş satanlar bursa,
 • teknolojik süreç sırasında belirli iklim koşullarına uyma ihtiyacı;
 • yüksek görüntü kalitesi yalnızca hafif dokuma bir taban kullanıldığında elde edilir;
 • baskı sadece %50’den fazla sentetik elyaf içeren kumaşlarda mümkündür.

Ucuz kumaş satanlar. Bu nedenle en az %60 sentetik içeren kumaşlara baskı yapılması gerektiğinde süblimasyon yöntemi tercih edilir. Sonunda dekoratif ve hatıra amaçlı geçici bir görüntü (geleneksel termal transfer baskıda olduğu gibi) değil, nem, yüksek veya düşük ortam sıcaklıkları, mekanik gibi dış etkenlere dayanıklı bir görüntü elde etmeniz gerekiyorsa da faydalıdır. stres ve yıkama.

Kilo İşi Kumaş. Ayrıca boya moleküllerinin kumaşın yapısına derinlemesine nüfuz etmesi ve malzemenin tamamen boyanması nedeniyle süblimasyon transferi, iki taraflı bir görüntüye sahip dokuma ürünler elde etmeyi mümkün kılmaktadır. Bu, örneğin rüzgarda dalgalanan bayrakların üretiminde geçerlidir.

İzmir kumaş alan yerler,İzmir parça kumaş satın alanlar,İzmir parti kumaş alan yerler,İzmir stok kumaş alan yerler,kumaş satın alanlar İzmir, www.kumas.org ,parti kumaş alanlar İzmir,spot kumaş alanlar İzmir,stok kumaş alanlar İzmir,izmirde parça kumaş alanlar,izmirde kumaş satın alanlar,
İzmir kumaş alan yerler,İzmir parça kumaş satın alanlar,İzmir parti kumaş alan yerler,İzmir stok kumaş alan yerler,kumaş satın alanlar İzmir, www.kumas.org ,parti kumaş alanlar İzmir,spot kumaş alanlar İzmir,stok kumaş alanlar İzmir,izmirde parça kumaş alanlar,izmirde kumaş satın alanlar,

Kumaş alanlar. Ve bileşimi ve yapısı geleneksel boyamaya duyarlı olmayan bazı sentetik malzemelerde (örneğin, asetat ipek), süblimasyon baskı, üzerlerinde görüntü elde etmenin neredeyse tek yoludur.

Yorum Yap

 • error: Content is protected !!