Stok Viskon Kumaş

stok viskon kumaş kim alır, stok viskon alan yer, stok viskon kumaş, stok viskon kumaş alan, stok viskon kumaş alan kişiler, stok viskon kumaş alan yerler, stok viskon kumaş alanlar, stok viskon kumaş kim alır, stok viskon kumaş nerede satılır, stok viskon kumaş nereler alır, stok viskon kumaş satışı,

Stok Viskon Kumaş.

Yumuşak ve hafif, viskoz kumaş, birçok dolap ve evin bir armatürüdür ve 1800’lerin sonlarından beri kullanılmaktadır. Viskon ağaçlardan gelir, ancak modal gibi diğer rayon türleri kadar çevresel değildir, çünkü üretim sürecinde yüksek konsantrasyonlarda kimyasallar kullanılır. Viskon üretimi ucuz olup, bluz, elbise ve ceket gibi giyim eşyalarında ve evlerde halı ve döşemelerde kullanılan çok yönlü bir kumaştır.

Viskon Nedir?

Viskon, ipek bir sübstitüent olarak kullanılan odun hamurundan yapılan, sentetik malzemeye benzer bir örtü ve yumuşaklık hissi veren yarı sentetik bir rayon kumaş türüdür. “Viskon” terimi, özellikle kumaşa dönüştürülen odun hamuru çözeltisine karşılık gelir. Viskon, ilk kez 1883 yılında daha ucuz, yapay bir ipek olarak üretildi.

Viskon Nasıl Yapılır?

Viskon, kayın, çam ve okaliptüs gibi ağaç odun hamurundan yapılır stok viskon kumaş ancak bambudan da yapılabilir. Viskon, sodyum hidroksit ve karbon disülfür gibi viskoz prosesinde yer alan birçok kimyasal madde nedeniyle yarı sentetiktir.

Viskon üretim süreci beş adımda toplanır:

Jakarlı krep,yün krep,ipek krep,krep saten,likralı krep,ucuz krep,krep kumaş satışı,krep kumaş satanlar, queen krep kumaş,queen krep kumaş nedir,kuin krep,kuin krep kumaş
Jakarlı krep,yün krep,ipek krep,krep saten,likralı krep,ucuz krep,krep kumaş satışı,krep kumaş satanlar, queen krep kumaş,queen krep kumaş nedir,kuin krep,kuin krep kumaş

Bitki bir odun hamuru içine ufalanır ve kahverengi bir odun hamuru çözeltisi oluşturarak sodyum hidroksit gibi çözünmüş kimyasallar bulunur.

Bu kahverengi odun hamuru daha sonra yıkanır, temizlenir ve ağartılır.

Elyafları oluşturmak için, kağıt hamuru karbon disülfit ile muamele edilir ve daha sonra “viskoz” olarak adlandırılan çözeltiyi oluşturmak için sodyum hidroksit içinde çözülür.

Stok viskon kumaş çözeltisi, rejenere selüloz adı verilen filamentler oluşturan bir makine olan bir memecikten geçirilir.

Bu yenilenmiş selüloz, daha sonra dokunabilen veya viskoz rayon kumaşına dokunabilen iplik halinde eğrilir.

Viskonun Özellikleri Nelerdir? Parça Kumaş Alanlar.

Viskon, güzel bir örtü, parlak bir yüzey ve yumuşak bir his ile hafif bir malzeme arıyorsanız, mükemmel bir seçenektir. Nispeten ucuzdur ve çok daha düşük bir fiyat noktası için lüksü taşıyabilir. Ayrıca pamuk, polyester ve spandeks gibi diğer elyaflarla iyi karışır.

Emici. Viskoz rayon ısıyı tutmaz, aynı zamanda suyu emer ve terler, tişörtler ve atletik giyim için harikadır.

Hafif. Viskon son derece havadardır, bu bluz ve yazlık elbiseler için güzeldir.

Nefes. Vücuda yapışmayan çok hafif bir kumaş olduğundan, ılık hava kıyafetleri için idealdir.

Yumuşak. Malzeme ipek gibi gözükse de, pamuk gibi hissediyor.

Şekli korur. Kumaş elastik değildir, ancak germek eklemek için spandeks gibi başka tekstillerle harmanlanabilir.

Hızlı boya. Viskon, uzun süreli kullanım ve yıkamadan sonra bile solmadan boya tutabilir.

Kumaş Bakım Rehberi: Viskonun Bakımı Nasıl Yapılır?

Viskon giysilerinin kuru temizlenmesi gerekir ve bazen leke uygulamaları kalıcı lekelere neden olabilir. Islandığında gerilebilir ve çok zayıflar.

Stok viskon kumaş.

Viskonu yıkamayı tercih ederseniz, boya taşmasını önlemek için daima soğuk suyla el yıkayın. Yumuşak bir deterjan kullanın ve yavaşça kumaşa koyun. Ürünü uzatmamak için sıkmayın veya sıkmayın. Suyla durulayın ve çalkalayın, asın veya kurumaya bırakın.

3 Viskon Kumaş Üretiminde Çevresel Konular

parça kumaş alanlar,kumaş parçası alanlar,parça viskon alan,viskon parçası alanlar (2)

Sürdürülebilirlik göz önüne alındığında, üretim sürecinde su israfı, kimyasalların doyması ve yerel ekosistemlerin tahrip olması nedeniyle viskoz çevre dostu bir seçenek değildir. Viskon almayı seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar:

Ormansızlaşma. Viskon yapmak için odun sürdürülebilir bir şekilde toplanırken, çoğu zaman sürdürülebilir yetişen ormanlardan gelmez, büyük doğal ormanları siler ve yerel ekosistemleri olumsuz etkiler.

Zehirli kimyasallar. Viskon üretimi, havayı ve suyu kirleten yüksek konsantrasyonda toksik kimyasallar kullanır. Viskon üretim bölgeleri çevresindeki hava emisyonlarında kükürt, azot oksitler, karbon, disülfit ve hidrojen sülfür bulunur. Her ne kadar kimyasallar üretim döngüsü boyunca tekrar kullanılabilse de, mükemmel bir işlem değildir ve modal, tencel ve liyosel gibi diğer rayon türleri için üretim daha temizdir.

Su atıkları Viskon üretimi, hem ağaçların sulanmasında hem de bu ağaçların kumaşa dönüştürülmesi sürecinde çok miktarda su kullanır.

Viskoz biyolojik olarak parçalanabilir ve yenilenebilir bir kaynaktan üretilir, ancak viskoz üretiminin çevresel etkisi hala yüksektir.

Viskon ve Polyester Arasındaki Fark Nedir?

Bir çoğu viskoz ve polyesterin benzer olduğunu düşünürken, iki malzeme arasında çok fazla fark vardır.

Hem polyester hem de rayon uzun elyaflardan yapılır, ancak polyester sentetik bir elyaftır, oysa viskoz yarı sentetiktir, yani süreçte doğal elyaflar, fakat kimyasallar kullanılır.

Viskon daha emici iken, polyester daha fazla nem emer.

Polyester daha hızlı kurur ve viskoz kadar kolay kırışmaz.

Polyester daha güçlü ve büzülmez.

Viskonun hap alma olasılığı daha yüksektir, oysa polyester aşınmaya karşı direnç gösterir.

stok viskon kumaş kim alır, stok viskon alan yer, stok viskon kumaş, stok viskon kumaş alan, stok viskon kumaş alan kişiler, stok viskon kumaş alan yerler, stok viskon kumaş alanlar, stok viskon kumaş kim alır, stok viskon kumaş nerede satılır, stok viskon kumaş nereler alır, stok viskon kumaş satışı,
stok viskon kumaş kim alır, stok viskon alan yer, stok viskon kumaş, stok viskon kumaş alan, stok viskon kumaş alan kişiler, stok viskon kumaş alan yerler, stok viskon kumaş alanlar,

Polyester yağdan, viskoz ise bitkilerden yapılır.

Viskon ve Modal Arasındaki Fark Nedir? Kumaş Parçası Alanlar.

Modal, “yüksek ıslak modüllü rayon” olarak adlandırılan şeydir, yani ıslak olduğunda daha güçlü olan ve şeklini kaybetmeyen, viskoz için doğru olmayan bir rayon türüdür.

Modal için üretim prosesi, viskoz ile neredeyse tamamen aynıdır, ancak modal kullanılan fiberler daha fazla işlemden geçirilir ve bu da nihai ürünü daha güçlü, daha hafif ve daha nefes alabilir hale getirir.

Modal viskozdan daha çevre dostudur çünkü düşük konsantrasyonda sodyum hidroksit konsantrasyonu kullanılır.

Yorum Yap