Stok Kumaş Alan

Stok Kumaş Alan.
Stok Kumaş Alan.

Yapay dokular, vücudun çevreyle olan enerji değişimini bozmaktadır. Ancak doğal maddeler bazen ilaçların yerini alabilir. Geçmişteki şifacılar, bu amaçla farklı liflerden doğal kumaşlar kullanarak birçok rahatsızlığı tedavi edebildiler. Eski klinikler sağlık üzerindeki inanılmaz etkileri hakkında bilgi depolar.

Stok Kumaş Alan.
Stok Kumaş Alan.

Stok Kumaş Alan. Pamuklu kumaş en popülerlerinden biridir. Hafif, dokunuşa yumuşak, gündüz ve gece rahat ve keyifli, kış ve yaz aylarında. Soğuk saatlerde bu madde bizi ısıtır, sıcak günlerde bizi soğutur. Rüyada pamuk görmek bile iyi bir işarettir. Bu kumaş bir kız hayal ediyorsa, girişimci ve ekonomik biriyle başarılı bir evlilik geçirir; evli bir kadın olursa – evde  ve uyum olacak demektir. Ama pamuğun giyinmesinin yanısıra, aynı zamanda iyileştirme kapasitesine de sahiptir. Doktorlar geleneksel olarak pamuk ve pansumanlar biçiminde kullanırlar.

Keten kumaş serinlik

Kültürel bir bitki olarak, keten en az 7000 yıldır biliniyor. Atalar, keten kıyafetlerini muska mülküne atfederek ritüel olarak saf kabul ettiler. Belki de bunun nedeni, İsa Mesih’in gövdesinin sarılı olduğu kefenin keten olduğu gerçeğidir. Eski Yunan’da bu

Parti Kumaş Alanlar
Stok Kumaş Alan.

materyalin giysileri rahiplerin bir ayrıcalığı olarak görülüyordu ve Mısır’da yalnızca aristokrasi mevcuttu. Bu hafif kumaştan, Büyük İskender’in koruyucu kabuğunun dikilmiş olması onu düşmanlara karşı savunmasız bırakıyordu. Bu arada, bir zamanlar keten bezinden bir gömlekin maliyeti mecazi olarak değil, kelimenin tam anlamıyla gram ağırlığında altın ağırlığında belirlendi. Bu bir tesadüf versiyonu Argonotların gerçek amacı olmayan bir “altın polar” ve en azından bir değerli ince keten ipliği alma sırdı tarihçiler arasında yürür olduğunu.

Stok Kumaş Alan. Keten ipliği pamuk ipliğinden yaklaşık 2 kat, yünden 3 kat daha güçlüdür. Fakat kumaş avantajları sadece güç değil. Keten doğal bir antiseptiktir. Mikroorganizmaları yok eder, bakteri ve mantar hastalıklarının yanı sıra çeşitli iltihaplanmayı önler. Buna ek olarak, bu materyal alerjilere neden olmaz ve bakterilerin gelişimini geciktirir (silika içinde keten bulunur, çürümeye karşı korur). Rusya’da keten, yeni evliler tarafından kuşatılmış ve bebekleri içine sarılmış bir şey için değil, sağlıklıydı.

Stok Kumaş Alan. Askerler sarılıp keten bezde yaralar iyileşti. Modern bilim insanları keten hakkında daha fazla şey biliyorlar. Örneğin, keten bezin neredeyse gama radyasyonunun yarıldığı ve radyasyon seviyesini düşürdüğü gerçeği. Karışık kumaşlarda bile ketenin sadece% 10’unun bulunduğu yerde “kıvılcım çıkarmayacak” çünkü keten statik elektriği etkisiz hale getirir. Buna ek olarak, bu kumaş ısı alış verişini mükemmel bir şekilde düzenler: ısıdaki soğutur ve sıcaklığı soğuk havada tutar. Malzemenin yüksek higroskopik özelliği giysilerin vücuda “yapışmasına” izin vermez ve mükemmel hava geçirgenliği cildin “nefes almasını” sağlar. Su, keten yüzeyinden havuzun pürüzsüz yüzeyinden neredeyse aynı hızda buharlaşır ve bunun sonucu olarak keten kumaş daima taze ve serindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın