Stok Kumaş Alan İstanbul

Stok Kumaş Alan İstanbul

Mevcut stok kumaş nedir?

Mevcut stok kumaş, bir fabrikanın sonunda satacağını bildiği için aşırı ürettiği bir kumaştır. Çoğu fabrika ve fabrikanın elinde bir ton bulundurduğu stok kumaşlara bir örnek, tişörtler için düz örgü jarse kumaşıdır. T-shirtler için her zaman bir müşteri olacağını bildiklerini bildikleri için çok üretiyorlar ve şu anda bir alıcısı olmasa da kumaş çok yakında birisi tarafından satın alınacak.

Gerçekte neler oluyor …

Boyama, baskı , örgü ve  dokuma devasa, karmaşık makineler gerektirir. Bazı seriler tüm şehir bloklarını kaplayabilir ve birden fazla kişiyi çalıştırabilir. Makineleri kapatmak, temizlemek, bir sonraki kumaş için ayarlamak ve ardından yeni bir kumaş çalıştırmak çok fazla insan gücü gerektirir. Fabrikalar için indirimli olarak satmayı planladıkları fazladan bir kumaşı üretmek, sipariş tamamlandıktan sonra makineleri kapatmaktan daha ucuzdur.

Stok Kumaş Alan İstanbul

kilo ile kumaş istanbul,kilo ile kumaş satanlar istanbul,kilo ile penye kumaş

Bu, fabrikaların temel maliyetlerinde tam fiyattan yüzde x ve indirimli “stoksuz stok” fiyatından yüzde y satmayı planladıkları anlamına geliyor. Hiçbir noktada çöp sahasına giden bir yüzde hesaplamıyorlar. Unutmayın, değirmenler para kazanmakla meşguller, israf etmek değil.

Fabrikalar kumaşı satamazlarsa, onu bir işçiye aktarırlar. Kumaş işçisi nedir? Bir kumaş işçisi, bir ülkenin her yerinden, hatta bazen dünyanın her yerinden kumaş alır ve onu bir prim karşılığında yeniden satar (doğrudan bir kumaş fabrikasına ödeyeceğinizden daha yüksek).

İşçiler, insanlar yerine makinelerin tekstil yapmaya başladığı sanayi devriminden beri var olmuştur. Ancak, modadaki her şey gibi şimdi de yeşil yıkanıyorlar.

Mevcut stok seçenekleri, değirmenler için harika bir modeldir ve verimli çalışmasına yardımcı olur. Ancak, kendisini çevre dostu olarak pazarlayan bir giyim markası için etik bir model değil – tüketicilerin üretim bilgisi eksikliğinden yararlanıyor.

Mevcut stok kumaşlarla ilgili sorunlar

Mevcut stok modasını satın alarak, aşırı üretim kavramını satın alıyorsunuz. Ve yeşil yıkayıcıların seni kandırmasına izin vermemeyi unutma. Satılmakta olan ölü stoğun çoğu, kasıtlı olarak üretilen metrenin üzerinde gerçekten sadece mevcuttur.

Markalar hiçbir şey kurtarmıyor

Fabrikaların aşırı üretim istekliliğinin büyük bir kısmı büyüyen yerel pazarlardır. Aşırı üretilen bu kumaşın asla bir çöp sahasına gönderilmeyeceğinden emin olabilirsiniz, büyük olasılıkla üçüncü bir dünya ekonomisi için daha düşük fiyatlı giysiler üretecektir.

Stok kumaşla ilgili sorunlar

Bir marka gerçek stok satın alıyorsa. Tanım gereği zarar gören türden bir şekilde sipariş veren orijinal markayı istemiyorsunuz, o zaman tüketici olarak aslında daha düşük kaliteli bir ürün satın alıyorsunuz.

Stok Kumaş Alan İstanbul

Kumaş bir marka tarafından reddedildiğinde bunun bir nedeni vardır. Belki bu kumaş mukavemet testini geçmiyor, bu yüzden delikler oluşuyor. Ya da belki su geçirmez kumaş söz konusu olduğunda, finiş performans göstermiyor, bu nedenle onunla yapılan bir ürün sizi yağmurdan korumaz. Belki de kimyasal testi geçmedi ve içinde hala çok fazla formaldehit veya başka bir toksik kimyasal var. Bir kumaşın reddedilmiş olmasının yüzlerce nedeni vardır. Ve fabrikaların bunu satın alma sırasında ifşa etmeleri gerekmiyor.

Sektörün en büyük sorunu, Şeffaflık eksikliği

Markalar için polyester gibi çevre dostu olmayan kumaşları kullanmalarına izin veren bir boşluk haline geldi. Reformasyon, halihazırda üretilmiş polyester kullanmanın çöp sahasına gitmekten daha iyi olduğunu iddia ediyor. Ama zaten kanıtladığım gibi, aslında asla boşa gitmeyecek.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın