Spot Gömlek Kumaşı Alan

Spot gömlek kumaşı satan yerler Spot gömlek kumaşı alanlar stok Spot gömlek kumaşı satın alanlar parça Spot gömlek kumaşı satın alanlar Ham Spot gömlek kumaşı satın alanlar tekleme Spot gömlek kumaşı satın alanlar.

Kumaş satın alanlar. Spot gömlek kumaşı satın alan yerler Spot gömlek kumaşı satın alan kişiler Spot gömlek kumaşı alan firmalar Spot gömlek kumaşı satan yerler Spot gömlek kumaşı alanlar stok Spot gömlek kumaşı satın alanlar parça Spot gömlek kumaşı satın alanlar Ham Spot gömlek kumaşı satın alanlar tekleme Spot gömlek kumaşı satın alanlar.

Kumaş alan. Toptan Spot gömlek kumaşı satın alan yerler üretim fazlası Spot gömlek kumaşı alanlar ihraç fazlası Spot gömlek kumaşı satın alan imalattan artan Spot gömlek kumaşı satın alanlar fazla gelmiş Spot gömlek kumaşı satın alan firmalar kesimden kalmış Spot gömlek kumaşı alanlar top başı Spot gömlek kumaşı alanlar metraj Spot gömlek kumaşı satın alanlar metre üstü Spot gömlek kumaşı alanlar Tekleme Ham kumaş satın alan.

. Stok Gömleklik Kumaş alanlar Gömleklik Kumaş alan Parti Gömleklik satın alan. Spot Gömleklik Kumaş Alan Ham Gömleklik firmaları Gömleklik toptancısı Gömleklik üretimi yapan

TOPTAN KUMAŞ SATIN ALAN FİRMALAR

Bir kumaşın nasıl göründüğüne ve ona dokunmadan nasıl davrandığına dair bir fikir edinmek için web sayfamıza tüm kumaşlar hakkında kapsamlı bilgiler ekledik. Burada gömleğiniz için doğru kumaşı seçmeniz için ihtiyacınız olan her bilgiyi bulacaksınız.

Aşağıda bilgilerimizde kullanılan farklı terimleri açıklayacağız.

Kompozisyon

Bir kumaş birçok farklı malzemeden yapılabilir ve gömlekler için en yaygın olanı pamuktur. Ancak pamuk, yetiştirildiği bitkiye, yetiştirildiği yere vb. bağlı olarak çeşitli niteliklere sahiptir. Pamuğun ana kalitesi, lif veya elyaf uzunluğuyla ölçülür. Kumaş o kadar iyi, pürüzsüz ve rahat olur. Aşağıda gömlekler için kullandığımız bazı malzeme örnekleri verilmiştir:

GÖMLEKLİK KUMAŞ ALANLAR

100% pamuk 15-40mm %100 Pamuk olarak işaretlenen kumaşlar, pamuk bitkisinin farklı türlerinden lifler içerebilir. Bu nedenle burada gösterilen zımba uzunluğu yaklaşıktır.

%100 Uzun elyaf pamuk > 30 mm Uzun elyaflı pamuklu kumaşlarımız dünyanın her yerindeki farklı üreticilerden temin edilebilen yüksek kaliteli elyaflardan oluşmaktadır.

%100 Mısır pamuğu > 40 mm Mısır pamuğu muhtemelen dünyadaki en tanınmış pamuklardan biridir. Uzun elyafları ve üstün kalitesiyle bilinen Mısır pamuğu, gömlekleriniz için ilk tercihtir.

%100 Keten < 1400 mm Keten son derece uzun lif uzunluklarına sahiptir ve özellikle ıslandığında çok güçlü bir malzemedir.

İplik

Bir kumaş seçerken, giysinin hissiyatına ve rahatlığına büyük ölçüde iplik karar verir. İplikler tek katlı veya iki katlı yapılarda gelir; bu, tek bir iplikten veya birbiri etrafında bükülmüş iki iplikten yapıldığı anlamına gelir. İki katlı iplikler giysiye daha yüksek konfor ve daha ipeksi bir his verir. Çoğu zaman kumaş imalatçıları çözgüde iki katlı iplik (kumaşın uzunluğu boyunca ilerleyen iplik) ve atkıda (kumaş boyunca uzanan iplik) tek katlı iplik kullanmayı tercih ederler.

PARÇA GÖMLEK KUMAŞI ALANLAR

Kumaşlarımızda kullanılan ipliklerin kalınlığı, temel olarak bir sistemi kullanılarak tanımlanır. Yani daha yüksek bir sayı daha ince bir ipliktir. Bununla birlikte, İki katlı 100’lü iplik, tek katlı 50’li iplikle aynı kalınlıktadır.

Erkek gömlek kumaşları satın alanlar,Bayan gömlek kumaş alan,Söktaş gömleklik kumaşı alanlar,Pamuklu Gömleklik Kumaşı alan,Kırışmayan gömlek kumaşı satın alanlar,Gömleklik kumaş üreticileri,Kaliteli gömlek kumaşları,Beyaz gömlek Kumaşı satın alanlar.

Bazı örnekler:

İplik Tanımı

Çözgü 80/2, Atkı 80/2   Hem çözgü hem de atkının 80 Ne kalınlığında (tek katlı 40’lara eşit kalınlıkta) iki katlı iplikler içerdiği anlamına gelir.

Çözgü 100/2, Atkı 50/1 Çözgünün iki katlı 100 Ne iplikten, atkının ise tek katlı 50 Ne iplikten oluştuğu, her ikisinin de aynı kalınlıkta olduğu anlamına gelir.

Renk bilgisi

Bir bilgisayar ekranında doğru renkleri sunmak çok zordur ve çoğu ekran birbirinden büyük ölçüde farklılık gösterir. Örneğin, bir ekranda kahverengi görünen bir renk, diğer ekranda zeytin yeşili görünebilir. Kumaşlarımızın resimlerini üretirken renklerin mümkün olduğunca gerçekçi görünmesini sağlamak için renk kalibrasyonlu özel ekipmanlar kullanıyoruz.

Stok kumaş alanlar. Ancak eşleştirme hatalarından kaçınmak için her zaman kumaşın hangi renkleri içerdiğine dair bilgi veriyoruz. Bu renkler, rengi açıklayan bir metinle birlikte küçük kutularda görünür. Eğer hala bir renk konusunda kararsızsanız, kendinize uygun bir kumaş aldığınızdan emin olmak için bir numune sipariş etmenizi öneririz.

Dokuma bilgisi

Kumaşlar birçok farklı dokuma tekniğiyle dokunmaktadır. Bunlardan önemli olanlarını ayırdık ve kumaşlarımızı buna göre sınıflandırdık.

Örgü Tanımı

Düz örgü.

Düz örgüler tüm örgüler arasında en basit olanıdır. Aynı boyuttaki çözgü ve atkı iplikleri tek tek dokunur.

Poplin  

Poplin, düz örgüler gibi eşit boyutta çözgü ve atkı ipliklerinden oluşan, sıkı dokunmuş bir kumaştır. Düz dokumadan farkı, poplin çözgü ipliklerinin çok daha sıkı, genellikle atkı ipliklerinin iki katı kadar paketlenmesidir.

Oxford

Oxford genellikle poplinden daha ağır bir kumaştır; sepet örgüsünde paralel iki çözgü ipliği ve bir daha ağır, yumuşak bükülmüş hacimli dolgu ipliği ile dokunmuş yumuşak, dayanıklı bir kumaştır. Boyalı çözgü ve beyaz atkı ile yapıldığında buna oxford adı verilir.

Dimi

Dimi kumaşta çapraz bir desen oluşturan bir dokuma yöntemidir. Bu kumaşlar genellikle düz dokumalara göre daha yumuşaktır ve bu nedenle kırışmaya karşı daha dayanıklıdır, ancak kırışıksız değildir.

Balıksırtı

Balıksırtı, Dimi örgünün bir çeşididir; tek fark, üretilen desenin balık kılçığına benzemesidir.

Armürlü

Armürlü dokuma genellikle kumaşta bir doku oluşturmak için gelişmiş bir yapıdır.  Armürlü dokumalar genellikle birden fazla iplik boyutu ve dokuma tekniği içerir; örneğin düz bir dokuma üzerinde küçük dimi şeritler veya zig-zag deseni.

Flanel  

Flanel düz veya dimi örgüyle dokunur. Gevşek eğrilmiş ipliklerden yapılmıştır ve ona yumuşak bir his ve yalıtım özelliği kazandırır.

Gofre

Gofre, kumaşa tipik düzensiz veya inişli çıkışlı doku kazandırmak için ipliklerin özel bir şekilde dokunduğu, genellikle çizgili veya kareli, ince pamuklu bir kumaştır. Kelimenin kökeni Hindistan’dan ve muhtemelen sütün pürüzsüz düzgünlüğü ile şekerin kaba dokusuna benzerliği nedeniyle “süt ve şeker” anlamına gelen farsça “şir” ve “şakar” kelimelerinden gelmektedir. Kumaş genellikle yazlık giyimde, spor ve gündelik giyimde kullanılır.

Saten   

Parça gömleklik kumaş alanlar polyester gömleklik kumaş alan pamuklu parça gömleklik kumaş alanlar parça kupon gömleklik kumaş satın alan yerler

Saten, ortalama dimi kumaştan biraz daha parlaktır. Parlaklığı daha ayrıcalıklı bir izlenim sağlar.

Tedaviler

Kumaşlarımız yıkama sonrası çekmeyi en aza indirmek için sanforlanmıştır. Çoğu kumaş, daha kolay ütüleme için yumuşatıcı ve kolay bakım gibi her kumaşın yanında belirtilen kimyasal işlemlerle birlikte gelir.

Ağırlık

Kumaşın ağırlığı, hem kumaşın kalınlığını hem de ne kadar sık ​​dokunduğunu ölçmenin bir yoludur. Kumaşlarımızın birçoğunun yaklaşık 50 ila 200 g/m2 arasında kesin ağırlık bilgileri mevcuttur, ancak bazılarının yalnızca 1-5 arası bir derecelendirmesi vardır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!