Siyah 190 Tel Astar Siyah 170 Tel Astar Fabrikası

ithal astar satışı ucuz astar ithal polyester astar ithal 190 tel astar ithal 170 tel astar siyah polyester astar 190 tel siyah astar

Polyester astar satın alan. Tekstil ürünleri, astar gibi terbiye malzemeleri kullanılarak bitirilebilir. Kanuna görünmeyen bu malzemeler içsel olarak tanımlanmaktadır. Denye astar alanlar. Kaliteyi ve ekonomik değeri artırmak amacıyla giysileri tamamlama, giyilebilirliğini artırma, daha sıcak tutma veya dikiş yerlerini kapatma işlevine sahiptirler. Ayrıca şilteleri kanepeleri ve her türlü mobilyayı (örneğin araba koltukları  ve  sandalyeleri )  kaplamak için  iç astar olarak da kullanılabilirler.

bir metre astar fiyatı astarlık kumaş fiyatı deney astar kilo fiyatı kiloluk astar satan yerler

POLYESTER ASTAR SATIŞI

Astarın BİLEŞİMİ  – Astarlar, asetat, viskon  gibi suni tipteki ve  polyester ve poliamid gibi sentetik hemen hemen tüm elyaflardan yapılabilir. Bununla birlikte, pamuk pamukla karıştırılmış polyester (özellikle ceplerin ve kemerin astarlarında kullanılır) ve yün veya yün karışımlarının düz veya kamgarn versiyonundan da yapılabilirler.

 Seçim, astarın gerçekleştirmesi gereken işlev temelinde belirlenir. Genellikle kaygan malzemeler kullanılır, kaygan olmayanlar sadece vücut için seçilir, kollarda asla tercih edilmez. Klasik opak ve kaygan  kılıflar esas olarak suni liflerden yapılır., daha iyi tutuş özellikleri, pürüzsüzlük, görünüm ve rahatlık sundukları için sürekli lifler veya çapak şeklinde.  Yapay lifler de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Astarın SONLANDIRILMASI  –  Çoğu durumda astarlar hem estetik hem de işlevsel olarak kalitelerini artırmak amacıyla çeşitli kumaşların tabi tutulduğu işlemler gibi terbiye işlemlerine tabi tutulur. En çok kullanılan soylulaştırma boyamadır. Bu genellikle tek renkli astarlarda olduğu gibi parçada meydana gelir ancak Jakarlı veya yanardöner motifler veya baskılı astarlar elde etmek için ipliği boyalı astarlar da vardır.

toptan astarlık kumaş polyester astar fiyatı denye astar fiyatı toptan 170 tel polyester astar

 Bir astarın rengi, ana kumaşın renklerine ve giysi üzerinde elde etmek istediğiniz etkiye göre seçilmelidir. Düz renk astarlarda, kaplanan kumaşın aynı renk tonunun kullanılması tercih edilirken, efektli bir sonuç elde etmek istiyorsanız, iç kısmı ve daha azını ortaya çıkarabilecek kontrast renkler veya özel baskılar kullanılması tavsiye edilir. Giyilecek giysinin bir parçası olarak kabul edilir. Diğer iyileştirmeler daha çok astarların işlevsel yönüyle, elle ilgili olarak ve leke tutmaz, kırışmaz, antibakteriyel vb. özelliklerle bağlantılı olacaktır.

İyi bir Astarın Özellikleri

Giyim için astarlar genellikle mekik dokuma tezgahları kullanılarak temel dokumalardan  ( kanvas dimi  saten)  yapılır. Sınıflandırmaları, esas olarak, hassas bir dokumaya karşılık gelen ağırlık (hafif, orta ağırlık, ağır) temelinde gerçekleştirilir. Genellikle hafif, orta ağırlık ve ağır astarlara ayrılırlar.

Kanvas dokuma ile yapılan hafif astarlar ağırlıklı olarak etekleri ve yazlık kadın dış giyimini süslemek için kullanılır. Aşırı hafiflikleri nedeniyle şeffaf da olabilirler.

Kanvas veya dimi dokuma ile yapılan orta kalınlıkta astarlar erkek yazlık mont ve bayan kışlık montlarda kullanılmaktadır.

 Saten dokuma (saten veya saten olarak adlandırılır) ile yapılan kalın astarlar erkeklerin kışlık dış giyiminde, kabanlarda, deri ve kürk paketlerinde kullanılır.

“Klasik” astarlara ek olarak, küçük astarlar olarak adlandırılan başka tipler de vardır.

190 TEL İTHAL ASTAR SATIŞI

toptan polyester astar toptan 70 denye jarse astar toptan 50 denye jarse astar 190 tel polyester astar toptan 170 tel polyester astar metre fiyatı

Kumaşın kalitesini değerlendirmenin yanı sıra, her şeyden önce, astarın bakımının giyilen giysi için yeterli olduğundan emin olunması gerekir. Bu, yıkama sırasında kumaşın çekmesi ve renk kaybı gibi kötü kazalardan kaçınmak istiyorsanız çok önemlidir. Ayrıca, kaplanmış giysinin tamamen kullanılamaz hale gelene kadar zamanla deforme olma ve yıpranma olasılığını azaltabilmek için her iki kumaşın ağırlığı ve lifli bileşimi de değerlendirilmelidir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!