Polyester Astar Üreticisi İthal Astar Üreticileri

POLYESTER ASTAR SATIN ALANLAR. DENYE ASTAR SATIŞI. JARSE KUMAŞ SATIŞI. 70 DENYE ASTAR SATIŞI. 50 DENYE ASTAR SATIŞI. POLYESTER ASTAR SATIŞI. 190 TEL POLYESTER ASTAR SATIŞI. 170 TEL POLYESTER ASTAR SATIŞI. İTHAT ASTAR SATIŞI. Denye astar alanlar.

POLYESTER ASTAR SATIN ALANLAR. DENYE ASTAR SATIŞI. JARSE KUMAŞ SATIŞI. 70 DENYE ASTAR SATIŞI. 50 DENYE ASTAR SATIŞI. POLYESTER ASTAR SATIŞI. 190 TEL POLYESTER ASTAR SATIŞI. 170 TEL POLYESTER ASTAR SATIŞI. İTHAT ASTAR SATIŞI. Denye astar alanlar. Bir tekstil mağazasında belirli bir ürünü dikmek için malzeme satın alırken, yalnızca görünümüne, fiyatına değil, aynı zamanda kumaşın yoğunluğu da dahil olmak üzere bileşimine de bakmanız gerekir.

bir metre astar fiyatı astarlık kumaş fiyatı deney astar kilo fiyatı kiloluk astar satan yerler
bir metre astar fiyatı astarlık kumaş fiyatı deney astar kilo fiyatı kiloluk astar satan yerler

Bu, malzemenin türünü – keten, gömlek, elbise veya takım elbise – belirleyebileceğiniz temel parametrelerden biridir. Makalede doku yoğunluğunun özellikleri ve neyi etkiledikleri, bu göstergenin ne olduğu ve doku yoğunluğunun nasıl belirleneceği hakkında konuşacağız.

DENYE KUMAŞ SATIŞI

Yoğunluk türleri

Kumaş bir tekstil kumaşıdır, doğal veya sentetik ipliklerin veya bunların karışımının (harmanlanmış kumaş) birbirine geçmesidir. Her tuval, bitmiş ürünün kalite özelliklerini etkileyecek belirli özelliklere sahiptir. Diğer birçok gösterge kumaşın yoğunluğuna bağlıdır: higroskopisite, nefes alabilirlik, pürüzsüzlük, yumuşaklık, ısıyı tutma, nemi giderme ve renk stabilitesi.

Kumaş sıklık çeşitleri önemli bir rol oynar, öncelikle buna dikkat etmeniz gerekir. Kumaşın yoğunluğu, kumaşın birim uzunluğu başına bulunan çözgü veya atkı ipliklerinin mutlak sayısı ile belirlenir. Yoğunluğu daha yüksek olan bir malzemede, santimetre kare başına daha fazla iplik iç içe geçer.

Tabandaki kumaşın yoğunluğu, yatay olarak düzenlenmiş iplikler boyunca ters taraftan belirlenir. Maddeyi bükmekten ve esnetmekten sorumlu olduğu temel homojen, güçlü olmalıdır.

JARSE ASTAR SATIŞI

Atkı yoğunluğu, kenar boyunca gerilmesi gereken dik bir iplik sistemine göre ön tarafta belirlenir. Malzeme tipi, atkı liflerinin bileşimi ve düzeni ile belirlenir.

Çözgüdeki ve atkıdaki kumaşın yoğunluğu birbirinden farklıysa, maddenin yoğunluğu düzensiz olarak kabul edilir ve bunun tersi, göstergeler eşitse, yoğunlukta tek tip olarak kabul edilir. Genel olarak, çözgü yoğunluğu atkı yoğunluğundan daha fazladır. Ancak bazı tuvallerde (saten, poplin) tam tersi olur.

Herhangi bir malzemenin yoğunluğu tarafından düzenlenir, iki özelliğe göre değerlendirilir: yüzey ve doğrusal.

Doğrusal, kumaşın bir desimetrekaresindeki gerçek iplik sayısıdır. Giysi üretiminde kumaşın yüzey yoğunluğu dikkate alınır. Bu, bir metrekare kumaşın kütlesini gram, g / m2 cinsinden karakterize eden bir göstergedir. Dokunma ile kumaşın yoğunluğu belirlenir, malzemenin bileşiminin analizine göre, etiketteki bilgilere göre 25 ile 690 g/m2 arasında değişir.

DENYE ASTAR SATIŞI.

Doğrusal ve yüzey yoğunluğu, kumaşın özelliklerinde en önemli göstergelerdir. Bu göstergeler ne kadar yüksek olursa, tuvalin aşınma direnci, gücü o kadar yüksek olur. Kumaşın bileşimi ve yoğunluğu hakkında bilgi sahibi olarak, bitmiş ürünün hangi kalite özelliklerine sahip olacağı varsayılabilir: buruşma, çekme veya şekil koruma, yarı saydamlık ve diğerleri.

POLYESTER ASTAR SATIŞI.

Nasıl belirlenir

Kumaşın yüzey yoğunluğunu bağımsız olarak belirlemek için 1 metrekarelik bir kesimi tartmanız gerekir, bu istenen özellik olacaktır. Kumaşlarla profesyonel olarak çalışanlar (tekstil toptancısı, giyim üreticisi, kumaş üreticisi) kumaş ağırlık ölçüm kiti ile değerleri ölçer. Özel bir kumaş numune kesici ve 0,01 gram hassasiyete sahip yüksek hassasiyetli elektronik teraziden oluşur.

toptan polyester astar toptan 70 denye jarse astar toptan 50 denye jarse astar 190 tel polyester astar toptan 170 tel polyester astar metre fiyatı

Bitmiş bir ürün satın alırken, etikette yoğunluk göstergesi belirtilir. Ancak yoğunluk hakkında bilgi bulamadıysanız, kumaşın bileşimini bilmeniz ve aşağıdaki yoğunluk tablosuna bakmanız yeterlidir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!