Sinop Kumaş Nereden Alınır? Parça Kumaş Sinop

Kumaşçılar sinop,parça kumaş sinop,sinop kumaş kim alır,sinop kumaş satın alan,sinop kumaş nereye satarım,kumaş alan sinop,Sinop kumaş nereden alınır

Sinop Kumaş Nereden Alınır? Parça Kumaş Sinop

Krep – ne tür bir malzeme? Kumaşın tanımı, bileşimi ve özellikleri

Krep, bu kumaş nedir? Bu bir mesele değil, bütün bir ipek tekstil kategorisidir. Krep, özel örgüler kullanılarak güçlü bir sargı ile ipliklerden yapılır. Yayımızda krep fotoğraflarını görebilir ve kumaşların özelliklerini okuyabilirsiniz. Her krep çeşidinin özelliklerini detaylandıracağız.

Krepin tanımı: kompozisyon, temel, örgü

Kumaş, sağ ve sol ipliklere alternatif olarak bükülmüş olarak yapılır. Bu teknoloji, ipliklerin yüksek elastikiyetini elde etmeye yardımcı olur.

Krep kumaş açıklamasından, gergin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Krep özellikleri bununla sınırlı değildir. Kaynağımızda malzeme türünü öğreneceksiniz. İnce viskon, pamuk veya yarı ipeğe dayanabilir. Tekstil elbise ve yün de bulunur. Krep bazı sentetikse, bu açıklamada belirtilmiştir. Fotoğrafta görebileceğiniz bu krep kumaş çeşitlerinin görünümü.

Krep ipekden yapılmışsa, karşılık gelen özellikler çeşitli özel iç içe geçme kullanılarak elde edilebilir. Bazen bükülmezler.

Krep Özellikleri: Kumaşın Artıları ve Eksileri

Bu bölümde, krepin güçlü ve zayıf yanlarını, aşağıdakileri de içerecek şekilde öğreneceksiniz: konuyu uzatıyor mu değil mi? Bu kumaşın artıları ve eksileri büyük ölçüde krep üretim sürecinde kullanılan hammaddeler tarafından belirlenecektir. Ancak varyasyonların büyük kısmı aynı pozitif ve negatif özelliklere sahiptir. Olumlu olanlar arasında:

merter kumaşçılar çarşısı,merter kumaşçılar çarşısı nerede,merter kumaş toptancıları,merter kumaş firmaları,merter kumaş pazarı,merter kumaş fiyatları,merter perakende kumaş,zeytinburnu kumaşçılar,krep şifon,şifon krep,krep şifon kumaş,
merter kumaşçılar çarşısı,merter kumaşçılar çarşısı nerede,merter kumaş toptancıları,merter kumaş firmaları,merter kumaş pazarı,merter kumaş fiyatları,merter perakende kumaş,zeytinburnu kumaşçılar,krep şifon,şifon krep,krep şifon kumaş,

✓Artan yoğunluk.

✓İyi aşınma direnci.

✓Yüksek güç.

✓Dökülebilirlik (yumuşak kıvrımlar oluşturma yeteneği).

✓Yüksek nefes alabilirlik.

✓Gerilme eğilimi olmadan iyi gerilir.

✓Yüksek toz ve su itici özellikler.

✓Yumuşaklık ve hafiflik.

✓Formda kalma yeteneği.

Krepin birkaç dezavantajı vardır. Genellikle şunları içerir:

Doğal ipliklerdeki malzeme çeşitlerinde yüksek maliyet.Ucuz seçenekler giymek için çok pratik değildir ve dikkatli bakım gerektirir.

Kompozisyon ve krep kumaş çeşitleri

Farklı krep türlerinin bileşimi, ne olduğunu anlamaya yardımcı olacaktır. Ürün yelpazesi bu tip tekstiller içerir. Özellikle popüler olanlar:

Saten krep. Kumaş, doğal ipek veya sentetik elyaflar temelinde yapılır. Üretim sürecinde saten dokuma kullanılmaktadır. Bu, malzemeyi iki taraflı yapar: bir yandan, parlak ve pürüzsüz, diğer yandan pürüzlü ve mat.

Krep de doğal ipekten yapılmış bir kreptir. Aynı zamanda orta derecede parlak, hafif ve dayanıklı narin kumaş.

Şifon krep havadar, hafif şeffaf bir kumaştır. Lif çok ince ve hafiftir. Aynı zamanda, belirgin kabartma dokusunda farklılık gösterir. Kumaş ipek ve sentetik elyaf esaslıdır.

Krep streç. Bu kumaş özellikle popüler. Viskon temelinde yapılır. Mükemmel performans özelliklerine sahip yoğun ve yumuşak bir malzemedir. Bazen, aşınma direncini arttırmak için, üretici kumaşın bileşiminde polyester içerir. Bu krep “viskoz” olarak adlandırılır.

Krep triko. Bu çeşitlilik sentetik elyaftan yapılır. Şekle zarif bir şekilde uyması ve pratik olarak kırışmaması nedeniyle özel talep görmektedir. Havayı iyi geçirir ve altındaki cilt “nefes alabilir”.

Dalgıç. % 95 polyester olan yeni bir krep türü. Kalan% 5 elastan üzerine düşer.

Krep kumaşların kapsamı

Geçmişte, krep sadece kıyafet dikmek için kullanılıyordu. Bugün, bu malzeme çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Ondan yapılır:

Çeşitli giyim türleri.

Keten Tekstil.

döşeme

İç dekorasyon için çeşitli unsurlar.

Kullanım alanı büyük ölçüde seçilen krep kumaş seçeneği ile belirlenir. Örneğin:

Kostüm krep – genellikle sanatsal kostümleri dikmek için kullanılır.

Makoren takım elbise dikmek için mükemmeldir.

Saten krep perde, abiye ve kostüm dikmek için kullanılır.

Georgette – eşarp, her türlü eşarp, çeşitli bayan aksesuarları üretimi için en iyi seçenek.

Şifon krep, bluz, kazak ve diğer yazlık giysileri dikmek için uygundur.

Böylece, modern krep kumaş çeşitleri en zorlu tadı tatmin edebilir. Kesinlikle sizin için doğru olan malzemeyi seçebilirsiniz.

Yıkama

Yıkama sırasında krep çok küçülür, bu nedenle krepin nasıl yıkanacağını bilmek önemlidir. Nötr sabun kullandığınızdan emin olun. Alkali içermemelidir. Örneğin, tuvalet sabunu veya “sabun talaşı” kullanabilirsiniz.

Sıcaklık rejimi kırk beş dereceyi geçmemelidir. Bazı ürün türleri daha hassastır. Otuz derecelik bir su sıcaklığı bile onlara uygun olmayabilir. Etikette bulunan üreticinin talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

Hassas yıkama için özel bir çözüm hazırlayabilirsiniz. Bu, 10 litre başına eşit oranlarda toz veya 40 g sabun gerektirir. Su. Kumaşın güçlü sürtünmesini önlemeye çalışın.

Krepin ayrı alanları sabunla işlenemez. Yıkadıktan sonra, kumaşı önce ılık suda ve daha sonra soğuk suda durulayın. Tekrar durulanırken çözeltiye renksiz sirke ekleyin. 1 litre su başına bir çorba kaşığı aktif maddeyi seyreltmek yeterli olacaktır.

Krepten gelen şeyler sadece elle düzgün bir şekilde sıkılır. Onları bükmek kesinlikle imkansız. Eşyaları kuru bir tabakaya sıkmak en iyisidir. Bu durumda, boyadan renkli lekeler olmayacaktır.

Bu tür şeyler açık havada kurutulmalıdır. Giysiler için elbise askısı kullandığınızdan emin olun. Şimdi krepin nasıl yıkanacağını biliyorsun.

Ütüleme

Bir krepin nasıl ütüleneceğini biliyorsanız, ondan yapılan kıyafetler en az bir düzine yıl sürecektir. Krep genellikle iki taraflıdır, bu nedenle hem mat hem de parlak tarafı dışarıda ütülenebilir.

Kumaşçılar sinop,parça kumaş sinop,sinop kumaş kim alır,sinop kumaş satın alan,sinop kumaş nereye satarım,kumaş alan sinop,Sinop kumaş nereden alınır

Kumaş neredeyse kırışmıyor. Dayanıklı ve dayanıklı bir malzemedir. Ancak, parlak görünmek için, ev hanımları bazen kıvrımları ütülemek zorundadır. Bu durumda, belirli kurallara uymanız gerekir:

Diğer birçok tekstil türünün aksine, krep genellikle ön tarafta ütülenir. Üründeki parlak kumaş yanlış tarafsa, ütülenmesi aynıdır.

Krep, ipekten daha az hassas bir kumaştır. Dahası, oldukça dayanıklıdır. Bu, yüksek sıcaklıkta ütülenmesine izin verir. Onun için yaklaşık iki yüz derece optimum sıcaklıktır.

Krep ütü filtre olmadan ütülenebilir; kumaş pedlere de ihtiyacınız yoktur. Su ile ütüleme sırasında krep püskürtmeye gerek yoktur. Bu telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilir. Kumaş deforme olur ve parlamayı keser. Kırışıklıklar düzelmezse, ütüdeki buharlı nemlendirme seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Yüksek sıcaklıkta ütüleme kumaşı yumuşatır. Parlayacak ve parlayacak. Genellikle kullanımdan sonra krep neredeyse kırışık olmadığı için sadece yeni malzemeleri ütülemeniz gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın