Simli Şifon Parti Şifon Stok Şifon

Simli şifon,pullu şifon,parça şifon,düz şifon,simli şifon kumaş,yakma şifon,şifon astarı,şifon telası,ucuz şifon,baskılı şifon,
Simli şifon,pullu şifon,parça şifon,düz şifon,simli şifon kumaş,yakma şifon,şifon astarı,şifon telası,ucuz şifon,baskılı şifon,

Şifon Kumaş Şifon Kumaş Satışı Ucuz Şifon Parti Şifon Stok Şifon.

Şifon hafif kumlu bir yapıya sahip, hafif, yarı saydam bir kumaştır. Kanvasın inceliği, ipliklerin sıkıca bükülmesiyle elde edilir. Kumaş doğal, suni ve sentetik elyaftan yapılmıştır. Kıyafet ve aksesuar, ev tekstili şifondan yapılmıştır. Kumaş üretiminin özellikleri, özellikleri, özellikleri ve uygulaması hakkında – daha detaylı olarak.

İlk şifon örnekleri saf ipeğinden yapıldı – yüksek kaliteli, seçkin ve çok pahalı bir malzemeydi. Birçok ipek kumaş gibi, şifon da Çin’de icat edildi. Asil ve soylular için ideal bir malzeme olan bu kumaşın saygın, yavaş hareketlerle giyilmesi gerekiyordu. Sadece XVIII yüzyılda şifon Avrupa’ya geldi.

Şifon Kumaş Nedir? Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş
Şifon Kumaş Nedir? Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş

1938’den itibaren ipek naylon parti şifon kumaş alan ardından polyester kumaş alan ile desteklenmeye başladı . Sentetik elyaflar dayanıklıydı, üretimleri büyük harcamalar, el emeği ve değerli doğal kaynaklar gerektirmiyordu. Geleneksel olarak şifon, düz dokuma iki iplik sisteminden oluşur – ana ve atkı.

Şimdi farklı tipte lifler kullanın. Üretici, etiketin üzerinde tam bir kompozisyon belirtmelidir – bu bilgi bakımı kolaylaştırır. Malzemeler birleştirir, kumaşın en iyi özelliklerini elde etmek için birleştirir.

İpek – üçgen kesitli yumuşak, doğal bir iplik. Işık kırılır ve bitmiş kumaş alan dökülür. Lifler, ipek böceği kelebeği kozasının çözülmesiyle elde edilir.

Kumaş Parçası Alanlar. Kumaş Alınır.

Pamuk, özellikle iplik ve kumaşların üretimi için yetiştirilir. Pamuk denilen olgun bir bitki, yumuşak, yumuşak lifler içeren bir tohum kutusunu açar. Toplanırlar, temizlenirler ve sıralanırlar. İnce, güçlü, higroskopik iplikler elde edilir.

Viskon yapay bir ipliktir. Bunu elde etmek için, selüloz ayrılır ve kostik soda ile özel bir çözelti oluşturulur ve daha sonra özel formlardan geçirilir. Bu yumuşak ve rahat şeyler yapmak güçlü bir ipliktir.

Polyester, yırtılmayan veya yırtılmayan polyester bir elyaftır. Hem kumaşlar, hem halatlar hem de otomobil lastikleri bu malzemeden yapılmıştır.

Poliamid, plastikten yapılmış bir elyaftır. Tekstil endüstrisinde olduğu gibi tıpta ve mühendislikte kullanılır. Çok dayanıklı malzeme

Dokumaya ve dokuya bağlı olarak, aşağıdaki kumaş türleri ayırt edilir:

Şifon Kumaş Çeşitleri
Şifon Kumaş Çeşitleri

Şifon krep, çok bükülmüş (krep) ipliklerden oluşturulan ince bir kumaştır – biri sola, diğeri sağa kıvrılır. Dokuma özel bir seçenek kaldığında. Malzeme hafif pürüzlü, zor kırışmış ve mükemmel dökümlüdür.

Şifon – Jakarlı – Geniş dokuma desenli bir malzeme, görsel olarak narin nakışa veya kabartmaya benzer.

Şifon- atlas , çözgü ipliklerinin ördekler boyunca birçok kez yuvarlandığı ve dikey bir rahatlama sağladığı düz bir kumaştır. Parlak, parlak malzeme.

Bukalemun – aydınlatma derecesine ve açısına bağlı olarak, kumaş çeşitli tonlarda dökülür.

sedef annesiyle muamele edilmiş gibi kanvas yavaşça taşar.

Naylon şifon çok dayanıklı sentetik bir kumaştır. Naylonun ham kenarları bile duş alınmaz.

İkili şifon – genellikle zıt iki katmandan oluşur.

Simli şifon – parlak metalik iplikle süslenmiş kumaş, gümüş veya altın.

Şifon genellikle üst, dekoratif bir kıyafet katmanı olarak işlev görür. Kumaş nakış, süslemeler ve payetler ile dekore edilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın