Şifon

şifon,şifon elbise,şifon kumaş satışı,şifon kumaş modası,moda kumaş,moda kumaşlar,yazlık şifon kumaş

Şifon

Tarihsel ve fantastik filmlerin kadın kahramanları, çocuk masalları için kıyafet dikerken sıklıkla kullanılan gizemli ve hafif şifon kumaş, bir film rüyasının kadınsı hassas bir görüntüsünü somutlaştırmanıza olanak tanır.

Kraliçeler, prensesler, periler, güzel yabancılar neredeyse her zaman yarı saydam şifonla sarılır ve bir kadının doğasının kırılganlığını ve zarafetini vurgular.

En ince ve havadar, yaldızlı bir örümcek ağı gibi, bir güvenin şeffaf kanadı gibi, tasarımcılara muhteşem ağırlıksız giysiler yaratma konusunda ilham verir.

ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR? BURDAN OKUYUNUZ

Ama bu malzemeyi kim ve ne zaman icat etti, hangi özelliklere sahip ve şifona nasıl uygun şekilde bakılacağını size bu açıklamada anlatacağım. Ayrıca müşterilerimizden şifon ile ilgili yorumları da okuyabilirsiniz.

Şifon kumaş çeşitleri ve bileşimi

Parti Kumaş Alan.  Şifon kumaş şu anda hazır giyim endüstrisinde yoğun olarak kullanılanların en incesidir. Mikro liflerin güçlü makine bükümü ve otomatik dokuması, yarı saydamlığında benzersiz olan güçlü bir doku oluşturur. Doğal ve sentetik bileşenlerin yardımıyla aşağıdaki şifon türlerine sahibiz:

Stok Kumaş Alan. Krep şifon, krep yöntemiyle üretilen, ara sıra baskılı desenli, düz (tek renge boyanmış) ağartılmış bir mat malzemedir. Hafif bir parlaklık vermek için püskürtülebilir. Çekirdeğinde düz dokuma ile doğal ipek, pamuk, yün, viskon iplikler bulunmaktadır. Sentetik lifler de eklenir. Çirkin bir tarafı yok. Kıvrım dalgaları ile güzelce örtülmüş, tasarımcılar tarafından genellikle fırfırlar, yakalar, manşetler ve çeşitli aksesuarları dikmek için kullanılır. Krep şifondan yapılmış etekler ve bluzlar hiçbir modacıya kayıtsız kalmayacak.

Şifon jakarlı (jakarlı) – kumaş opak, pürüzsüz ve yoğundur. Hafif kırışıklıkları, şeklini mükemmel şekilde korur. Ana temel kumaş üzerine çeşitli üç boyutlu desen ve dokular dokunarak yapılır. Böyle bir modelin yoğunluğu ne kadar yüksekse, madde o kadar güçlüdür. Genellikle yanlış bir tarafı vardır. Hem doğal hem de sentetik ( polyester ) iplikler kullanılır . Bir balo için muhteşem kıyafetler, önemli bir resepsiyon, bir düğün, bir kutlama – bu kumaşın ana amacı budur.

Kumaş şifon çeşitleri kompozisyon resmi. Çift taraflı şifon – iki katmanlı tekstil, genellikle farklı renklerde iki katın gevşek bağlantısı. Sonuç, muhteşem bir renk tonları ve desen oyunudur. Örneğin, kırmızı desenleri beyazla birleştirerek, bir tarafa beyaz üzerine kırmızı, diğer tarafa kırmızıya beyaz alıyoruz. Kumaş manşetler kullanan tasarım görevleri için çok ilginç bir evrensel çözüm.

Yazlık kumaş,Poplin Kumaş,Kırışmayan kumaş,Örme Kumaş yazlık mi,Viskon kumaş Nedir,Krinkıl kumaş yazlık mi,Cotton kumaş yazın giyilir mi,Polyester kumaş,Elbiselik Kumaş Pazarı,Yazlık elbise kumaş isimleri,Elbiselik Viskon Kumaş,Pamuklu Kumaş,Polyester kumaş,Abiye elbise kumaşları,Kumaş Modelleri,
Yazlık kumaş,Poplin Kumaş,Kırışmayan kumaş,Örme Kumaş yazlık mi,Viskon kumaş Nedir,Krinkıl kumaş yazlık mi,Cotton kumaş yazın giyilir mi,Polyester kumaş,Elbiselik Kumaş Pazarı,Yazlık elbise kumaş isimleri,Elbiselik Viskon Kumaş,Pamuklu Kumaş,Polyester kumaş,Abiye elbise kumaşları,Kumaş Modelleri,

Şifon ipek, doğal ipekten yapılmış pahalı tek katmanlı en ince kumaştır. Genellikle güç için biraz polyester eklenir. Renk derinliğine bağlı olarak değişen derecelerde şeffaflığa sahip havadar. Genellikle basılı bir tasarımla üretilir. Basit bir ağ örgüsü kullanılarak dokunmuştur. Ürünleri keserken ve dikerken özen ve hassasiyet gerektirir – yalnızca en iyi profesyoneller yüksek kaliteli ekipman kullanarak onunla çalışır. Bu malzemeden yapılmış zarif, feminen, çok şehvetli uzun elbiseler ve etekler gardırobunuzun öne çıkan özelliği olacak.

HER TÜRLÜ KUMAŞ ALINIR.

Şifon saten hem görünüşte hem de dokunuşta şeffaf, pürüzsüz bir kumaştır. Düğün ve şık elbiselerin yanı sıra bluz ve etek dikmek için ideal olan narin kumaş. Astar malzemesi olarak da kullanılabilir. Kompozisyon çok çeşitli olabilir, ürün etiketinde okuyun.

Parti Kumaş Alan. Pamuklu şifon – doğal pamuktan yapılmış bir tabana sahip, genellikle likra (likra) gibi elastik katkı maddeleri “esneme” etkisi için eklenir. Yoğun ama hafif malzeme, hafif buruşuk, iyi nefes alır, çocuklar için kıyafet dikerken uygulamasını buldu.

Şifon kumaş adana,adana şifon kumaşçılar,adana kilo ile şifon kumaş,şifon kumaş satan adana,adana parti kumaş,

Stok Kumaş Alan. Şifon yansıtıcı bir dokuya sahip hafif yarı saydam ipek bazlı bir malzemedir. Kumaşın kıvrımlarında koyulaştırma etkisi oluşacak şekilde dokunarak ana gölgeden daha koyu ikinci bir gölge oluşturur. Elbisenin bu tür tonları, özellikle hareket halindeyken, yumuşak bir ışık ve gölge oyunu yaratır. Etkiyi arttırmak için, genellikle bileşime lurex eklenir.

KUMAŞ ALINIR. 0536 336 43 43

Sprey şifon, buna göre püskürtülen muhteşem bir kumaştır. İlk başta sadece gümüş ve altın modaydı, ancak bugün çeşitli renk seçenekleri görebiliyoruz. Üstelik sadece sürekli bir yöntemle değil, aynı zamanda şifona ihtişam ve incelik katan çeşitli desenlerle de uygulanmaktadır.

Bukalemun şifon kumaş alan – bu malzemenin temeli ipektir. Farklı renklerin taşmaları ve bunların yarı tonları, farklı bakış açılarından ve özellikle kıvrımlar üzerinde canlı bir gradyan etkisi yaratarak eşsiz bir illüzyon etkisi oluşturur. Yarı saydamlık bu algıyı güçlendirir. Kumaş pahalıdır, bayram etkinlikleri için kadın kıyafetlerinin dikilmesinde kullanılır.

Düğün için şifon elbiseler,uzun kollu elbise modelleri,şifon elbise nerede satılır,şifon kumaş elbise modelleri,pliseli şifon elbise modelleri,piliseli şifon kumaşlar,şifon kumaş metre fiyatı,şifon kumaş kilo fiyatı,parça şifon kumaş,şifon abiye modelleri,şifon gece abiyeler,şifon gece elbise modası,şifon elbise modası,zeytinburnu şifon kumaş,İstanbul şifon kumaş,Ankara şifon kumaş,Konya şifon kumaş,
Düğün için şifon elbiseler,uzun kollu elbise modelleri,şifon elbise nerede satılır,şifon kumaş elbise modelleri,pliseli şifon elbise modelleri,piliseli şifon kumaşlar,şifon kumaş metre fiyatı,şifon kumaş kilo fiyatı,parça şifon kumaş,şifon abiye modelleri,şifon gece abiyeler,şifon gece elbise modası,şifon elbise modası,zeytinburnu şifon kumaş,İstanbul şifon kumaş,Ankara şifon kumaş,Konya şifon kumaş,

Simli şifon pürüzsüz ve yarı saydamdır, kumaş, genellikle uzunlamasına olan ve ilgi çekici bir şekilde parlamasını sağlayan simli ipliklerle dokunmuştur. Özellikle akşamları spot ışıkları altında etkileyici görünüyor. Bu yüzden gece elbiseleri genellikle ondan dikilir.

Simli şifon anlamı olan bir malzemedir. İki sorunu çözer – yarı saydam bir kumaşın altında açıkça “parlamak” istemeyenler için payetler bu anı gizler ve aynı zamanda ürüne şık bir parlaklık ve ışıltı verir. Kumaş gösteriler, danslar, tiyatro gösterileri için oluşturulan kumaş alan eğlence sektöründe büyük talep görüyor.

İnci-şifon (inci-şifon), narin bir sedef tonuna sahip bir kumaştır. Kompozisyon, farklı oranlarda ipek + polyesterdir. Daha fazla polyester – daha güçlü kumaş, daha ucuz fiyat. Çok güzel, akıcı, ışık, dansçılar tarafından tanındı, balo elbisesi dikmek için vazgeçilmez oldu.

Stok Kumaş Alan. Her yıl bize yeni şifon türleri getiriyor, bilimsel deneyler devam ediyor, bu kumaşa olan talep çeşitliliği yeni seçeneklerin yaratılmasını dikte ediyor. Bu nedenle, yukarıdaki örnekler kesin değildir, örneğin, şimdi serpiştirilmiş tüylerle şifon satın alabilirsiniz, şifon ailesinde bir sonraki ikmal için bekliyoruz!

Yukarıdakileri özetlemek gerekirse, şifon bileşimi farklı liflerden – doğal, sentetik veya farklı oranlarda karıştırılmış olabilir. Günümüzde üretim için aşağıdakiler kullanılmaktadır: ipek, pamuk, viskon, yün, polyester, naylon, elastan (likra).

Nasıl yıkanır ve ütülenir – uygun bakım

Çiçekli Elbise Modelleri,Orta yaş günlük elbise modelleri,Şık Elbise modelleri,Elbise modelleri uzun,Tasarım günlük elbiseler,Günlük Penye Elbise,2021 yazlık elbise modelleri,Günlük Elbise,Deniz için elbise,Yazlık Elbise,Ucuz Uzun elbiseler,Uzun yazlık elbiseler,2020 yazlık Elbise Modelleri,Günlük elbise modelleri 2022,Günlük elbise modelleri,viskon yazlı elbise,pamuklu yazlık elbise,keten yazlık elbise,

Uygun bakım, kumaşın bileşimine bağlı olarak bazı kurallara uyulması anlamına gelir, önce ürün üzerindeki etiketi okumanız gerekir.

Şifon malzemeyi elde ılık suda (30-40 derece) veya makinede nazik bir modda ve her zaman özel bir çantada yıkayabilirsiniz. Tozu ağartıcı içermeyen hassas kumaşlar için, tercihen çocuklar için seçiyoruz. Bileşim doğal ipek içeriyorsa ve kontaminasyon kuvvetliyse, kuru temizleme yapılmalıdır.

Düzelttikten sonra gölgede sıkmadan kurutun. İpek içermeyen giysiler için hafif sıkma önerilir. Mandallar kurutma için kullanılamaz.

Şifonu ipekden sadece içten dışa kuru yöntemle ütülemeniz gerekir, aksi takdirde kumaş kırışır. Ütü ayarlayıcıyı ipek konumuna getirin. Sentetik içermeyen pamuk – “yün” modunda. Bileşimde çok fazla sentetik varsa, en düşük sıcaklık rejiminde ütüleriz. Bu genellikle “naylon” dur.

Puantiyeli Uzun Elbise,Puantiyeli Şifon Elbise,Puantiyeli Elbise modelleri,Puantiyeli Elbise modası,Puantiyeli elbise,Puantiyeli Elbise Koton,Beyaz Puantiyeli Elbise,Siyah Puantiyeli Elbise Tesettür, Puantiyeli saten, Puantiyeli krep, Puantiyeli kot kumaş, Puantiyeli şifon kumaş alanlar, Puantiyeli viskon kumaş alan,

Ütü, çiziklerden ve gözle görülür hasarlardan arındırılmış olmalıdır, ancak ideal olarak, ütü ile ürün arasında bir ara parçası olarak bir ütü – ince bir doğal kumaş parçası – kullanmak daha iyidir.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın