Şifon Kumaş Satın ALIYORUM

İhraç fazlası Şifon kumaş satın alanlar Şifon kumaş firmaları toptan Şifon kumaş satış yerleri Şifon kumaş üreticileri Şifon kumaş fason atölyesi Şifon kumaş üreticisi Şifon kumaş toptan fiyatı ucuz Şifon kumaş alanlar parça Şifon kumaş satın alanlar. Yarım toplar halinde kumaş alanlar. Toptan hazır giyim satın alanlar gümrükten Şifon kumaş satın alan kişiler kesimden kalmış Şifon kumaşları satın alanlar imalat sonu Kalamış Şifon kumaşları alanlar

Kumaş satın alanlar. İhraç fazlası Şifon kumaş satın alanlar Şifon kumaş firmaları toptan Şifon kumaş satış yerleri Şifon kumaş üreticileri Şifon kumaş fason atölyesi Şifon kumaş üreticisi Şifon kumaş toptan fiyatı ucuz Şifon kumaş alanlar parça Şifon kumaş satın alanlar. Yarım toplar halinde kumaş alanlar. Toptan hazır giyim satın alanlar gümrükten Şifon kumaş satın alan kişiler kesimden kalmış Şifon kumaşları satın alanlar imalat sonu Kalamış Şifon kumaşları alanlar.

Kumaş alan. Şifon kumaş üreten firmalar Şifon kumaş firma adresleri İstanbul Şifon kumaş satış yeri Şifon kumaş imalathaneleri Şifon kumaş nereye satılır? Şifon kumaş nereye satarım? Parti Şifon kumaş satın alanlar stok Şifon kumaş satın alan spot Şifon kumaş satın alan firmalar stok Şifon kumaş nereye satılır? Parti Şifon kumaş kimler alıyor? Spot Şifon kumaş satın alan. İkinci kalite Şifon kumaş alanlar toptan ham Şifon kumaş satın alan.

Şifon yoğun iplik örgüsünden oluşturulan hafif bir kumaştır. Malzeme, sağlamlığına rağmen neredeyse şeffaftır ve yüzen bir yapıya sahiptir.

Kumaş giyim, aksesuar ve ev tekstili üretiminde kullanılmaktadır. İş kıyafetlerinin dikilmesinde de kullanılabilir. Malzeme genellikle gece elbiselerini ve bluzları süslemek için kullanılır – hafif yarı saydam kumaş mükemmel bir şekilde örtülür.

İpliklerin dokunma yöntemine bağlı olarak kumaş saten gibi pürüzsüz veya krep gibi pürüzlü olabilir. Jakarlı dokuma karakteristik yükseltilmiş bir yapı sağlar. Şifon ayrıca naylon, çift taraflı, simli ve bukalemunlu da olabilir (renk, ışığın geliş açısına bağlıdır).

Şifon hem doğal hem de yapay ipliklerden yapılabilir. Sentetik malzemeler onu daha dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı hale getirerek bakımını çok daha kolaylaştırır.

KUMAŞ YAPISI

Daha önce de belirtildiği gibi şifon hem doğal hem de sentetik elyaflardan yapılabilir. Bileşime bağlı olarak aşağıdaki kumaş türleri ayırt edilir:

Pamuk. Doğal pamuk liflerinin çoğunu içerir. Gücü artırmak ve ürünün bakımını kolaylaştırmak için sentetik iplikler eklenebilir. Ana özellikler: higroskopisite ve hipoalerjenite.

İpek. Üretilmesi en pahalı ve emek yoğun şifon türüdür. İpekböceği kozasından elde edilen ipliklerden yapılır. Bakterileri ve zararlı mikroorganizmaları yok etme özelliğine sahiptir. Üçgen kesit, kumaşın içinden geçen ışınların parlama etkisi yarattığı bir ışık oyunu sağlar.

Viskon. Sentetik taban dayanıklılık ve yumuşaklık sağlar.

Poliamid. Üniforma ve iş kıyafetleri üretiminde kullanılır. Şiddetli deformasyona dayanabilen çok dayanıklı malzeme.

Polyester. Yapay polyester iplikler malzemeyi çok dayanıklı ve yırtılmaya karşı dayanıklı hale getirir.

Şifon’un birçok avantajı vardır. İyi lekelenir ve rengini uzun süre korur. Yumuşaklığı sayesinde döküme çok uygundur. Dayanıklıdır, birçok yıkamadan sonra bile özelliğini kaybetmez. Bu, patojenik bakterilerin büyümesini önleyebilen nefes alabilen bir malzemedir.

Tüm avantajlarına rağmen kumaşın bakımı oldukça zordur. Ürünler hafif deterjanlar kullanılarak elde yıkanmalı, sıkılmamalı ve ütülenmemelidir. Malzemenin kesilmesi ve dikilmesi zordur – yıpranmayı önlemek için kenarların dikkatlice işlenmesi gerekir. Pürüzsüz şifon kaymaları kesmeyi daha da zorlaştırır. Malzeme doğrudan güneş ışığına tolerans göstermez, bu nedenle şifon eşyaları kurutmak ve güneşten uzakta saklamak daha iyidir.

Malzemenin avantajları geniş kullanım alanını belirler. Elbiseler, bluzlar, eşarplar, pareolar, pelerinler, eşarplar, etekler ve yazlık tulumlar ondan yapılır. Hem her gün giyilmesi amaçlanan kıyafetlerden hem de bayram kıyafetlerinden bahsedebiliriz. Lüks parlaklık ve romantik ferahlığı birleştiren gelinlikler bile ondan yaratılıyor.

Bayan giyimin yanı sıra iç mekan tekstillerinin, özellikle tül ve perdelerin dikiminde de kullanılmaktadır.

Krep Kumaşları satın alan,Saten Kumaşı alan yerler,Kanvas Kumaşları alanlar,Viskon Kumaşı alan,Şifon Kumaşı alan,Buzi Kumaşı alan,Gabardin Kumaşı alanlar,Süet Kumaşları alan yerler,Jarse Kumaşı satın alan kişiler,Kaşmir Kumaşı alan,Kaşe Kumaşı alanlar,Rips Kumaşları satın alanlar.

ŞİFON NASIL YIKANIR?

Yukarıda belirtildiği gibi, bu, dikkatli tedavi ve bakım gerektiren oldukça kaprisli bir malzemedir. Ancak şifon ürünlerine bakım kuralları o kadar da karmaşık değil. Çamaşırları soğuk suda (+30 °C’yi geçmeyecek şekilde) yalnızca hassas deterjanlar kullanarak elde yıkayın. Ütüyü daha önce “ipek” moduna ayarladıktan sonra onları gazlı bezle içten dışa doğru ütülemeniz gerekir. Şifon giysiler yalnızca asılı olarak saklanmalıdır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!