Şifon Kumaş Satın Alan

spot şifon kumaş satın alan parti şifon kumaş satın alan stok şifon kumaş satın alan şifon kumaş satın alanlar
spot şifon kumaş satın alan parti şifon kumaş satın alan stok şifon kumaş satın alan şifon kumaş satın alanlar
 • Şifon Kumaş Satın Alan.

“Yine de şifon nedir?” – Aklınızda bu soru varsa, muhtemelen kumaşın bileşenleri hakkında da bilgi arıyorsunuzdur. Hem kimyasal hem de doğal liflerden yapılabilen bir malzemedir. Üretim için en popüler sentetik elyaflar naylon ve polyesterdir. Düşük fiyatı ve dayanıklı yapısı nedeniyle özellikle polyester tercih edilmektedir. Elyafın bakımı da özellikle kolaydır. Bununla birlikte, şifon doğal liflerden de yapılabilir: ipek lifleri, asil ışıltıları ve pürüzsüz dokuları nedeniyle geleneksel olarak kullanılır. Şifon, pamuk olarak da mevcuttur, ancak polyester veya ipek şifondan daha az parıltılıdır.

Stok İpek, pamuk ve naylon şifon çok çeşitli renklerde kolayca boyanabilmektedir. Polyester ise su bazlı renkler elyaflar tarafından itildiği için özel bir işlemle boyanmaktadır. Özel çevre dostu renklerin buharlaştığı ve kendilerini polyester elyaflara kalıcı olarak bağlandığı süblimasyon baskısı kullanıyoruz. İpeğinden yapılan bir diğer krep kumaş ise georgette. Şifonun aksine, bu biraz daha ağır ve daha az şeffaftır. Daha hafif olduğu için şifon, georgette kumaştan daha nazikçe örtülür.

KUMAŞLARINIZI YERİNDE DEĞERİNDE ALIYORUZ.

Şifon nasıl yapılır?

Parti yazlık kumaş,yazlık parti kumaş,yazlık spot kumaş,spot yazlık kumaş,yazlık kumaş alan,yazlık kumaş çeşitleri,parti yazlık şifon kumaş,stok viskon yazlık kumaş,spot yazlık kumaş keten,keten yazlık kumaş alan,

Parti Şifon alan, düz dokuma bir kumaştır. Bu, çözgü ve atkı ipliklerinin dönüşümlü olarak birbirleriyle çaprazlandığı en basit örgüdür. Şifon yapmak için kullanılan iplikler de ağır bir şekilde bükülmüş. Bu, kumaşın çok iyi bilindiği kumlu, grenli bir his ve hafif dalgalı bir doku yaratır. Malzeme bir ışık kaynağına karşı tutulduğunda, üretiminde kullanılan tek tek iplikler görülebilir. Bu, ağ benzeri bir yapı oluşturan gevşek bağlanmadan kaynaklanmaktadır.

Kaygan yapısı nedeniyle şifonun kullanımı genellikle kolay değildir. Terzilik ticaretinde, kumaş bu nedenle çoğu zaman kaymaz bir yüzeye yerleştirilir veya iki kağıt mendil tabakası arasına tutturulur. Çoğu terzi, kumaş iğne deliğine kolayca çekilebildiğinden ve böylece yırtılabildiğinden kumaşı yavaş ve dikkatli bir şekilde diker. Kumaşın iplik alanlar çekmesini önlemek için hasarsız, ince bir dikiş makinesi iğnesi kullanmak da önemlidir. İğnenizin hasarlı olup olmadığından emin değilseniz, yeni bir iğne kullanmak daha iyidir.

 • Şifon ne için kullanılır?

Yumuşak yapısından dolayı parti şifon, gece elbiselerine şıklık dokunuşu katmak için popüler bir malzemedir. Gece ve gelinlik genellikle malzemenin geri kalanı üzerinde şeffaf kumaştan bir katmana sahiptir. Elbisenin tamamen şeffaf malzemeden yapılması gerekmeden, ışıltılı bir yüzey ve akan bir örtü elde edersiniz.

Kiloyla Şifon Kumaş Alan,kilo ile şifon kumaş,metre ile şifon kumaş satın alan,metre ile şifon kumaş alanlar,kiloyla parça şifon kumaş,şifon kumaş kiloyla,kiloluk şifon kumaş satan yerler,kiloyla şifon,kiloluk şifon,

Hafifliği ve havadar örtüsü ile kumaş alanlar dekoratif eşarp ve perde yapımına da uygundur. Aynı nedenlerle şifon, eşarp, şal ve iç çamaşırlarında da kullanılmaktadır.

Şifon Kumaş Satın Alan

Şeffaf  kumaş veya “gazlı bez” olarak çevrilebilen dayanıyor. 18. yüzyıl Avrupa’sında ipek şifon, zenginlik ve sınıfın bir simgesiydi. Kumaş, 1938’de naylon elyaf keşfedilene kadar, sadece ipekten yapıldı. 1958’de polyesterin icadıyla, stok kumaş yalnızca tüm nüfus için uygun fiyatlı olmakla kalmadı, aynı zamanda bakımı da çok daha kolay hale geldi.

Kumaşın dünya çapındaki cazibesi, Suudi Arabistan’dan gelen geleneksel işlemeli şifon kaftanlarda da gösteriliyor.

 • Karşılaştırıldığında polyester şifon ve ipek şifon

Polyester şifon ve ipek şifon, kumaşın en popüler varyasyonlarıdır. Fiyat bir sorun değilse, tasarımcılar gerçek ipekten yapılmış kumaşları tercih ediyor, çünkü bu özellikle lüks bir kaplama ile ikna ediyor. Öte yandan polyester versiyonu sadece düşük fiyatı nedeniyle popüler değildir: kumaşın bakımı ipeğe göre çok daha kolaydır ve aynı zamanda çok sağlamdır.

Faydaları:

spot şifon kumaş satın alan parti şifon kumaş satın alan stok şifon kumaş satın alan şifon kumaş satın alanlar
spot şifon kumaş satın alan parti şifon kumaş satın alan stok şifon kumaş satın alan şifon kumaş satın alanlar
 • Diğer liflerden daha ucuzdur
 • Farklı ağırlıklar mevcuttur
 • Kullanımda çok yönlü
 • Kolay temizlik
 • Dayanıklı ve sağlam

Dezavantaj:

 • Karmaşık baskı süreci
 • Yırtılabilir
 • Daha az nefes alabilir

Faydaları:

 • Lüks kaplama
 • Parıldayan yüzey
 • Cilde rahatça yatar
 • Yumuşak kılıf
 • Çapraz olarak gerilebilir
 • Doğal lif

Dezavantaj:

 • Daha az çok yönlü
 • Polyesterin bakımı daha kolaydır
 • Artık şifon nedir sorusu yanıtlandığına göre, kendi kumaşınızı da tasarlayabilirsiniz. Numune kutumuzda bu kumaşı ve 100’den fazla diğer kumaşı keşfedin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın