Metre Üstü Penye Metraj Kumaş Alan

Metre üstü penye alan,metre üstü parça penye,metraj parça kumaş,parça penye satın alan,topbaşı penye satın alan,penye kumaş kilosu,kilo ile penye kumaş,kiloluk penye,

Metre Üstü Penye Kumaş Metraj Penye Alan

Penye Nedir? Ambalaj ve pazarlama materyallerinde okuyoruz ve muhtemelen bunun iyi bir şey olduğunu biliyorsunuz ama ne olduğunu ve neden daha iyi olduğunu biliyor musunuz?

Pamuk, pamuk bitkisinin çekirdeklerinden yapılır ve tüm dünyada yetişir, aslında pamuk, muhtemelen her gün karşılaştığımız en yaygın malzemedir. Giysiler, havlular ve nevresimler çoğunlukla pamuktan yapılır ve piyasadaki her şeyde olduğu gibi pamuğun kalitesi ve buna bağlı olarak fiyatı değişir. Penye pamuk normal pamuktan daha üstündür çünkü lifler ipliğe dönüştürülmeden önce fazladan bir aşamadan geçer ve bu da tipik olarak daha pahalı olan daha yumuşak, daha güçlü, daha lüks bir kumaşla sonuçlanır.

Penye nasıl yapılır?

Spot lacoste kumaş alan,parti lacoste kumaş alan,stok lacoste kumaş alanlar,parça lacoste kumaş,kilo ile lacoste kumaş, lacoste kumaş satan,

Parti kumaş alanlar. Penye pamuk, diğer pamuk türleri ile aynı pamuk bitkisinden elde edilir. Pamuk hasat edildikten sonra, elyafları ayıran ve hepsini aynı yönde ilerleten zaman alıcı bir işlem olan taraklanır. Taraklama işleminin sonunda, hammadde hacminin yüzde 15’inden fazlası atılır. Bu, üretim ve malzeme maliyetlerinin neden daha yüksek olduğunu açıklıyor. Taraklamadan sonra, ince fırçalar, daha kısa lifleri ve yabancı maddeleri dışarı çeken bir işlemde lifleri tarar, bu da daha güçlü, daha uzun ve daha düz pamuk lifleri ve normal pamuktan çok daha üstün ve istenen özelliklere sahip bir son ürünle sonuçlanır.

  • Penye Vs. Normal Pamuk

Özetle, penye kumaş alan pamuk normal pamuktan daha yumuşaktır çünkü safsızlıklar veya çıkıntılı iplikler içermez ve normal pamuktan daha güçlüdür çünkü birleştirme işlemi yıpranmaya ve kırılmaya eğilimli kısa lifleri çıkarır.

Penye Pamuk Bakımı

Stok ip,spot ip,parti ip,parti iplik,stok iplik,spot iplik,stok ip alan,spot ip alan,parti ip alan,stok viskon,stok keten,spot şifon,parti keten,parti kot,parti denim,parti süprem,stok süprem,stok ribana,stok interlok,parti interlok,parti jarse,stok kumaş,spot kumaş,parti kumaş

Normal ve penye pamuk, yıllarca normal makinede yıkamaya ve kurutmaya dayanabilen dayanıklı kumaşlardır, ancak korumaya yardımcı olarak satın aldığınızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için penye kumaş satın alan gibi yüksek kaliteli ürünlerle biraz daha dikkatli olmanız önerilir. ve daha uzun süre dayanır. Çarşaflarınız için ılık bir yıkama programı seçin ve yalnızca yumuşak deterjanlar kullanın. Makineniz ikinci bir durulama döngüsü sunuyorsa, fazla sabunu durulamak için kullanın ve asla klorlu ağartıcı kullanmayın.

Selüloz elyaflarla kimyasal reaksiyona girerek tekstilinizin ömrünü kısalttığı için kilo ile kumaş yumuşatıcıları kullanmaktan kaçının. Kumaş yumuşatıcılar ayrıca iplikleri yapay olarak yumuşatan ancak kumaşın nemi emmesini veya “nefes almasını” önleyen bir kimyasal ile kaplayarak tekstilinizin işleyişini engeller.

Yüksek ısı ipliği “pişirdiği” ve doğal yumuşaklığını kaybetmesine neden olduğu için düşük veya “perma-preste” kurutma makinesi.

Spot Penye pamuk daha yumuşaktır ve diğer pamuklara göre daha kalitelidir. Önce özenle toplanıp temizlenen pamuk daha sonra taranır ve taranır. Taraklama, tek tek pamuk liflerini ayırır ve bunları hareketli yüzeyler arasından geçirerek aynı yönde ilerler. Pamuk, daha kısa lifleri ve yabancı maddeleri dışarı çeken ince, tarama fırçaları kullanılarak taranır. Kalan pamuk lifleri en uzun ve en düz olanlardır ve dokunduklarında çok daha pürüzsüz ve daha kaliteli bir kumaş üretirler.

Metre üstü penye alan,metre üstü parça penye,metraj parça kumaş,parça penye satın alan,topbaşı penye satın alan,penye kumaş kilosu,kilo ile penye kumaş,kiloluk penye,
Metre üstü penye alan,metre üstü parça penye,metraj parça kumaş,parça penye satın alan,topbaşı penye satın alan,penye kumaş kilosu,kilo ile penye kumaş,kiloluk penye,

Penye kumaş alan pamuğun dokusu daha yumuşaktır çünkü dışarı çıkacak ve dikenecek kısa ipliklerden yoksundur ve iplikten tüm kir ve yabancı maddeler giderilmiştir. Kiloyla Penye pamuk da daha güçlüdür çünkü daha kısa ve kırılabilir lifler tarama yoluyla çıkarılmıştır. Ek olarak, düzleştirilmiş lifler taramadan sonra daha sıkı bir şekilde bir arada uzanır, bu da penye ipliğin yıpranma ve çözülme olasılığını azaltır. Tarama işlemi hacmi ortadan kaldırdığı ve fazladan bir adım eklediği için, ortaya çıkan tekstil biraz daha maliyetli olacaktır.

  • Parti penye kumaş. Pek çok firma, yumuşaklığı ve gerilme mukavemeti nedeniyle giyim ve yatak çarşaflarında penye kullanmayı tercih ediyor. Tarama aşamasından geçmemiş olan pamuk daha sert olma eğilimindedir ve daha çok yıpranma, boncuklanma ve yırtılmaya maruz kalacaktır. Elbette penye pamuk, tıpkı normal pamuk gibi nihayetinde bozulacaktır. Cilde karşı hassas olduğu için bebekler ve yaşlılar tarafından giyilmesi amaçlanan giysiler için mükemmel bir seçimdir.

Yorum Yap