Şifon Kumaş Parçası

şifon kumaş parçası www.kumas.org

Şifon kumaş alan bayan giyim tasarımlarında özellikle abiye giyimde yaygın olarak bilinir. Ayrıca döşemelik ve perde gibi ev dekorasyonlarında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Şifon, çekici ve seksi transparan bir görünüme sahip üst düzey bir kadın kumaşıdır. Lüks kumaş alanlar başlangıçta ipekten yapıldığı için doğaldır, ancak kullanımının yaygınlaşması ve buna olan talebin artmasından sonra polyester ve rayon gibi diğer endüstriyel malzemelerden üretilmesi popüler hale geldi. Şifon ayrıca kıvırcıklığıyla da ünlüydü. ve düz tipler, kıvırcık olanlar kabarık ve dayanıklı olduğu ve vücuda geniş bir görünüm verdiği için, ikinci tip ise dokulu düz şifondur.

Şifon kumaş nedir?

İhraç fazlası şifon alan,ham şifon satın alan kişiler,tekleme şifon alan,elde kalmış şifon alan,fazla gelen şifon kumaşı alan,astarlık şifon alan,İzmir parça şifon alan,İzmir şifon kumaş satın alan yerler,

Kadın modasında veya ev aksesuarlarında sıklıkla üst üste binen kadın kumaş türlerinden biridir.İlk olarak Fransa’da üretilen ve aralarında pahalı ve yüksek talep gören ince file şeklinde dokunmuş hafif şeffaf bir kumaştır. İpek ipliklerden yapıldığı yerde, ancak zamanla ve endüstrinin ilerlemesiyle, özellikleri ve fiyatları bakımından değişen ve ipek, pamuk, naylon, polyester ve suni ipek ile örtüşen birçok şifon türü ortaya çıktı. -son.

Şifon türleri

Şifon kumaşı, stiline ve üretiminde kullanılan malzemeye göre farklılık gösterir.Polyester ve rayon gibi doğal , yarı sentetik ve tam sentetik kumaş çeşitleri ile yapılabilir.Piyasadaki en ünlü türleri arasında:

  1. İpek Krep Şifon Kumaş: Bu popüler şifon türü hafif kırışık bir dokuya ve nispeten kaba bir his verir.
  2. İpek Saten Şifon Kumaş: Bu tür şifon kumaş ipek krepe göre daha yumuşak olup, daha şeffaf ve hafiftir.
  3. İnci Şifon Kumaş: İnci görünümlü ve parlak dokuya sahip kaliteli bir kumaş türüdür.
  4. Jakarlı şifon kumaş: Elbiselerde yaygın olarak kullanılan çok ince bir kumaş türüdür.
  5. Bukalemun şifon: Adını çok renkli görünümünden alan, çok nadir bulunan ve pahalı bir şifon türüdür.
  6. Çift taraflı şifon: İki katlı ağır hizmet tipidir.
  7. Şifon Simli: Elbise ve bluzların iç kısımlarında ve üst katlarında sıklıkla kullanılan parlak bir şifon çeşididir.

Özellikleri ve kullanımları

Şifon Etek Modelleri,Tam Daire Kloş Etek dikimi,Tam Daire Etek Kalıbı,Tam Daire Kloş Etek kalıbı,Şifon Etek,Kloş Elbise,Yarım kloş etek nasıl kesilir,Tam kloş elbise kesimi,

Şifon, günlük kıyafetlerin imalatında kullanılan bir kumaş türü değil , moda ve tasarımın birçok olumlu niteliğine sahip güzel bir dekoratif kumaştır.Şifon, renkleri güzel gösterir, özellikle ipekten yapılır ve harika bir kıvrım görünümüne sahiptir. bu da onu abiye elbiselerde popüler kılar. En ünlü kullanım alanları arasında.

Abiye: Şifon, parlak ve transparan görünümü ile abiye ve gelinliklerde popüler bir seçimdir.Genellikle tek başına değil diğer kumaşlarla birlikte kullanılır.

Eşarplar: Şifon tamamen bayanlara başörtüsü yapımında kullanılır ve yüze harika bir görünüm kazandırır.

Bluzlar: Şifon hafiftir, bu nedenle yazlık bluz ve gömlek imalatında örtüşmesiyle ünlüdür.

İç Giyim: Şifonun şeffaf doğası, onu kadın iç çamaşırlarında popüler hale getirir.

Ev Dekoru: Kumaşın parlak görünümü ve ışığın pencerelerden geçmesine izin veren şeffaf doğası nedeniyle, şeffaf perdeler ve desenli döşemeler genellikle şifondan yapılır.

Şifon, geleneksel Hint elbisesi için çok popüler bir kumaştır ve genellikle sari yapımında kullanılır.

Şifon elbise modelleri,şifon etek modelleri,şifon elbise modelleri,şifon elbise modeli,mode şifon gömlek,moda şifon etek,moda yazlık şifonlar,şifon bluz modeli,şifon etek modaları,moda şifon yazlık elbiseler,uzun şifon elbise modası,kısa şifon elbise modası,gece şifon elbise modelleri,şifon kına elbiseleri,moda kına elbisesi,moda şifon kumaşlar,şifon elbiseler,kısa şifon etek modası,uzun şifon etek modası,

Parça şifon kumaş alanlar giysiler, kumaşa zarar vermemek için en iyi şekilde elde soğuk suda veya çamaşır makinesinde yavaş yavaş büyük bir özenle yıkanır. Klor içeren herhangi bir ağartıcı veya temizlik malzemesi kullanmaktan kaçınırken. Ayrıca bu giysilerin özellikle ilk birkaç yıkamada başka giysilerle yıkanmaması, renginin akmasına neden olabileceğinden tavsiye edilir.

Yorum Yap