Şifon Kumaş Çeşitleri

Şifon Kumaş Çeşitleri
Şifon Kumaş Çeşitleri

Şifon Kumaş Çeşitleri

Şifon, genellikle cam atkılarında, sırflarda, yatak kanopilerinde ve bazı aksesuarlarda kullanılan hafif, şeffaf bir kumaştır. Adı Fransızca için bez kelimesinden türemiştir. Şifonla özel bakım yapılmalıdır çünkü kolayca kırılır ve çalışması zor olabilir. Şifon farklı malzemelerden yapılır ve sıklıkla boyanır veya yazdırılır.

İpek

Parça şifon kumaş,şifon parçası,ucuz şifon,şifon telası,parti şifon ham şifon,şifon alanlar,şifon alan,çiçekli şifon,baskılı şifon,multi şifon,ipek şifon,duz şifon,siyah şifon kumaş
Şifon Kumaş Satışı

İpek şifon için en iyi malzeme olarak kabul edilir çünkü zenginlik ve pürüzsüzlükteki diğer malzemeleri geçmektedir. İpek şifon genellikle çiçek ve fiyonk gibi dekor aksesuarları için kullanılır. İpek şifon kumaşların en narin parça şifon kumaş alanlar olanıdır ve yırtılma ve aşırı güneş ışığına maruz kalan pencere uygulamaları için uygun hale getirmediğinden yırtılma eğilimindedir. Dikkatlice muhafaza edilmeli ve kuru temizleme yapılmalıdır.

Polyester ve Reyon

Şifon Kumaş Çeşitleri
Şifon Kumaş Çeşitleri

Polyester kumaş alan veya suni ipekden yapılan şifon, ipek benzerlerinden daha dayanıklıdır. Çamaşır makinesinde kurutulmamasına rağmen elle veya hatta bir çamaşır makinesinde hafif bir döngüde yıkanabilir. Poli-şifon, ipek kadar kolay örtülür ve oldukça ucuzdur, bütçe bilincine sahip ve pencere uygulamaları için idealdir. Poly-şifon, ipek kadar kolay yırtılmaz ve iyi saklanır.

Şifon Karışımları

Şifon, dayanıklılığı arttırmak veya elastikiyet eklemek için bir malzeme karışımından yapılabilir. Kumaş ve kumaşı güçlendirmek için ipek ve polyester sıklıkla birlikte harmanlanır. Karışımlar ipek şifondan daha ucuzdur, ancak bazı pürüzsüzlük ve dokuları korurlar.

Benzer kumaşlar

Organza ve Georgette şifon gibi kullanılan diğer kumaşlardır. Üçü de ipek veya polyesterden yapılabilir ve benzer bir hissi vardır. Ancak, kumaşlar arasında ince farklılıklar vardır. Organze görünüm olarak daha sert ve mat, şifon ise akıcı doğası ve ışıltılı dokusuyla ödüllendiriliyor. Georgette şifondan daha kalın ve daha az saydamdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*