Şifon Kumaş Alan

Şifon Kumaş Alan.
Şifon Kumaş Alan.

Şifon , şeffaf bir görünüm kazandıran örgülü dokuma ile hafif, düz dokulu bir kumaştır. Şifon kelimesinin bir bez anlamına geldiği Fransız kökenlidir. Öncelikle pamuktan, ipekten veya naylon, rayon ve polyester gibi sentetik liflerden yapılır. Şifon genellikle Elbise ve Eşarp için kullanılır.

Tarihçe

şifon elbise, büyük beden,Tesettür Şifon Elbise Modelleri,Şifon Elbise Modelleri 20201,Günlük Şifon Elbise Modelleri,Şifon Elbise Abiye,Saten Elbise,şifon elbise modelleri,kilo ile şifon kumaş,kilo ile parça şifon kumaş,kiloluk şifon kumaş,kilo şifon kumaş fiyatları,şifon parçası kilo ile satanlar,

Şifon Kumaş Alan. Kumaş sadece 1938’de Naylon icat edilene kadar İpek ile yapıldı. 1958’de Polyester kumaş kullanıma girmesinden sonra, polyester şifon harmanı dayanıklılığı ve ekonomikliği nedeniyle daha popüler oldu.

Yapılış

Üretiminde tezgah üzerinde benzer ağırlıklı atkı ve çözgü ipliklerinin kullanıldığı düz bir dengeli dokumadır. Şifon için genellikle kullanılan haç şeklinde desen dokuma, kumaşa damalı, örgü benzeri bir etki kazandırır.

Kumaş dokumada kullanılan iplikler dönüşümlü olarak bükülür ve kumaşın farklı yönlerde hafif buruşturulmasıyla sonuçlanır.

Kaygan bir dokuya sahip olduğu için çalışmak zor bir kumaştır. Kumaş kesilirken veya dikilirken dokumacılar, kaymayı mükemmel hale getirmek için kaygan olmayan yüzeyi yerleştirir. Bu amaçla, kumaş her iki tarafına dikiş veya dikiş işlemi sırasında kumaşın bir arada tutulmasına yardımcı olan tabaka kağıdı diker. Kağıdın kaba yüzeyi kumaşı yerinde tutar. Dikiş işleminin tamamlanmasından sonra, kağıtlar özenle söküldü.

şifon elbise modelleri,şifon elbise modası,moda şifon elbiseler,büyük beden şifon elbise,şifon kumaş modası,moda şifon kumaşlar,düz şifon kumaş,baskılı şifon kumaşlar,çiçekli şifon kumaşlar,baskılı şifon kumaşlar,ham şifon kumaş,ucuz şifon kumaş,çiften şifon kumaş,

Şifon Kumaş Alan. Bir önlem olarak ustalar yavaş yavaş ve istikrarlı bir şekilde bu kumaşla çalışırlar. Kumaş dikiş işlemi sırasında esnetilirse, birlikte demetlenebilir ve bütün dikişi mahvedebilir. Bitmiş görünümü iyileştirmek için dikiş çok temiz ve güzel olmalıdır.

Kumaşın en popüler varyantı olan ipekten yapılır. İpek kumaşın parlak dokusu, Şifon’u daha cazip hale getirir. Hafif olmasına rağmen, kumaş önemli bir mukavemete sahiptir. Doğal ipek elyaftan imalatı nedeniyle sentetik Şifon’dan daha pahalıdır.

Naylon ve polyester gibi sentetik malzemeler bu kumaşın yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu malzemeler kolayca farklı renklere boyanabilir. Sentetik şifon da ipek varyantından daha ekonomik ve dayanıklıdır.

Formunda, kumaş genel görünümüne daha parlak ve doku kazandırır. Bu kumaş aynı zamanda Atkılar, Kemerler ve aksanlar da üretmek için kullanılır .

Şifon kumaş nerede satılır,kot kumaş nerede satılır,parça kumaş nerede satılır,saten kumaş nerede satılır,poplin kumaş nerede satılır,polar kumaş nerede satılır,gabardin kumaş nerede satılır,kiloyla kumaş nerede satılır,kiloluk kumaş nerede satılır,kilo ile kumaş nerede satılır,

Şifon Kumaş Alan. Bir kumaş katmanında bu kumaşın kullanılması bol miktarda görülebilir. Bir giysiye hacim katar ve çoğunlukla nakışlar ve aplikler için temel kumaş olarak kullanılır. Bu şeffaf kumaş, süslenmiş kanepe kapakları ve perdeler gibi ev eşyaları üretmek için de kullanılır.

Bakım Konya kumaşçılar,Konya kumaş pazarı,konyadaki kumaşçılar,Konya şifon kumaş,Konya şifon kumaş satanlar,Konya kumaş fiyatları,şifon kumaş satan yerler Konya,kumaş satanlar Konya,kumaş satışı Konya,

Şifon giysileri tercihen elle yıkanmalı veya yavaş makine, kumaş yıpranmaması için ekstra özenle yıkanmalıdır.

Özellikle ilk birkaç yıkama devresinde, bu renk kıyafetler renginizi değiştirebileceğinden diğer giysilerle yıkamamanız önerilir. Ayrıca, bu kumaş uzun süre suda tutulduğunda renk kaybetmeye başladığı için yıkama devri süresi kısaltılmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın