Gabardin Kumaş Alanlar

Gabardin Kumaş Alanlar.
Gabardin Kumaş Alanlar.

Çoğu zaman, dayanıklı ve aşınmaya dirençli ürünler terzi, gabardini tavsiye etmektedir. Bu özel is yeri ile kumaşların büyük bir çeşitliliği vardır. Ve hepsi sadece renkte değil aynı zamanda lifli kompozisyonda da farklıdır! Soru ortaya çıkıyor: Neden aynı çağrılacaklar? Cevap basit: bütün sır üretim yolundadır.

Parti Kumaş Alan
Parti Kumaş Alan

Gabardin Kumaş Alanlar. Kumaşın nitel özellikleri, iplerin birbirine nasıl bağlandığını belirler. Gabardinin imalatı teknolojisi Thomas Barberi tarafından 19. yüzyılın sonlarında İngiltere’de geliştirildi. O sırada Thomas, spor giyim ve dış giyim satan küçük bir butik sahibi. Kaplanmamış ve kaplanmamış yeni bir malzeme yaratma fikri üzerine Thomas, kaba bir keten bezden dikilmiş yerel çiftçilerin elbiselerini itti. Barberry, yeni malzeme üretmek için bir teknoloji geliştirdi, ancak adı eski. Orta Çağ’daki Gabardin’e kötü hava koşullarında saklandıkları yolcuların veya dilencilerin üst burnu denirdi.

Klasik gabardin – yün, koyun, yani yün merinos cins belirli sınıflar doğal bir kumaş. Merinos İplik dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Bu kolay ve cilde daha hoş bir yün kumaş sırasıyla normalden daha ince ve daha yumuşaktır.

Gabardin Kumaş Alanlar.
Gabardin Kumaş Alanlar.

Gabardin kumaş maddesi kompozisyonla değil, dişlerin iç içe girme metoduyla ayırt edilir. Dişler çapraz olarak kesinlikle tanımlanmış bir açı ile geçmelidir. Böylece, tuval dokusu çapraz şerit olan bir desen elde eder.

Gabardin Kumaş Alanlar. Taban için olan iplikler ek ipliklerden (atkı) daha incedir ve iki kat bükülmelidir. İlave ipler sıradan tek tellerdir. Ana ipliklerin daha yoğun olması nedeniyle, atkı iplikleri neredeyse gizlidir, bu nedenle kumaşın yüzeyinde geniş eğik izler oluşur. Bu şekilde iplikleri yerleştirme, malzemenin kabartmasını kabartmalı yapar.

XIX – XX. Yüzyılın başlarında. Gabardin dokularının renkleri koyun yünlerinin doğal tonlarına karşılık geldi. En yeni renklendirme metodolojileri, çeşitli renk ve tonların kullanılmasına izin verir. En popüler olan ana ve atkı ipliklerinde farklı renklere sahip olan iki renkli bir melanj.

Gabardin – yoğundur fakat yumuşak doku, sözde dimi örgü. yüzünde belirgin bir küçük diyagonal yara, her zaman soldan sağa aşağıdan yukarıya doğru gidiyor: Başka bir deyişle, kumaş kalitesi ve onun dokuma görünümü değildir. Yamalan, kumaşın şeritte kolay bir efekt olmasını sağlar.

Gabardin Kumaş Alanlar. Gabardin, figürün gelecekteki ürününe iyi uyum sağlayan elastan içerebilir. Kumaş şekli iyi tutar, bu yüzden genellikle kat, ceket, etek, pantolon ve elbise dolabı diker.

Modern gabardinler çoğunlukla ikili, yani içinde tuvalin iki tarafı önü olarak kullanılabilir. Ancak olası hataları önlemek için ayrıntıları tek yönde kesin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın