Şifon Kumaş Al

Şifon kumaş al,şifon kumaş satın al,şifon kumaş satışı,parça şifon kumaş,şifon nerede satılır,şifon kumaş yerleri,şifon kumaş nereden alırım,yazlık şifon kumaşlar,

Şifon kumaş al,şifon kumaş satın al,şifon kumaş satışı,parça şifon kumaş,şifon nerede satılır,şifon kumaş yerleri,şifon kumaş nereden alırım,yazlık şifon kumaşlar.

Biz şifon örtü, yumuşaklık, nefes alabilme, higroskopisite ve estetiğe açıklığını, renk haslığı, mükemmel uysallık: oldukça uzun avantajlar listesi. Materyal seçimi için özel bir kural yok gibi görünüyor. Bu sadece kısmen doğrudur. Yine de, şifondan kumaş veya bitmiş bir şey satın alacaksanız, bazı nüanslar bilmelisiniz.

Ana şey kompozisyona bakmaktır

Üreticinin ürün etiketinde belirttiklerini okuyun. Sonuçta, şifon kumaş alan eski zamanlarda olduğu gibi sadece doğal ipekden değil. Şimdi malzemenin bileşiminde yapay ve sentetik lifler görebilirsiniz: poliamid, polyester, viskon, vb.

Kompozisyona bağlı olarak kumaşın özellikleri:

stok şifon kumaş, stok şifon kumaş alanlar, stok şifon kumaş alan, stok şifon kumaş alan yerler, stok şifon kumaş alan kişiler, stok şifon alan yer, stok şifon kumaş nereler alır, stok şifon kumaş kim alır,kumaş kim alır, stok kumaş kim alır, stok şifon kumaş satışı,kumaş kim bozar,kumaş bozan yerler,şifon kumaş alan kumaşçı, stok şifon kumaş nerede satılır,şifon parçası,
stok şifon kumaş, stok şifon kumaş alanlar, stok şifon kumaş alan, stok şifon kumaş alan yerler, stok şifon kumaş alan kişiler, stok şifon alan yer,

Doğal bir bileşime sahip şifon, sentetik liflerin mevcut olduğundan daha sık kırışıklıklar;

Doğal ipek şifon en pahalıdır;

Bileşimde pamuk iplikleri baskınsa, kumaş daha az elastik ve daha mat olacaktır;

Malzemeyi germeniz gerekiyorsa, sentetik lifler içeren şifon seçin. Kumaşa elastikiyet verir;

Şifondaki polyester sayesinde ürün şeklini iyi koruyacaktır. Ayrıca kumaş gücü verecek;

Sıcak havalarda, üzerinde pamuk, ipek veya suni ipek baskın olan bir şifon ürününüz varsa daha iyidir.

Doğal ipek şifon solmaya eğilimlidir ve ayrıca solabilir;

Islak halde viskoz bazlı bir malzeme mukavemetini kaybeder ve kolayca kırılabilir, bu yüzden ona dikkat etmelisiniz.

Şifon -kumaş

Şifonun göz önünde bulundurmaya değer birkaç özelliği daha:

Kumaş kayıyor, bu yüzden dikiş ve kesimde çok uygun değil;

Ham kenarlar “parçalanacak” (istisna naylon bazlı malzemedir), bu nedenle ek işlem gerektirir;

Çok dayanıklı değil. Her gün şifon elbise giymeyin.

Diğer şeylerin yanı sıra, şifonun oldukça kaprisli ve ayrılmayı talep ettiğini unutmayın. Ancak, elbette, bu, gardıropta zarif bir şifon şeye sahip olma arzusunu reddetmek için bir neden değildir.

Şifon Kumaş Nedir? Şifon Kumaş Satın Alanlar.

Şifon, hepsi benzer nitelikleri paylaşan çok çeşitli farklı kumaş türlerini ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Kumaş bu tür saf basit bir örgü ile hafif ve yarı saydam olduğu, bu araçların,.

Bu tür kumaş başlangıçta ipekten yapılmıştı ve ilk olarak 19. yüzyılın ortalarında işaretlendiğinde Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üst sınıf kadınlar arasında hem pahalı hem de yüksek talep görüyordu. “Şifon” terimi Fransızca’dır ve kelimenin tam anlamıyla “bez” veya “bez” olarak tercüme edilir, ancak bu kelime belirli bir tarzda dokunan her türlü parlak, şeffaf kumaşla eşanlamlı hale gelmiştir.

Şifon kumaş ilk olarak Fransa’da yapıldı, ancak Endüstriyel Çağın buharı topladığı için bu maddenin üretimi dünya çapında genişledi. 1900’lerin ilk birkaç on yılında, ipek şifon Amerika Birleşik Devletleri’nde nispeten geniş bir üretime sahipti ve bu kumaş parçası alan üreticileri, ipliğin şifon üretimi için başka bir malzeme ile değiştirilmesine ilgi göstermeye başlamıştı.

İlk ipek olmayan şifon 1938’de tüketici kullanımına sunuldu. O zamanlar, hemen hemen her tür organik tekstilin yerini hızla alacak bir mucize parti kumaş satın alanlar olarak müjdelenmiş naylondan yapıldı. Bununla birlikte, şifon tekstil olarak naylon ile ciddi sorunlar hızla ortaya çıktı ve bir süre için çoğu şifon bir kez daha ipekden yapıldı.

Şifon kumaş al,şifon kumaş satın al,şifon kumaş satışı,parça şifon kumaş,şifon nerede satılır,şifon kumaş yerleri,şifon kumaş nereden alırım,yazlık şifon kumaşlar,

Bununla birlikte, 1958’de şifonun polyester bir versiyonu geliştirildi ve bugün var olan çoğu şifon bu tamamen sentetik malzemeden yapılmıştır. Şifon bir tekstil olarak, polyester ipliği birçok yönden yansıtır, ancak elbette, bu organik tekstil kadar yumuşak veya ipeksi değildi.

Bugünün şifresinin çoğu hala polyesterden yapılmış olsa da, bu şeffaf ve çekici malzemenin üreticileri de şifon yapmak için suni ipek kullanmayı denediler. Bazı durumlarda, pamuk da kullanılabilir, ancak bu haplara eğilimli ve nispeten hassas madde, diğer birçok sentetik veya yarı sentetik malzeme kadar şifon için uygun değildir. Bir dereceye kadar, şifon hala ipekden yapılır, ancak ipek şifon şimdi lüks bir tekstil olarak görülür ve sadece nispeten pahalı şifon giysiler şeklinde mevcuttur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!